A grubu gerçekten zor mu?

Konu, 'KPSS A Grubu' kısmında ekonometri tarafından paylaşıldı.

1. ekonometri

ekonometri VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çukurova Ünv.
    Bölüm:
    Ekonometri
    kpss b den hazırlandım ve hüsran...

ben b'den kazandıktan sonra alandan hazırlanmayı planlıyordum ama olmadı

şöyle bir söylenti var: alandan hazırlananlar daha az, alım çok bu yüzden atanma şansı yüksek

hukuk, muhasebe, maliye, ,lkitasat ki birçok dalı var iktisatın bunlar zor ve ayrıntısı çok olan dersler

acaba sınava hazırlanmak dersleri öğrenmek hazfıza tutmak deneme sınavlarına girince okuduklarını hatırlayıp cevaplamak zor mu kolay mı nasıl hazırlanılır bunları merak ediyorum

tecrübeli bir cevaplarsa sevinirim

bir de sınavdan iyi puan almak yetmiyor bunun sözlü sınavı var, sözlü sınav da torpil demek değil mi ya da sorulan soruya cevap veremedin mi elendin gitti bu da zoruna gider insanın

2. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    bölümün ekonometri ise senin için işler biraz daha zor olur. alan bilgini bir test et . bu işi gerçekten istiyorsan halledersin ama kısa vadeli değil uzun vadeli düşünmelisin

3. ekonometri

ekonometri VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çukurova Ünv.
    Bölüm:
    Ekonometri
    bu işin 1 yılda yapılamayacağını biliyorum
    1 yılda yaparım ben bu işi diyerek kendimi kandırmanın alemi yok

ekonometri olarak sadece ekonmetri sınavına mı girecem yoksa maliye hukuk ve dev***** da girmem gerekiyor mu tabi öncesinde gy gk sınavına girmem gerekiyor bnunu biliyorum

4. incir reçelim

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    evet tüm derslerde sınava giriyorsun girmen gerekir. diğer bölümlerle esit sartlarla yarısıyorsun.

5. ekonometri

ekonometri VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çukurova Ünv.
    Bölüm:
    Ekonometri
    ha deyince hazırlanılacak sınav değil a grubu o yüzden iyice anlamak istiyorum

diyelim ki 80 puan aldık ya da yeterli bir puan sonrasını merak ediyorum yani aslında o mülakat kısmı beni şüphelendiriyor

6. incir reçelim

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Sonrası da açılan kurum sınavlarına başvuru süreci başlar. istenilen puan türünden yeterli puan almışsan yazılı sınava girersin ve akabinde sözlü sınav yani mülakat olur. bazı arkadaşlar torpilsiz olmaz falan der ama ben torpilsiz gireni de gördüm. bilgi olmadan hiçbirşey olmaz. bilgine güveniyorsan öyle yada böyle bir kuruma kapağı atarsın.

umutvar bunu beğendi.
  7. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    bu sene alandan hazırlanan var mı. ben girdim ama tabi iki yıllık boşluktan sonra bişey yapamadım. bu seneki sınav zor muydu

8. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    2 yıl araya uzak dıyorsan ben 9 sene oldu mezun olalı bu sene hazırlanmaya basladım alana! sınava gırmedım ama gıren bır arkadasım fena degıldı dedı o fena degılde kısıye gore degısır sanıyorum.

9. umutvar

umutvar İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Ben geçen sınava kendimi denemek için girdim. KPSS B için çalıştığım vatandaşlık dersi KPSS A daki hukuk dersine neredeyse hiç katkı sağlamadı, yani zor bir sınavmış. Ama ben vazgeçmedim 2016'ya hazırlanacağım inşallah.

10. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    bende tam tersi etki yaptı. Vatandaşlık dersi için çalıştığım hukukun çok faydasını gördüm.
    Bu seneki alan soruları geçen yıllara göre daha açık çalışanın zorlanmadan yapacağı sorulardı. Ben alana hazırlanmadığım için zorlandım

umutvar bunu beğendi.
  11. nordicman

nordicman Üye

Ödül Puanları:
    8
    Kursa giderseniz yapılmayacak bir şey değil. Uluslararası ilişkiler mezunu olmama yani neredeyse sıfırdan başlamama rağmen p49'dan 84 puan aldım 1 yılda. Ama iş puanda bitmiyor maalesef, şansı arttırmak için referans da lazım.

12. ekonometri

ekonometri VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Çukurova Ünv.
    Bölüm:
    Ekonometri
    iyi bir puan aldıktan sonra bir yazılı sınav daha mı

şimdi alan sınavı kolay mı diyorsunuz yani

13. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    aslında bende bu yıl çok istemiştim çalışmayı alana. ama sadece bir sınavla bitmiyor ki kurum açıyor bir sınav bunun mülakatı var birde ülkemizde torpil gerçeği var

14. konkordato_komiseri

konkordato_komiseri Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    cahil cesareti bi heves başladık bu işe. işin içine girdikçe zorluklarını gördüm. baştan bi araştırma yapıp aslını astarını öğrenseydim asla cesaret edemezdim diye düşünüyorum
    ama yine de pişman değilim. kararlıysan yaparsın

15. incir reçelim

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Ben bu fikirlere nedense katılmıyorum. Bir iibf mezunu gördüğü derslerden sınava girmeye neden korkar ki ? korkuyorsan eğer bu bölümü tercih etmemeli bence.

