acil yardım arkadaşlar

Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
İktisat
arkadaşlar ben 2 yıllık adalet mezunu olarak 2014 önlisans kpssye girdim aynı zamanda örgün iktisat okumaktayım ve iktisat bitti yani 4 yıllık mezun oldum.2015 haziran ayı tercihlerinde önlisans puanımı kullanabilir miyim?bu sene kpss a'ya da hazırlanıyorum kpss a'ya girersem önlisans puanım yanar mı ve kpss a'ya girdim bir kurum sınavında elendim diyelim önlisans puanım ne olur bu durumda.teşekürler

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Teknik bölüm olmadığından kullanamazsın diye biliyorum ama daha tecrübeli arkadaşlar vardır yardımcı olacaklardır

nur28

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
yanlışlık olmasın ama bildiğim kadarıyla lisanstan mezun olduğun an önlisans puanın otomatikman yanıyor. önlisans puanının kullanabilmek için bilerek lisans uzatanlar tanıyorum. ancak teknik bölüm olsaydı tercih yapabilirdiniz. fakat yanılıyor olabilirim araştırmak gerek.

Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
İktisat
bu konuda bazı önlisans sağlık bölümleri istisna. Mezun olduğun en yüksek öğrenimden sınava girme zorunluluğu var.

Lisanstan mezun olmasaydiniz kullanabilirdiniz diye biliyorum benim bi arkadasta boyle bi durumda atandi iptal ettiler atamasini