Acil yardım Askerlikle ilgili

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında Hepat1t tarafından paylaşıldı.

1. Hepat1t

Hepat1t İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar şimdi ben icra katipliğine girecem diyelim ki kazandım ama benim şuan askerlik tecilim bitti şubatın 15 de yani 15 gündür kaçağım sanırsam olaki kazandık bu sınavı evrak tesliminde askerlik durum belgesi istiyorlar ama benim tecilim olmadığı için memurluk iptal olur mu ne yapmamız gerekiyor sanırsam ptt de kzandıktan sonra askerlik durum belgesi istiyor tecill hakkı dolmuş benim acaba benim gibi kaç kişi daha vardır bir fikriniz var mı bu konu hakkında o kadar yüzdük kazandıktan sonra bu askerlikten elenirsem kafayı yerim

2. Serkan

Serkan Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    Yerinize yedeklerden birini alırlar zaten yedekler bu sebepler icin var

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. nightblue

nightblue Üye

Ödül Puanları:
    18
    Dostum ben yıllardır atanamadım askere gittim ptt ye atandım tercih zamanı askerde olduğum için atamamı iptal ettiler nasip bu işler

4. toros01

toros01 Üye

Ödül Puanları:
    18
    sağlık raporu alsaydın bir sonraki celp dönemine sevk ediyorlar daha iyi olurdu kaçak durumuna düşmezdin...ama olan olmuş artık... ptt askerlik durum belgesi istiyor bence tercih yapıp yerleşsen bile ataman iptal edilir...hakkında hayırlısı olsun...

5. Hepat1t

Hepat1t İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Ya bu kadar basit olmamalı ya insanlar o kadar uğraş veriyorlar kazandıktan sonra askerlik probelminden dolayı haklarından mahrum oluyorlar kardeşim adam kazanmışsa askerlik sıkıntısı varsa hakkı saklı kalsın askere gitsin gelince başlasın o nasılk iş öyle ya direk elendin muamelesi valla açık ve net ben eğer bu işi halledemezsem bundan dolayı hakkım giderse 50 yılda geçse askere gitmem

6. toros01

toros01 Üye

Ödül Puanları:
    18
    askerlik şubesine gidip bilgi al tekrardan nasıl tecil ettirebilirim diye yoksa geçen hergün senin zararına bir formülü vardır belki ama özellikle ptt konusunda elenme sebebi diyebilirim...

7. Serkan

Serkan Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    Askerlik şubesine gitse kaçak göründüğü icin hemen askerlik işlemleri uygulanır...

Bahsettiğin durum olurda mağdur olursan hukuki olarak hakkını arayabilirsin.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş