ESKİ İLAN Adalet Bakanlığı, İcra Katibi Alımı ( YENİ - 330 KİŞİ )

anılcan

GTB Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
UYGULAMA SINAVI SONUÇ LİSTESİ AÇIKLANDI
UYGULAMA SINAVI LİSTESİ AÇIKLANDI

KAYNAK
ÖNEMLİ

Uygulama sınavı, Ankara Batı Adliyesinde 30 Ocak 2016 Cumartesi günü saat 09.00’da başlayacaktır. Uygulama sınavının belirtilen günde bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir

NOT : Her ne kadar kadrolu icra kâtipliği alım ilanı ilk defa 21/12/2015 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinde yayımlanmış ise de; ilandaki uygulama sınav tarihinin Anadolu Üniversitesinin 23-24 Ocak 2016 tarihlerinde yapılacak güz dönemi dönem sonu sınavlarına denk gelmesi nedeniyle ilanımız içeriğinde yer alan uygulama sınavına girmeye hak kazananların listesinin ilan tarihi, uygulama sınavı tarihi ile sözlü sınav tarihi revize edilmiştir

Sınavın günü değişmiş, bilginiz olsun.

İ L A N
Adalet Bakanlığından

Bakanlığımızca, ekte mahal ve sayısı belirtilen genel idare hizmetleri sınıfında bulunan 5-12 dereceli kadrolara, “Sınav Birimi” olarak yetki verilen Ankara Batı Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu tarafından yapılacak uygulama ve sözlü sınavlarıyla, açıktan atama suretiyle 330 icra kâtibi alınacaktır.
Genel Şartlar İcra kâtipliği kadrolarına atanmak isteyenlerin İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Kâtiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 3/A maddesinde belirtilen;
a)
Türk vatandaşı olmak,
b) Merkezi sınavın (KPSS-2014) yapıldığı 2014 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01/01/1979 ve sonrası doğumlu olanlar),
c) Merkezi sınavda (KPSS-2014’de lisans mezunları için KPSSP-3, önlisans mezunları için KPSSP-93, ortaöğretim mezunları için KPSSP-94 puan türünden) en az 70 puan almış olmak,
d) Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
e) Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
f) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
g) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
h) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
ı) En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak,
i) Uygulama sınavında ve sözlü sınavda başarılı olmak şartlarını taşımaları gerekmektedir.

ALIM YAPILACAK İLLER

NO MAHALLER İzin Verilen
1 Adana 14
2 Afyonkarahisar 5
3 Ankara 41
4 Ankara Batı 3
5 Aydın 5
6 Edirne 5
7 Fethiye 5
8 Gaziantep 25
9 Gaziosmanpaşa 7
10 İskenderun 7
11 İstanbul 110
12 İzmir 29
13 Kahramanmaraş 8
14 Kastamonu 6
15 Kocaeli 15
16 Küçükçekmece 8
17 Malatya 3
18 Mersin 16
19 Ordu 5
20 Rize 2
21 Samsun 5
22 Trabzon 3
23 Yozgat 3
TOPLAM 330 İCRA KATİBİ ALINACAKTIR.

GEÇEN YIL OLAN ALIMLAR

12374941_10153764472792278_5837434199474307733_o.jpg

Son düzenleme:

Kafkaslı

VİP Üye
Mücadele Grubu
Kadrolu Üye
@anılcan belki de nasibin budur, diğerinden elenme sebebindir nasibini beklemen :)
önceki sözleşmeliydi bu kadrolu

Kafkaslı

VİP Üye
Mücadele Grubu
Kadrolu Üye
ben hazırlanmayacağım zaten yapamam kadrolu alım olduğu için iyiler yarışır bunda :) ben normalde 90'ı bile geçemiyorum
sözleşmeli alımları sabırsızlıkla bekliyorum

anılcan

GTB Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme

anılcan

GTB Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
ben hazırlanmayacağım zaten yapamam kadrolu alım olduğu için iyiler yarışır bunda :) ben normalde 90'ı bile geçemiyorum
sözleşmeli alımları sabırsızlıkla bekliyorum
kadrolu olsun ne fark eder ki? İcraya kadrolu atansam merkezi atamada atanmak istememki zaten. icranın maaşı 2500 falan olması lazım. 83,92 ye 2600 2700 maaşı olan memurluk gelmez, hele ki kendi şehrimde :)))

