ESKİ İLAN Adalet Bakanlığı İcra Katibi İlanı

Konu, 'İİBF İlan Takip Forumu' kısmında İİBF tarafından paylaşıldı.

1. İİBF

İİBF Admin Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    İ L A N

Adalet Bakanlığından

Bakanlığımızca, ekte mahal ve sayısı belirtilen genel idare hizmetleri sınıfında bulunan 5-12 dereceli kadrolara, "Sınav Birimi" olarak yetki verilen Ankara Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu tarafından yapılacak uygulama ve sözlü sınavlarıyla, açıktan atama suretiyle 150 icra katibi alınacaktır.

1-) Genel Şartlar

İcra katipliği kadrolarına atanmak isteyenlerin İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Katiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 3/A maddesinde belirtilen;

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Merkezi sınavın (KPSS-2014) yapıldığı 2014 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01/01/1979 ve sonrası doğumlu olanlar),

c) Merkezi sınavda (KPSS-2014'de lisans mezunları için KPSSP-3, önlisans mezunları için KPSSP-93, ortaöğretim mezunları için KPSSP-94 puan türünden) en az 70 puan almış olmak,

ç) Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

d) Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

e) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,

f) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

g) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ı) En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak,

ğ)Uygulama sınavında ve sözlü sınavda başarılı olmak şartlarını taşımaları gerekmektedir.

2-) Başvuru Yeri ve Gerekli Belgeler

Adaylar 12 - 23 Ocak 2015 tarihleri arasında;

a) İcra katipliği sınavı başvuru formu,

b) Diploma veya mezuniyet belgesinin ya da öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesinin aslı, kurumca veya belgenin verildiği yer yüksek öğretim kurumunca onaylanmış örneği,

c) KPSS-2014 sınav sonuç belgesi, d) Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarı ile tamamladığına ilişkin belge veya Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslardan alınmış daktilo veya bilgisayar sertifikası ile birlikte sınav birimine veya sınav evrakının sınav birimine gönderilmesi için mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına müracaat edeceklerdir.

Mahalli Cumhuriyet başsavcılıkları aracı kılınarak sunulacak başvuru evrakı, masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün DYS üzerinden ve fiziki olarak acele posta servisiyle (APS) sınav birimine gönderilecektir.

3- ) Uygulama Sınavına Çağrılacakların Belirlenmesi

Adaylardan, merkezi sınavda aldıkları puana göre en yüksek puandan başlayarak her bir mahal için ilan edilen kadro toplamının 20 katı kadarı, uygulama sınavına girmeye hak kazanacaktır. Buna göre yapılan sıralamada, son sıradakilerle aynı puana sahip olanlar da uygulama sınavına girebilecektir.

Adaylar, ilan edilen mahallerden en fazla üç yer için tercihte bulunabileceklerdir.

Birden fazla mahal için tercihte bulunan adayların olması halinde, öncelikle tüm adaylar yazılı puanlarına göre sıralamaya tabi tutulacak; daha sonra en yüksek puanı olan adaydan başlanmak üzere tercih sırasına göre ilgili mahaller için uygulama sınavı listeleri oluşturulacaktır.

4- ) Uygulama Sınavı, Yeri, Zamanı ve Şekli

Uygulama sınavına girmeye hak kazananların listesi en geç 9 Şubat 2015 tarihinde sınavın yapılacak olduğu Ankara Adliyesinin internet sitesinde (www.ankara.adalet.gov.tr) ilan edilecektir.

Sınav giriş belgeleri sınav gününe kadar sınav biriminden alınabilecektir.

Uygulama sınavı, Ankara Adliyesinde 14 Şubat 2015 Cumartesi günü saat 09.00'da

başlayacaktır. Uygulama sınavının belirtilen günde bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir.

Adaylardan, uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen metinden daktilo veya bilgisayarla; verilen metne sadık kalınmak, imla kurallarına riayet edilmek ve anlam bütünlüğü korunmak suretiyle, kelime ve cümle tekrarına yer vermeden ve yanlış yazılan kelime sayısı toplam yazılan kelime sayısının yüzde kırkından fazla olmayacak şekilde üç dakikada en az doksan kelime yazanlar, uygulama sınavında başarılı olmuş sayılacaklardır.

5- ) Sözlü Sınava Çağrılacakların Belirlenmesi, Sınav Yeri ve Zamanı

Uygulama sınavında başarılı olanlardan, sınav birimince doğru olarak kabul edilen kelime sayısı esas alınmak kaydıyla, en fazla doğru kelime yazan adaydan başlanarak tercih edilen mahal için ilan edilen kadronun üç katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Buna göre oluşturulan sıralamada, son sıradakilerle aynı sayıda doğru kelime yazanlar da sözlü sınava girebileceklerdir.

Sözlü sınav, Ankara Adliyesinde 28 Şubat 2015 Cumartesi günü saat 09:00'da

başlayacaktır. Belirtilen günde sınavın bitirilememesi halinde takip edilen günlerde sınava devam edilecektir.

6- ) Sözlü Sınava Gireceklerden İstenecek Belgeler

Sözlü sınava girmeye hak kazananlar sözlü sınav tarihinden önce;

a) 6x9 cm ebadında iki adet fotoğraf,

b) Mal Bildirimi Formu,

c) Arşiv araştırmasına esas olmak üzere ilgilinin fotoğrafını ve imzasını taşıyan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu,

ç) Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmadığına dair yazılı beyanı,

sınav birimine teslim edecekler veya bu ilanın 2 nci maddesindeki esaslara göre göndereceklerdir.

