90 civarı puan alanlar bu puanları nasıl aldınız help!

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında rammstein85 tarafından paylaşıldı.

1. rammstein85

rammstein85 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Aksaray Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    arkadaşlar nasıl bir çalışma sistemi uygaladınız hangi yayınları çözdünüz eleyici soruları nasıl hangi kaynaklardan yakaladınız

2016 ya yol gösterici olur taze taze

Tülin Gital ve çukulatalıpooça bunu beğendi.
  2. san marinolu forvet

san marinolu forvet VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    68
    2016 da sınav olacak mı?bence ilk başta bunu düşünmek gerekli.

3. mymaxi

mymaxi Üye

Ödül Puanları:
    8
    hocam benim kazancım matematik temelim oldu, şöyle diyim ben 9 ay gk çalıştım ama gk netim gy netlerimden 15 daha azdı. Eğer matematiğin ve Türkçe yetersizse sakın 15-20 mat yapsam ya da 15-20 tr yapsam geri kalan açığı GK'dan kapatırım diye düşünme. Çünkü son sınavda da görüldüğü gibi gk tamamen süprizlere oynuyor.

4. dnzclmn54

dnzclmn54 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    TWETTR YKİLMADİ AMA ANKARA YİKİLCAK AGUSTOSTA!!!

iktst ve beren27 bunu beğendi.
  5. LebbeykyaGazze

LebbeykyaGazze İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    benim türkçe matematik iyiydi. 8 ay boyunca genel kültür çalıştım.. gün de 2-3 saat çalışmak yetti.. Biraz şans ile aldım 90 üzeri.. Yargı-Data ve ihtiyaç yayınlarını tavsiye ederim..

Kafkaslı ve beren27 bunu beğendi.
  6. beatlemanic

beatlemanic Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar İşletme bölümü mezunuyum. P3 puanım 91.4.
    Öncelikle verimli bir çalışma ortamı olması açısından kütüphanelerde çalışmanızı öneririm. Ben son 5 ay düzenli olarak kütüphanede çalıştım. Çalışmaya başlamadan önce bir program yapmak ve onu takip etmek önemli. Yani çalışmaya başladığınızda kafanızda "şimdi ne çalışsam acaba ?" diye bir kafa karışıklığı olmasın. Her derse eşit önem verin. "Türkçe mi çalışacağım ya senelerdir Türkçe görüyoruz yaparım nasılsa " demeyin ki bu seneki sınavda Türkçe ve Matematik bölümlerinde yüksek net yapanlar Genel Kültür bölümü zor olduğu için sıralamada üst sıralara çıktılar. Ben çalışırken devamlı konu çalışması ve sonrasında o konuya ait soru çözümü yaptım. Her gün düzenli olarak o günkü programda olmasa bile 30 Matematik 30 Türkçe sorusu çözmeye çalışın. Daha sonraları bunu 50şer soruya da çıkartabilirsiniz. Olabildiğince farklı kaynaklardan soru çözmeye çalışın ama bunu yaparken gereksiz zorluktaki kaynaklarda takılmayın, boşuna canınızı sıkar. Son iki ay kala konuları bitirip branş denemeleri çözmeye çalışın ve her gün birer deneme çözerseniz çok faydası olur. Ek olarak dershanelerin yaptığı Türkiye geneli denemelerine katılırsanız da çok faydasını görürsünüz.
    Son olarak en önemlisi hangi dersten soru çözerseniz çözün çözerken sürekli süre tutun. Sınavda zaman planlaması çok önemli. Ben biraz da Tarih bölümünün yarattığı moral bozukluğu ile zamanımı ayarlayamadım ve 5 Matematik sorusunu yetiştiremedim. Eğer yetiştirebilseydim sıralamam çok daha farklı olurdu.
    Umarım herkes yaptığı çalışmanın, verdiği emeğin karşılığını alır. Eğer başka sorularınız da olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    Herkese bol şans.

