A grubu kaynak yardimi?

beteriktisat

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
83 puanla açıkta kalarak daha bi hırs yaptım ve a grubundan hazırlanmaya karar verdim..dersaneye gitmeyeceğim kaynak kirliliği yapmak istemiyorum ve zeynel dinler iktisata giriş ve mikro iktisat aldım sadece..12 ayim var ve gk gy de calisilacak..he baktım yine mi olmadı yılmak yok b grubu 2016 derece yapmaya gireriz artik!! Kaynak konusunda yardimlarinizi bekliyorum..

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Bu konuda kendi kitap listemi paylasayım...belki taktik isteyen de olur ders çalısma programımı da yazarım...
ben faydasını gördüm sükür.

beteriktisat

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
İncir recelim gerçekten çok teşekkür ederim..yardımlarına bütün bi sene ihtiyaç duyacağız:)

2015 kpss bende gireceğim kaynaklara benimde ihyacım var birbirimize yardımcı olabiliriz arkadaşlar lütfen iltibatta olalım

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
HUKUK

Anayasa ve İdare Hukuku: Zehra Odyakmaz.
Ceza Hukuku ve Ceza Muhameleri hukuku: İsmail Ercan
İcra ve İflas Hukuku: İsmail Ercan
Medeni ve ticaret hukuku : Agon yayınları ve 2.sayfa yayınları

Ayrıca hukuka themis soru bankası çözmek büyük fayda sağlar. hukuk ezberlenmez ve ezbere öğrenilmez örneklerle öğrenilir. bir kaç kez themisi bitirmek gerekir.

bu kitapların yanında ben yargı yayınlarının kitap setini almıstım ama murat yayınları daha kaliteli.

İKTİSAT

İktisada giris: zeynel dinler
makro ve mikro iktisat: Erdal Ünsal
iktisat okulları: Yüksel Bilgili
Zeynel dinler çıkmıs sorular
Yüksel bilgili ceteris paribus

ceteris paribusu ve zeynel dinler çıkmıs soruları mutlaka bir kaç kez bitirmek gerekir.

MALİYE

Kamu Maliyesi: Abdurrahman Akdoğan
Ümit kaymak: maliye soru kitabı
ikinci sayfa yayınları soru bankası

Bir de maliyeden Ankarada bir dershane hocasının özet notları geçmisti elime. yükselis dershanesiydi galiba notları hediye ettiğim için bulamadım. çok faydasını görmüstüm onun.

MUHASEBE

Ferhat Yıldız: Çıkmıs sorular
Orhan sevilengül: Genel Muhasebe
Murat yayınları: muhasebe kitabı
Ferhat Yıldız: Tamamı çözümlü çıkmıs muhasebe soruları

Kitap listesi bu kadar. bunlara sizler ekleyebilirsiniz. ben bunlarla çalısmıstım. birde size tavsiyem en güncel kaynaklara çalısın. bir kaç kitap harici son baskılar daha iyi hazırlanmıs durumda.

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Ders çalısma konusuna gelince. simdiden baslamanızı tavsiye ederim arkadaslar sakın ertelemeyin. öncelikle yapmanın gereken bir çalısma temposu tutturmaktır. Baslarda sıkılacaksınız masadan kalkmak isteyeceksiniz ama sonra bu isten zevk almaya baslayacaksınız.

günlük tüm derslere bakmak yerine iki ders seklinde bakmak bana daha uygun geldi ( bunu 3 aylık ders çalısma varyasyonu deneyerek bulmustum :) )

simdiden baslarsanız yazarak çalısmak için yeterli vaktiniz olur. özellikle iktisat ve muhasebe de yazarak çalısmak büyük fayda sağlıyor. tekrarları tuttuğunuz özet notlardan yaparsınız.

themis ve ceteris paribus ve zeynel dinler çıkmıs sorular gibi çözümlü soru bankalarıni bir kaç tut attırmak gerekir ve onlardan not tutmak size fayda sağlar.

günde 4 ile 6 saat arası ilk baslarda çalısma süreniz olmalı ve yazarak çalısanların günde 12 saate yakın çalısma fırsatları olur zira çalısmıyorsa bos vakti zaten çok olur.