7- ) Sözlü Sınav Konuları

Sözlü sınavda Yönetmeliğin 11 inci maddesinde belirtilen genel kültür ve genel yetenek konuları ile genel hukuk bilgisi, icra ve iflas hukuku ile kalem mevzuatından soru sorulacaktır.

8_) Başarı Listelerinin Oluşturulması

Sözlü sınav sonucu en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere sıraya konularak sözlü sınav başarı listesi hazırlanacaktır.

Merkezi ve sözlü sınavda alınan puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanarak nihai başarı listesi düzenlenecektir. Bu liste düzenlenirken hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, yüksekokulların adalet programı ile adalet ön lisans programı mezunları en yüksek puan alan adaydan başlanarak; diğer adaylar ise bu sıralamayı takiben kendi aralarında en yüksek puan alan adaydan başlanarak sıralanacak ve nihai başarı listesi sınav biriminin bulunduğu adliye internet sitesinde ilan edilecektir.

9-) Atamaların Yapılması

Bakanlık tarafından, sınav birimlerince oluşturulan nihai başarı listeleri incelenerek başarılı olanlar ilan edilen kadrolara atanacaktır.

Duyurulur.

Son düzenleme: 26 Aralık 2014
    Mustor bunu beğendi.
  2. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    işte bu güzel ama sayı az

3. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    peki buna başvuru yapabilir mi katipliğe başvuru yapan:)

kızmayın ama:)

4. İİBF

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Diğer ilanda bir komisyona başvurabilir özel maddesi varken bu ilanda bu belirtilmiyor... Özel şart olmadığından başvurulabilir.

Zaten bu alımın başvuru süreleri bittiğinde diğerleri başlamamış oluyor yani daha erken çıkacak bir ilan... sıkıntı olmayacaktır.

betimlemeツ bunu beğendi.
  5. bbalkan

bbalkan İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    278
    Bölüm:
    İşletme
    evet bu daha iyi sanki ya

betimlemeツ bunu beğendi.
  6. estralla69

estralla69 Aktif Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    Sadece Ankarada olmasaymış ya uygulama .s.s

7. qwert27

qwert27 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Gaziantep Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Adaylar yalnızca bir adalet komisyonunun yapacağı sınava müracaat edebileceklerdir.
    Bu nedenle; birden fazla komisyona başvurulması durumunda başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

8. İskndr_06

İskndr_06 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    93
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karamanoğlu Mehmetbey Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    Bunun herhangi bi özel sarti var mi önceden katiplik yapmak gibi

9. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    hayır öyle bir şart yok

10. Tarsuslu

Tarsuslu VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Sınava başvurmayı düşünüyorum; ama Zabıt Katipliği ve Mübaşirlik de var. Hepsine birden başvurabiliyor muyum acaba? Bir de, icra katipliği sınavı için Ankara'ya gidecek olmak da düşündürüyor beni açıkçası.

11. nofear

nofear Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    en iyisi hepsine başvurmak hangisi olursa artık

12. umutsuzpolyanna

umutsuzpolyanna VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ondokuz Mayıs Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Hepsine basvurulmuyr basvurunuz yanar arkadaslar

13. fenerbahçe

fenerbahçe İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    @İİBF bilgisayar sertifikası 20 ocak'ta tesliim edilmelimidir yoksa daha sonra verilse olur mu?

14. biibf

biibf VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Balıkesir Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Ya kusura bakmayin ama ben hala anlamadim kimi hepsine basvurulur kimi hepsine basvurulamaz diyor. Hangisi dogru hem icra hem zabit katipligine basvurabiliyor muyuz ??

15. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    icra katipliğine başvuru yaparsanız zabıt katipliğine de başvuru yapabilirsiniz evet.
    sadece zabıt katipliğine başvuru yaptığınız takdirde mübaşir alımına başvuru yapamıyorsunu, aynı şekilde mübaşirliğe başvuru yapmaya karar verdiyseniz zabıt katipliğine başvuru yapamıyorsunuz.

16. biibf

biibf VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Balıkesir Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Tesekkurler hocam. Sonunda anladim :)

Tgb06 bunu beğendi.
  17. İİBF

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    İlanda öyle bir ibare göremedim... 23 ocağa kadar devam ediyor başvurular o tarihe kadar başvurabilirsin ilana... istenen evrakları başvuru sırasında istiyorlar sonradan teslim etme durumuna hiç şahit olmadım. Zaten evrakları en ince ayrıntısına kadar kontrol ediyorlar eksik varmı diye...

fenerbahçe bunu beğendi.
  18. bilge Öztürk

bilge Öztürk İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    278
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Erciyes Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Belgelerin fotokopisini alirlar dimi ya kontrol edip.

19. İİBF

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Evet aslını vermiyorsunuz. ama asıllarını yanınızda götürüyorsunuz inceliyorlar.

bilge Öztürk bunu beğendi.
  20. rammstein85

rammstein85 Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Aksaray Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    kaça düşer puan sizce icrada 80 e düşermi yoksa boşa başvurmayalım