Tülin Gital bunu beğendi.
  7. antares079

antares079 Üye

Ödül Puanları:
    8
    Öncelikle herkese geçmiş olsun. P3 90,5784 Sıra: 1351. Marmara Maliye 2003 mezunu. 1997-1998 ÖYS ile üniversiteye girmiştim. 2010 yılında 5 yıl çalıştığım İş Bankası'ndan istifa ettim. Hem annemin sağlık sorunları hem de maaşlar (750 TL net alıyordum aylık bir de yılda 4 ikramiye+temettü. Şimdi ikramiyeleri kaldırmışlar aylık 1150 TL maaş varmış). 5 yıldır da işsizim. İlk kez 2012'de A grubu için KPSS'ye girdim. GK-GY hiç çalışmadım, A grubu için de sınava 2 ay kala çalışmayı bırakınca P3'te 71, P57'de 66 aldım. Bu sene sadece B Grubu için dershaneye gittim (Zaten 35 yaş sınırı ile A grubunu kaçırıyordum). Ben Üniversiteye giderken ilkokula başlayanlar ile birlikte hazırlandım .. Piyasadaki bütün soru bankalarını aldım ama hiç birini zaman planlamasını yanlış yapınca çözemedim. Sadece Dershanenin verdiği yaprak testleri çözdüm. dershane + pegem konu anlatım+ Uzman Kariyer konu anlatım ve DATA Tarih+Anayasa ile 2 tekrar yaptım. İnternette yayınlanan TG'lerden de 5-6 Tane çözdüm. O da zorla. Ders çalışmayı 10 sene önce bırakınca zor oluyor epey. Tarihteki (20D/5 Y/2 B) ve Coğrafyadaki (13D/3Y/2B) saçma soruları ben de yanlış yaptım. 21 matematik yaptım (Matematiği her zaman sona bırakırım, biraz ağır yaparım.. Bu sınavda da 50 dk. kalmıştı matematik sürem) Türkçe ve Anayasa 1'er yanlış ile toparladı beni. Şimdi tercih zamanı ama bu konuda da hiç bir bilgim yok. Artık kadrolar açıklansın önemli olan da bu zaten şu ortamda.

Ahmet senses ve atkafa bunu beğendi.
  8. vesaire86

vesaire86 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Maliye
    90 almak için sadece çalışmak yetmez çok çalışmak, kapasite ve birazda şans lazım. 90 için uğraştık (yıl içinde 90-93 arasıydı tg lerde) ama türkçe 16 net olunca olmadı tabi. Onun için sınav anıda çok önemli derim ben.

Bana sorarsan değmez ama o ayrı. Yani o kadar emeği a gubuna versen kaymakamlık ve VDK sınavlarına sokar seni inan. Sonrası allah kerim.

kukuleta bunu beğendi.
  9. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    çalışmak çalışmak çalışmak ama şans çok büyük faktör ben denemelerde sürekli turkceden yakiniyordum denemelere çok aldırış etmiyordum açıkçası ama sınavda bütün bölümler harika en iyi iş çıkardığım tarih berbat. işin aslı biraz kaderci olmak lazım nasipte ne varsa o. eşeği sağlam kazığa bağlayın sonra Allaha havale edin

KPSS Adamı bunu beğendi.
  10. Carsi78

Carsi78 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    arkadaş durumunu önce bir test et..
    90 ve üzeri mi almak istiyorsun sabah kurs açıldığından itibaren kapanana kadar çalış
    tarihi devamlı yaz piyasa da ne kadar kaynak varsa bitir
    türkçe özellikle dilbilgisi için ders etüt kaçırma
    matematik mümkünse hocanın peşinden ayrılma.

11. Muhti

Muhti VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    448
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çanakkale 18 Mart Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Benim açtığım bir konu vardı bununla ilgili. Başlığı "KPSS Maceram" fayda sağlayabilirse ne mutlu bana.

12. herdogmus2

herdogmus2 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    268
    Bence 90 üstü yapmak için çalışmak dışında iki şey lazım

1 şans

2 mutlaka daha önceden bazı şeyler oturmuş olmalı. Yani biraz kapasite olmalı evet ama yetmez üstüne birde bazı şeyleri mesela matematik dersi gibi temel olmalı oturmuş olmalı ne bileyim hop deyince o puandan 90 a atlayamazsın. Gittiğim kpss kurslarında bolca rastladığımız bir durum yardır yardır başaramayan tip. Niye çünkü ben öss öys zamanında eşşek gibi çalışırken adam kız arkadaşıyla doğum günü partilerine gidiyordu normal yani. Şimdi aklı başına gelmiş ama su bardağına sürahi sığdırmaya çalışıyor vay olmadı neden. O kadar da çalışıyorum. O zaman babacım oohhhh hepimiz gidelim kıytırık kıytırk bölümler okuyalım zorlanmadan bir sene kasalım mis gibi atanalım 90 alıpta ne ala memleket olurdu demi. Bak maliyeci arkadaşa adam marmara mezunu. Eminim ki hem okurken hem kazanmaya çalışırken beyninin damarları çatladı. Adam alır tabi 90 çalışmak biraz ikinci planda.