Derslere çalısma sekline gelince:

Hukuku bir kaç kez okuyun ve konuları örnek seklinde detaya inerek öğrenin. themisi çözdükçe tekrar yapacaksınız zaten. hukuku öğrendim dersiniz 1 ay sonra o konuya tekrar döndüğünüzde iki seçenek arasında kalır hale gelirsiniz nankördür çünkü. son aylarda hukuka sağlam yüklenmek gerekir.

İktisadı ve özellikle grafikleri yazarak öğrenmelisiniz. ceteris paribus size büyük kolaylık sağlayacak. grafikleri ezberlemek yerine öğrenmek gerekir.
iktisat okulları kitabını cep kitap gibi yanınızdan ayırmayın size bir kaç soru çözdürecek bir kitaptır.
iktisadı bilmeyen arkadaslar sakın iktisada giris kitabını bitirmeden direk makro ve mikrodan baslamayın...sizin zemininiz sağlam değildir sağlam zeminde bulunmayan bina yıkılmaya mahkumdur.. iktisada girisi bitirmeden bu is olmaz söyleyim.

maliyeyi rahat halledersiniz bunun için çok çok okumak ve 2.sayfa yayınlarının soru bankasını çözmek yeterli.
abdurrahman hocanın kitabı tek basına yeterli olmaz yanına mutlaka 2.bir kaynak ekleyin.

Muhasebeye gelince Orhan hocanın kitabını yalayıp yutarsanız bu is tamam demektir. çok açıklayıcı ve zaten akıcı bir dili var hepiniz okulda görmüssünüzdür.
onu bitirdikten sonra sorularla pekistirmek kolay olur. çok soru çözmek ve not tuttmak gerekir.

baslık altında soru olursa cevaplarım simdilik bu kadar.

Eğitim
Lisans
Üni
Aksaray Ünv.
Bölüm
İşletme
HUKUK

Ayrıca hukuka themis soru bankası çözmek büyük fayda sağlar. hukuk ezberlenmez ve ezbere öğrenilmez örneklerle öğrenilir. bir kaç kez themisi bitirmek gerekir.

bu kitapların yanında ben yargı yayınlarının kitap setini almıstım ama murat yayınları daha kaliteli.

İKTİSAT

ceteris paribusu ve zeynel dinler çıkmıs soruları mutlaka bir kaç kez bitirmek gerekir.

MALİYE

Bir de maliyeden Ankarada bir dershane hocasının özet notları geçmisti elime. yükselis dershanesiydi galiba notları hediye ettiğim için bulamadım. çok faydasını görmüstüm onun.

MUHASEBE

Kitap listesi bu kadar. bunlara sizler ekleyebilirsiniz. ben bunlarla çalısmıstım. birde size tavsiyem en güncel kaynaklara çalısın. bir kaç kitap harici son baskılar daha iyi hazırlanmıs durumda.
--İktisat(yüksel bilgili makro ve mikro ayrıca karşılaştırmalı iktisat okulları )
--Maliye 4t maliye
--Muhasebe Numerius
--Hukuk Önce murat hukuk soru çözümü içinde themis hukuk.
--Ayrıca İktisattan soru çözümü için Ceteris Paribus .

2015 KPSS A'ya gireceğim onun için kaynak araştırması yapmıştım. Kaynak sorduğumda bir arkadaşımız bu kaynakları önermişti bana. Onun yanında hukuk ve maliye konu anlatımı için murat yayınlarını önermişlerdi. Sence bu kaynaklar hazırlanmak için yeterli midir yoksa senin önerdiğin kaynaklar daha yararlı mı olur?

