MÜLAKAT AŞAMASINDA [AÇIKLANDI] Gümrük Ticaret Bakanlığı [2017] Personel Alım İlanı

cydycl

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Arkadaşlar bende geçen hafta girdim, gkhnkynr arkadaşa sorulan soruların nerdeyse tamamı bana da soruldu, haricinde 5-6 tane daha soru sordular. Soruların en az 3 tanesi hatalıydı cevabı yoktu, cevaplamadım niye cevap vermiyosun tarzında üzerinize oynuyolar bilginiz olsun. İlk defa devlette mülakata girdim, tamamen psikolojik ölçüm bence. Tavsiyem sakin kalın.

cydycl

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Hocam teşekkür ederiz bilgilendirme için. Size ayrıca sorulan 5_6 soru alandan mi geldi?

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Hacettepe Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Hocam teşekkür ederiz bilgilendirme için. Size ayrıca sorulan 5_6 soru alandan mi geldi?
Hatırladığım kadarıyla bir soru alandan (NAFTA yı sordular) geri kalanı genel kültürdü ama bazı sorulara siz cevap vermeden kendileri veriyorlar ya da bildiğinizi anlayınca hemen başka soruyo geçiyorlar, o yüzden şipşak bitti mülakat hatırlamıyorum tam olarak ne sorduklarını.

Moritz10

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar sabah 8.05 geçe tren garında olacam saat 10 daki sınava yetişebilir miyim ?

Mykmz

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Kocaeli Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Muhafaza için girdim.Bölüm kamu.Sorulan sorular ; devletin unsurları nelerdir?Velayet,vesayet nedir?İlk Türk denizcisi kimdir? Resmi Gazeteyi kim çıkartır?

simir

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İktisat
Arkadaşlar ben 2 hafta once mülakata girdim düz taşra memurluğu için . Düz taşra memurluğunda vardiya ve resmi tatiller dini bayramlarda da çalışıyormuş bu doğru mu ? Eğer böyleyse kazanıp gitmesem bi yaptırım uygularlar mi

cydycl

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Hatırladığım kadarıyla bir soru alandan (NAFTA yı sordular) geri kalanı genel kültürdü ama bazı sorulara siz cevap vermeden kendileri veriyorlar ya da bildiğinizi anlayınca hemen başka soruyo geçiyorlar, o yüzden şipşak bitti mülakat hatırlamıyorum tam olarak ne sorduklarını.
Hocam teşekkür ediyorum. Şu 10 dakika en soğukkanlı olmak gereken 10 dakika. Hayırlısı olsun herkes için.

küle

Ve insanlar ,Tercihleri ile kaderini imzalar..
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Maliye
Arkadaşlar mülakata giren maliye mezunu fazla yok sanırım genelde farklı bölümler görüyorum.maliye mezunlarına hangi sorular geliyor acaba ?

Eğitim
Lisans
Üni
Ondokuz Mayıs Ünv.
Bölüm
Diğer
Kamu / muhafaza için girdim

Ayni haklar
Hudeybiye anlatşması
Ombudsmanlık makamı işte genel bilgiler ver gibi.
Geçmiş olsun toprağım. Evrak tesliminde görüşürüz inşallah :p:p:p

ASPHEN38

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Maliye
Bugun sabah gurubunda girdim. 5 6 kisi gelmemisti ama 11 e dogru 3 kisi geldi. Iktisat bolumum muhafaza icin girdim. Sorularim cobweb teoremi , mohac savasi , enflasyonun buyumeye etkisi, bide ingiltereyle fransayi baglayan bi tunel varmis adini hatirlayamadim bilmedigim icin bilmiyorum efendim dedim. Digerlerini elimden geldigi kadar soyledim. Kurul 5 kisi ortadaki baskan seni taniyor. Diger 4 kisiye buyrun baslayin diyor. Mulakati 15 dk surende oldu 5 dk surende. Ortalama 7 8 dk mulakat suresi var. Kurul baskani haric havayi yumusatan yok. 4 kiside ciddi. Hayirlisi olsun hakkimizda gerisi sizde :)

oaydin91

Aktif Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Kırıkkale Ünv.
Bölüm
Diğer
Bugun sabah gurubunda girdim. 5 6 kisi gelmemisti ama 11 e dogru 3 kisi geldi. Iktisat bolumum muhafaza icin girdim. Sorularim cobweb teoremi , mohac savasi , enflasyonun buyumeye etkisi, bide ingiltereyle fransayi baglayan bi tunel varmis adini hatirlayamadim bilmedigim icin bilmiyorum efendim dedim. Digerlerini elimden geldigi kadar soyledim. Kurul 5 kisi ortadaki baskan seni taniyor. Diger 4 kisiye buyrun baslayin diyor. Mulakati 15 dk surende oldu 5 dk surende. Ortalama 7 8 dk mulakat suresi var. Kurul baskani haric havayi yumusatan yok. 4 kiside ciddi. Hayirlisi olsun hakkimizda gerisi sizde :)
Manş Tüneli diye biliyorum. Çok zorlamamışlar inşallah beni de zorlamazlar yarın sabah 10’da benim. Çıkınca yazarım ne sordular.

oaydin91

Aktif Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Kırıkkale Ünv.
Bölüm
Diğer
Bu arada kimseye gümrükle alakalı soru sorulmamış herhalde serbest bölge damping vs gibi