"960 tane adamı memur yaptım"

ismail9696

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
İşletme
Yazıklar olsun. bu ben memur yaptım diyor. bunların başı da sözde cunhurun başı diyor ki memurluk kalkacak iş garantisi diye bir şey kalmayacak. herkes çalışan olacak. e arkadaş ozaman a partisi gitti b partii geldi hoppa bütün kurumların çalışanları yarı yarıya değişecek. 4 sene sonra c partisi geldi yine memurlar değişecek. 4 sene bir devlet kurumlarının yarısı yeni memur olur millet sabah 5 te sıraya girer işini hallettirmek için. Allah ım nereye gidiyoruz ne olacak sonumuz gerçekten berbat bir ülkeyiz daha da berbat olacağız bu gidişle

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
dün iş görüşmesine gittim adam 83 puanı gördü puanın iyi ama torpilin yok atanamadın di mi dedi bende evet dedim ama sonra çıkınca düşündümde beni oraya gönderende başka bir tanıdık yani demem o ki memleketimde her yer tanıdık torpil olmuş zihniyetimiz komple değişmiş (özel, kamu fark etmiyor).

bunca işsizliğin ve işçi bulamamanın nedeni de fütursuzca eğitim verilmesidir planlı programlı eğitim yoksa sanayide çırak bulunmaz fakülte mezunları da kendi ayarında iş bulamaz. istihdam sorunu herkese iş bulmakla asgari ücreti yükseltmekle çözülmez, herkes okuduğu bildiği anladığı elinin yatkın olduğu işle para kazanıp geçinebildiğinde çözülür. ütopik görünse de uzun vadede bunu gerçekleştiremeyen ülkemde çok büyük sorunlar baş gösterecektir.

Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Dün bir tane adamla konuşuyorum millet para beğenmiyor diyo:) dedim ki her sokağa bir uüniversite açarlarsa kimse gelip senin sunta işini yapmaz:)

Demhat

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
İki seçenek vardı bende gülmeyi seciyorum

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
dün iş görüşmesine gittim adam 83 puanı gördü puanın iyi ama torpilin yok atanamadın di mi dedi bende evet dedim ama sonra çıkınca düşündümde beni oraya gönderende başka bir tanıdık yani demem o ki memleketimde her yer tanıdık torpil olmuş zihniyetimiz komple değişmiş (özel, kamu fark etmiyor).

bunca işsizliğin ve işçi bulamamanın nedeni de fütursuzca eğitim verilmesidir planlı programlı eğitim yoksa sanayide çırak bulunmaz fakülte mezunları da kendi ayarında iş bulamaz. istihdam sorunu herkese iş bulmakla asgari ücreti yükseltmekle çözülmez, herkes okuduğu bildiği anladığı elinin yatkın olduğu işle para kazanıp geçinebildiğinde çözülür. ütopik görünse de uzun vadede bunu gerçekleştiremeyen ülkemde çok büyük sorunlar baş gösterecektir.
o değilde cv ye neden kpss yazıysn :D

soner bedir

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
biz yine de oylarımızı verelim üstüne her yıll kpss için emeğimizi ve 3 oturum parasınıda verelim akıllanamıyoruz nasılsa

Veron

İcra Memuru İzmir
Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
İşletme
Geçenlerde cumhurbaşkanı ne diyordu, Bunlar devlete girip yan gelip yatacaklar, devletin malı deniz yemeyen domuz demişti. Buradan tek cümle yazıyorum. Kişi kendinden bilirmiş işi sayın cumhurbaşkanım...

muhammedoz

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
İktisat
Aslında zihniyetimizi çok güzel özetleyen bir haber bu. Vatandaş diyor ki bana söz vermiştin torpil yapmadın. ''Hakkını'' savunuyor yani adam!
Bu M. Vekili adayının zihniyeti belli zaten buna söylenecek sözüm yok, belli ki kirli siyasetin dümenine girmiş çoktan ama şu da var ki ; gerçekten temiz siyaset için vekilliğe soyunan insanlar, seçilebilmek için bu ve buna benzer insanların desteğini almak zorunda. Temiz partiliyi bu işlerde görmek çok zor. Adam gece gündüz uyumuyor partide yatıyor karşılığında da beklenti içine giriyor. Böyle memur olunur böyle iş sahibi olunur zannediyor he çoğu da oluyor sonrada sanıyor musunuz ki birilerinin hakkına girdiğini düşünüyor rahatsız oluyor bu durumdan ben hiç sanmıyorum.
Diyanet hala toprak yemek oruç bozar mı horozdan kurban olur mu sorularını cevaplaya dursun. Bu iş dinimize göre detay bir konu olabilir ama sorumluluğu çok büyük kimden helallik alacaksın kime gideceksin ahirette? Ahmet in 3 kuruşunu aşırırsın, yarın gider helallik alırsın belki ama torpille memur olup birilerinin hakkına girdiğinde kime gideceksin, kimden helallik alacaksın ?

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
böyle insanları Allaha havale ediyorum midem bulanıyor bu insanlardan rahat rahat konuşuyor bir de vekil bozuntusu

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
kan emici insan müsvetteleri sizi! Marifet gibi söyle şimdi 960kişiyi atadım diye. Doymadınız hak yemekten. Ne midesizmişsiniz be ! Size de, oluşturduğunuz ye kürküm ye siyasetine de lanet olsun !

bahtsız bedevi

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
az kaldı bu gidişle hapishaneler gibi tımarhanelerde full çekecek gençlik bu zulme daha ne kadar dayanabilir ki?