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
--İktisat(yüksel bilgili makro ve mikro ayrıca karşılaştırmalı iktisat okulları )
--Maliye 4t maliye
--Muhasebe Numerius
--Hukuk Önce murat hukuk soru çözümü içinde themis hukuk.
--Ayrıca İktisattan soru çözümü için Ceteris Paribus .

2015 KPSS A'ya gireceğim onun için kaynak araştırması yapmıştım. Kaynak sorduğumda bir arkadaşımız bu kaynakları önermişti bana. Onun yanında hukuk ve maliye konu anlatımı için murat yayınlarını önermişlerdi. Sence bu kaynaklar hazırlanmak için yeterli midir yoksa senin önerdiğin kaynaklar daha yararlı mı olur?

üstte yazdığım tüm kitapları alıp çalısmıstım ben. tabi hukuktan kemal hocanın kitaplarını yazmadım gerek yok artık onlara.
senin yazdığın kaynaklar zaten aynısı ama bana göre yeterli değil. hedefe bağlı biraz da bu. benim hedefim en az 80 puan almaktı tüm puan türlerinden o yüzden soru kaçırma ihtimalini en aza indirmek için uğrastım. sen bunlar bana yeter dersen üsttekilere çalısman yeterli. orta seviye için yeterli olabilir.

Eğitim
Lisans
Üni
Aksaray Ünv.
Bölüm
İşletme
üstte yazdığım tüm kitapları alıp çalısmıstım ben. tabi hukuktan kemal hocanın kitaplarını yazmadım gerek yok artık onlara.
senin yazdığın kaynaklar zaten aynısı ama bana göre yeterli değil. hedefe bağlı biraz da bu. benim hedefim en az 80 puan almaktı tüm puan türlerinden o yüzden soru kaçırma ihtimalini en aza indirmek için uğrastım. sen bunlar bana yeter dersen üsttekilere çalısman yeterli. orta seviye için yeterli olabilir.
Benim hedefim de seninkisi gibi 80 ve üzeri puan almak. Senin yazdığın kaynaklar anladığım kadarı ile daha detaylı ve daha iyi hazırlanmış.

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Benim hedefim de seninkisi gibi 80 ve üzeri puan almak. Senin yazdığın kaynaklar anladığım kadarı ile daha detaylı ve daha iyi hazırlanmış.
ben kitap setiyle basladım ama hatayı erken fark edip her dersi , o dersin hocasının kitabından öğrenmeye çalıstım. sükürde faydalı oldu.

ciddi emek vermek gerekir.

beteriktisat

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
İncir receli bu söylediğin kaynaklar nasıl bitecek 12 ayda..daha bunun gk gy var..biter mi sence..benimde hedef 80ustu..

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
İncir receli bu söylediğin kaynaklar nasıl bitecek 12 ayda..daha bunun gk gy var..biter mi sence..benimde hedef 80ustu..
simdi baslarsan biter. en geç bir hafta içinde baslarsan günde ilk basta 4 ile 6 saat arası çalıssan ve zamanla 10-12 saate çıkarsan rahatlıkla biter ki.

gy gk çalısmana grek yok 80 net yeterli. çok bi etkisi yok.

Eğitim
Lisans
Üni
Aksaray Ünv.
Bölüm
İşletme
Doğru diyorsun emek vermeden zaten hiçbirşey olmuyor. Kitap tavsiyelerin için sağol. Kafam karışık biraz kaynak konusunda herkes başka bir kaynağı öneriyor. Dediğim gibi amacım 80 ve üzeri bir puana ulaşmak bunun içinde detaylı ve iyi hazırlanmış kaynakları almak istiyorum. Bir de isteyen olursa çalışma programımı da yazarım demişsin zahmet olursa onu da yazabilir misin?