Bu iibf nin genel problemi.

Bu düşüncelerle mezun olan arkadaşlarımızın işi çok zira " vasıfsız" işsiz gibi algı oluşuyor toplumda. zira iibf teknik değil sosyal bir bölüm

iibfzede bunu beğendi.
  16. konkordato_komiseri

konkordato_komiseri Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    zaten sorun da şu ki bir çok kişi bilinçli olarak tercih etmiyor bu bölümleri. bunlardan biri de benim.
    okulda gördüğümüz dersler fakat hiç birinin bu kadar derin olacağını tahmin edemiyo insan mesela hukuk.
    yine de başarılamayacak bir şey değil

17. _Veli_

_Veli_ Üye

Ödül Puanları:
    8
    arkadaşım alandan hazılanacaksın öyle zor deyip gözünü korkutma sistemli olduktan sonra hiçbir şey zor değildir ister kpss a dan ister b den çalış hepsi için sistem gerekiyor. önce kpss a ya nasıl çalışılır ondan başlayayım ondan sonra sen karar ver neye çalışacagına kpss a çalışırken günlük ortalama 8 saat ders çalışacaksın der çalışmayı bir iş gibi düşün hergün sabah kahvaltını yaptıktan sonra hemen derse oturacaksın yani hayatını ders çalışma üzerine kuracaksın ve bu süreç yaklaşık bir buçuk yıl devam edecek işte bu sisteme ayak uydurabilecekmisin zorluk orda onu da tabiki kendin karar vereceksin hergün bu şekilde ders çalışmayı göze alıyorsan kendine güveniyorsan bu şekilde çalılşmaya kpss a dan çalış
    kpss a ya nasıl çalışırsan çalış hiç bir şekilde kendin hazr hisstemiyor insan çünkü konular o kadar çok ki bir kişinin kpss a %100 hazır olması imkansız zaten soruların %50 sinde biraz fazlasını yaptığında hemen hemen bütün kurumlara girebiliyorsun
    bide şu var çalışırken sakın temmuza kadar vaktim var diye düşünme en geç nisana kadar bütün konuları bitir ne kadar erken bitirirsen o kadar iyi çünkü bitirdiğin konuları tekrar unutacaksın onun için erken bitirmek çok önemli bide kesinlikle bu ders zordur deyip ders atlama benim hatam burda oldu mesala ticaretr ve icraya çalışmadım zor dersler diye bunlara çalışcagımı diğerlerini çalışır onları full yaparım diye düşündüm ama evdeki hesap çarşıya uymadı bir derse çok çalışmakla full yapılmıyor onun için hepsine çalışıp üçer beşertane yapacan hepsinden
    bu anlattığım sistem dersaneye gitmeyen ve daha önce kpssa deneyimi olmaya biri için geçerli ders çalışma sitemi bu artık bundan sonra sen karar ver.

melihmelih ve sehzadeemavii bunu beğendi.
  18. beteriktisat

beteriktisat Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Peki arkadasim memur olanlar kpss a ya nasıl çalışacak günde bi kaç saat yeter mi onlara? Sonuçta haftaiçi çalışıyor olacağız?

19. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    istedikten sonra çalışıyor olsan da kpss A'ya hazırlanırsın, arkadaşım 2011'de guyu kazandı çalışıyordu,geçen sene inat etti vmy için hazırlandı vmy oldu

matador.c10 bunu beğendi.
  20. _Veli_

_Veli_ Üye

Ödül Puanları:
    8
    yukarda anlattığım ders çalışma sistemi sıfırdan başlayan biri için geçerli ve bu ders çalışma da hedef merkez uzmanlık müfettişlik (geçen seneki vmy hariç ) için geçerli ve sonraki adımda hakimlik ve sayıştay sınavına da hazır oluyorsun. ama taşra uzmanlığı için bu kadar yoğun çalışmaya gerek yok tabi ki de ama madem a çalışacaksın o zaman hedef yüksek olsun ha bi kaza olmadı o zaman taşra uzmalığına yönelirsin benim gibi:) benim puanım 80-86 arası degişiyor ingilizcem olmadığı için merkez uzmanlık ve bazı müfettişliklere başvuramayacağım ama yılmak yok bidaki sene için hedefim sayıştay olacak yani şunu demeye çalışıyorum alan da temel atığında ve ders çalışma azmini yitirmediğinde basama basamak yükselirsin mesala guy için düşünülelim asıl hedefi müfettişlik olan adamlar kazanamadığı zaman guy a gidiyor zaten guy u kazanabilmiş bir adam kpss a nın mantıgını anlamıştır ondan sonra tek yapması gereken ders çalışmasık
    senim eğer yükselme hedefin varsa sitemli çalıştıktan sonra böyle basamak basamak yükselirsin hafta içi 1-2 saat hafta sonu sana kalmış artık bide zaten kpss a yı kazanim tamam diye bişe yok kazandıktan sonra yeterlilik sınavları yükselme sınavları var ... ha olurdu vmy alımları devem eder o zaman basamağa gerek kalmadan direk yükselirsin

Sayfayı Paylaş