Kafkaslı

VİP Üye
Mücadele Grubu
Kadrolu Üye
kadrolu olsun ne fark eder ki? İcraya kadrolu atansam merkezi atamada atanmak istememki zaten. icranın maaşı 2500 falan olması lazım. 83,92 ye 2600 2700 maaşı olan memurluk gelmez, hele ki kendi şehrimde :)))
ben kendi açımdan diyorum :)
kadrolu katip alımları sözleşmeli katip alımlarına göre daha yüksek kapatır bence (yazılan kelime açısından )
sözleşmeli katip alımında daha düşük yazanlar yarışır

anılcan

GTB Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
ben kendi açımdan diyorum :)
kadrolu katip alımları sözleşmeli katip alımlarına göre daha yüksek kapatır bence (yazılan kelime açısından )
sözleşmeli katip alımında daha düşük yazanlar yarışır
haa şimdi anladım pardon :) bende 110 yazdım geçen yargıtay alımında acaba yeter mi ki. maximum yazacağım o heyecanla 120dir. sözlüyede 9 kişi çağrılcak.

Musa Or

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
ya anıl aga ben şimdii bir haftadır filan klavye çalışmyom yine rezillerdeyim 70 lerde filan bu sözleşmeli katip alımına kadar ne yapalım nasıl yükseltelim ?

anılcan

GTB Memuru
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
ya anıl aga ben şimdii bir haftadır filan klavye çalışmyom yine rezillerdeyim 70 lerde filan bu sözleşmeli katip alımına kadar ne yapalım nasıl yükseltelim ?
hacı sözleşmeli zabıt katibinde 90 yazsan yeter 1 2 haftaya ilan çıkar zaten, birde söylenenlere göre çok fazla sayıda alım olacakmış, çalışmayı bırakma gece gündüz yaz

Musa Or

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
hacı sözleşmeli zabıt katibinde 90 yazsan yeter 1 2 haftaya ilan çıkar zaten, birde söylenenlere göre çok fazla sayıda alım olacakmış, çalışmayı bırakma gece gündüz yaz
o zaman deli gibi yazalım :D Şimdi bizim bi tanıdık var katip şuan kendisi bu istinaf mahkemelerinden bahsetti Adana için buraya açılıyor o mahkemelerden dedi şu an adliyede 400 tane istinaf katibi var iyi alım olur demişti ümitlenmeli miyiz sence? yani o 400 kendi yerine geçerde bize boş yer açılır mı?

iibfmaliye

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
Maliye
İkametgah şartı var mı dostlar ?

S.R

VİP Üye
kardeşim bu sakarya size ne etti be, geçen alımda da yoktu. bu kadar mı olaysız geçiyor bu şehirde günler hiç mi mahkeme olmuyor :)
@anılcan hocam başarılar. bu sefer senden kaçamaz katiplik :)

Mustafa DURMAZ

Muhafaza Memuru
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
Turizm İşletmeciliği
arkadaşlar ilan 4001 mi ? bir de
d) Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarı ile tamamladığına
ilişkin belge veya Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurum ve kuruluşlarınca
düzenlenen kurslardan alınmış daktilo veya bilgisayar sertifikası
ile birlikte sınav birimine
veya sınav evrakının sınav birimine gönderilmesi için mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına
müracaat edeceklerdir. Maddesi için üniveriste transkript i yeterli olur sanırım

mervenil

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
ÇEKO
ikamet şartı var mı? benim ilimde alım yok

thepunisher

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
Maliye
haa şimdi anladım pardon :) bende 110 yazdım geçen yargıtay alımında acaba yeter mi ki. maximum yazacağım o heyecanla 120dir. sözlüyede 9 kişi çağrılcak.
anıl -1 kütüphane de çalış oranın uğuru var . ordan çıkan yardırıyo . sağ önden cam kenarı 3. masa .