Sözün özü biraz kumaşına bakacaksın bu kumaştan takım elbise çıkar mı çıkmaz mı diye. Çıkmaz ise istersen hocalarla topluca münasebete gir :) gene olmaz gene olmaz.

Makyol ve Zeynep bunu beğendi.
  13. yurci

yurci Son Mülakat Bükücü :)

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    K.Maraş Sütçü İmam Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    hayat kadar gerçek.

betimlemeツ bunu beğendi.
  14. Cobainize

Cobainize İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    iyi bir çalışma arkadaşına ve rekabetçi bir ortama ihtiyaç var, biraz da kafayı manyakça takmak lazım, farklı kaynaklara bakmak, çeşit çeşit denemelere girmek, güzel soruları paylaşmak ve takip etmek, bir de bana göre en önemlisi sağlam bir deneme kritiği !

tatlı rekabetin olduğu arkadaş ortamı en çok işe yarayanlardan biri.. mesela biz her denemede birinciye görünmez bir kral tacı töreni filan yapıyor, çay simit sohbetle kutluyorduk, yani lisedeki inekler gibiydik ama hiç gocunmuyorduk diyebilirim :) :)

Mehmet Aksu bunu beğendi.
  15. slck_40

slck_40 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    yıl ıcındekı denemelerın cogunda 100 alınca oluyo aslında :)

Cobainize bunu beğendi.
  16. Cobainize

Cobainize İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme

aynen bir de ort.100 neti bulmak lazım, yoksa olmuyo

17. slck_40

slck_40 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    112 yaptıgımı bılıyom sınavda 90 puan anca cıkmıstı

18. anılcan

anılcan Admin Yetkili Kişi

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    tabiki çalışacaksın ama sonrasında bu iş %70 şans %30 tecrübe ile alakalı. benim denemelerim 95-105 net arası değişiyordu. 112 net yaptığım deneme bile olmuştu. ee sonra noldu? 7 8 sorumu bildiğim halde boş bıraktım 2-4-6 toplayıp 11 yaptım. hindistana hakim olan türk devletini yani çerez soruyu boş bıraktım. hepsi tecrübesizlikğin yarattığı korkudandı.

bakın baylar bayanlar : o an hiçbirşey düşünmeyin zevkle soruları çözün sakin olun. sınav hakkını 2 yılda 1 elde ettiğinizi ve 2 yılınızı boşa harcamak istemediğinizi iyice kavrayın kendinize çok iyi anlatın , kendinize Güvenin. Ben bunu biliyorum bu budur diyebilin. acabalarla uğraşmayın. Size o an acaba mı gelen soru, 2 dk sonra, lan ne acabası bu kesin budur diyebileceğiniz soru olabilir. dikkatli olun 2 değil 20 gözünüz varmış gibi canlı bakın kağıda. yapamadığınız soruya bakarken kendinize neyi göremiyorum ben deyin basite indirin , soruya " Sen kimsin" deyin, kafanızda büyüttüğünüz sorunun kafasını ezin. hem zaten biliyosunuzdur bir ucundan sadece bakış açınızı cesur olduğunuz yöne çevirmeniz gerekiyodur.

falan filan çok pis gaza geldim :D anlattım bişeyler işte herkese başarılar

beren27 ve ozgeden.88 bunu beğendi.
  19. cambaz

cambaz sessiz mod

Ödül Puanları:
    0
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Hacettepe Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler

seda81 bunu beğendi.
  20. Ahmet senses

Ahmet senses İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    0
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    kardeşim ben de banka zedelerdenim. inan şu yazını okudum kendim o puanı almış kadar sevindim. Allah ailene sağlık şifa versin. Umarım her şey gönlünce olur.

Sayfayı Paylaş