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Doğru diyorsun emek vermeden zaten hiçbirşey olmuyor. Kitap tavsiyelerin için sağol. Kafam karışık biraz kaynak konusunda herkes başka bir kaynağı öneriyor. Dediğim gibi amacım 80 ve üzeri bir puana ulaşmak bunun içinde detaylı ve iyi hazırlanmış kaynakları almak istiyorum. Bir de isteyen olursa çalışma programımı da yazarım demişsin zahmet olursa onu da yazabilir misin?

kaynaklardan sonra ki mesajda yazdım her ders için üstte.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
bende a grubu calısmayı dusunuyorum hatta aksam uzerı 9 yıl once mezun oldugum unıversıte kıtaplarını pıyasaya cıkardım ahanda yazıyorum
zeynel dınler - tarım ekonomısı
charles jones - ıktısadı buyumeye gırıs
şehabettin yıgıtbası,ata atabey - mıkro ıktısat
rıdvan karluk - turkıye ekonomısı
sabrı bektore, ferruh comlekcı, halim sözbılır - malı tablolar analızı
remzi altunışık,... - sosyal bılımlerde arastırma yontemlerı
sabrı bektore,... - envanter ve bılanco
aytac eker,... - malıye polıtıkası
nur keyder - para
vural savas - polıtık ıktısat
mumın erturk - ısletmelerde yonetım ve organızasyon
coşkun can aktan,... - kamu malıyesınde cagdas yaklasımlar
alı ceylan - ısletmelerde fınansal yonetım
halıl seyıdoglu - uluslararası ıktısat
huseyın ozgen,... - ınsan kaynakları yonetımı
kemal bıcerlı - çalısma ekonomısı

elımdekı doğal olarak eskı basımlı kıtaplar bunlar hangısı ne kadar ısıme yarar bılmıyorum a grubuna fazlasıyla uzagım ama tez zamanda baslamam gerek 9 yıl arayı gectım ben alanımı sevmeyen bırıyım kıtaplarım bıle o kadar yabancı geldıkı anlatamam akıl verecek var mı nerden baslayayım nasıl yapayım yol yontem kaynak falan fılan???

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
bende a grubu calısmayı dusunuyorum hatta aksam uzerı 9 yıl once mezun oldugum unıversıte kıtaplarını pıyasaya cıkardım ahanda yazıyorum
zeynel dınler - tarım ekonomısı
charles jones - ıktısadı buyumeye gırıs
şehabettin yıgıtbası,ata atabey - mıkro ıktısat
rıdvan karluk - turkıye ekonomısı
sabrı bektore, ferruh comlekcı, halim sözbılır - malı tablolar analızı
remzi altunışık,... - sosyal bılımlerde arastırma yontemlerı
sabrı bektore,... - envanter ve bılanco
aytac eker,... - malıye polıtıkası
nur keyder - para
vural savas - polıtık ıktısat
mumın erturk - ısletmelerde yonetım ve organızasyon
coşkun can aktan,... - kamu malıyesınde cagdas yaklasımlar
alı ceylan - ısletmelerde fınansal yonetım
halıl seyıdoglu - uluslararası ıktısat
huseyın ozgen,... - ınsan kaynakları yonetımı
kemal bıcerlı - çalısma ekonomısı

elımdekı doğal olarak eskı basımlı kıtaplar bunlar hangısı ne kadar ısıme yarar bılmıyorum a grubuna fazlasıyla uzagım ama tez zamanda baslamam gerek 9 yıl arayı gectım ben alanımı sevmeyen bırıyım kıtaplarım bıle o kadar yabancı geldıkı anlatamam akıl verecek var mı nerden baslayayım nasıl yapayım yol yontem kaynak falan fılan???
içlerinde bir tek halid seyidoğlu uluslarası iktisat isini görür

bana kalırsa ilk yapman gereken iktisada giris kitabı almak olsun... en önemli dersler iktisat ve muhasebe. bu ikisi hallolursa bu is tamamdır.

listendeki kitaplar normal ders kitabı kpss ye yönelik değiller. hiç bakmamanı öneririm onlara

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
HUKUK

İKTİSAT

MALİYE

MUHASEBE

Ders çalısma konusuna gelince. simdiden baslamanızı tavsiye ederim arkadaslar sakın ertelemeyin. öncelikle yapmanın gereken bir çalısma temposu tutturmaktır. Baslarda sıkılacaksınız masadan kalkmak isteyeceksiniz ama sonra bu isten zevk almaya baslayacaksınız.

günlük tüm derslere bakmak yerine iki ders seklinde bakmak bana daha uygun geldi ( bunu 3 aylık ders çalısma varyasyonu deneyerek bulmustum :) )

simdiden baslarsanız yazarak çalısmak için yeterli vaktiniz olur. özellikle iktisat ve muhasebe de yazarak çalısmak büyük fayda sağlıyor. tekrarları tuttuğunuz özet notlardan yaparsınız.

themis ve ceteris paribus ve zeynel dinler çıkmıs sorular gibi çözümlü soru bankalarıni bir kaç tut attırmak gerekir ve onlardan not tutmak size fayda sağlar.

günde 4 ile 6 saat arası ilk baslarda çalısma süreniz olmalı ve yazarak çalısanların günde 12 saate yakın çalısma fırsatları olur zira çalısmıyorsa bos vakti zaten çok olur.

Derslere çalısma sekline gelince:

Hukuku bir kaç kez okuyun ve konuları örnek seklinde detaya inerek öğrenin. themisi çözdükçe tekrar yapacaksınız zaten. hukuku öğrendim dersiniz 1 ay sonra o konuya tekrar döndüğünüzde iki seçenek arasında kalır hale gelirsiniz nankördür çünkü. son aylarda hukuka sağlam yüklenmek gerekir.

İktisadı ve özellikle grafikleri yazarak öğrenmelisiniz. ceteris paribus size büyük kolaylık sağlayacak. grafikleri ezberlemek yerine öğrenmek gerekir.
iktisat okulları kitabını cep kitap gibi yanınızdan ayırmayın size bir kaç soru çözdürecek bir kitaptır.
iktisadı bilmeyen arkadaslar sakın iktisada giris kitabını bitirmeden direk makro ve mikrodan baslamayın...sizin zemininiz sağlam değildir sağlam zeminde bulunmayan bina yıkılmaya mahkumdur.. iktisada girisi bitirmeden bu is olmaz söyleyim.

maliyeyi rahat halledersiniz bunun için çok çok okumak ve 2.sayfa yayınlarının soru bankasını çözmek yeterli.
abdurrahman hocanın kitabı tek basına yeterli olmaz yanına mutlaka 2.bir kaynak ekleyin.

Muhasebeye gelince Orhan hocanın kitabını yalayıp yutarsanız bu is tamam demektir. çok açıklayıcı ve zaten akıcı bir dili var hepiniz okulda görmüssünüzdür.
onu bitirdikten sonra sorularla pekistirmek kolay olur. çok soru çözmek ve not tuttmak gerekir.

baslık altında soru olursa cevaplarım simdilik bu kadar.
offf off hocam cosmussun sen ne ıs yapıyordun sorması ayıp :D

kaynaklarım var ama eskı yenıden calısmak lazım demıssın hakkın var yenıden almalı onden cıkardım gozumun onunde dursunlar baslayayım gazdayım bende 83,2 ıle atanamadık dellendık sorularım var rıca edıcem benı aydınlat

ben ıkt mezunuyum afyondan 2005te mezun oldum epey oldu ders calısmayan bır ınsandım bolumume uzak 4 sene yazlı kıslı okulda ancak bıtırdım :D tembel degılımdır ama sevmedıgımı calısamıyordum okulu ıte kaka yaz okuluyla falan bıtırdım dıl desen yok ıngılızce olmadan alan olurmu once onu bılmem lazım alana cok uzagım o nedenle sorularım cok safca olabılır :D dıl ıstemeyen ıkt mezunu olarak benımde uzman olabılecegım kurumlar sınavlar hangılerıdır bılgınız var mı