ESKİ İLAN Adalet Bakanlığı Mübaşir Alım İlanı

Konu, 'İİBF İlan Takip Forumu' kısmında İİBF tarafından paylaşıldı.

1. İİBF

İİBF Admin Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    İLÂN
    Adalet Bakanlığından
    1) Adlî ve idarî yargıda çalıştırılmak üzere;

a) EK-1/A listede yeri, sayısı, unvanı ve niteliği belirtilen, 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ile bu esaslarda değişiklik yapan 29/03/2009 tarihli ve 27184 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararının 4 üncü maddesine göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere toplam 798 sözleşmeli mübaşir,
    b) EK–1/B listede yeri, sayısı belirtilen ve yardımcı hizmetler sınıfında bulunan 7–13 dereceli kadrolara atama yapılmak suretiyle toplam 15 kadrolu mübaşir,
    Adalet komisyonlarınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre 2802 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kanununun 114 üncü maddesi uyarınca alınacaktır.

2) Adalet komisyonlarınca yapılacak sözlü sınava, 2014 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2014), lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir. Başvuruda bulunacakların Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 5 ve 6 ncı maddelerinde yazılı olan aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.
    3) Sözlü sınava, merkezî sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilân edilen kadro sayısının 10 katı kadar aday çağrılacaktır. Sıralama sonucunda, ilân edilen kadro sayısının 10 katı içerisine giremeyenler sözlü sınava alınmayacaktır.
    4) Başvuruda bulunacakların aşağıdaki genel ve özel şartları taşımaları gerekmektedir.

I) Genel şartlar:
    a) Türk vatandaşı olmak,
    b) İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 6 Şubat 2015 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın (KPSS-2014) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak,( 1 Ocak 1979 ve sonrası doğumlu olanlar),
    c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
    d) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
    e) 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
    f) Kamu haklarından mahrum olmamak,
    g) Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

II) Özel şartlar:
    En az lise veya dengi okul mezunu olmak,
    5) Başvuru yeri ve şekli:
    Başvuruların sözlü sınavı yapacak adalet komisyonu başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılması gerekmektedir. Mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına yapılan başvurulara ilişkin evrak, masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün acele posta servisi (APS) ile ilgili adalet komisyonu başkanlığına gönderilecektir. Posta ile veya diğer iletişim araçlarıyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. (Sınav başvuruları adalet komisyonu bazında yapılacaktır. Ancak, atanmaya hak kazanan adaylar adalet komisyonlarınca EK-1/A ve EK-1/B listelerde gösterilen merkez ya da mülhakat adliyelerinden birinde görevlendirilebileceklerdir.)
    Adaylar yalnızca bir adalet komisyonunun yapacağı sınava müracaat edebileceklerdir.
    Bu nedenle; birden fazla komisyona başvurulması durumunda başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

6) Başvuru tarihi:
    Başvurular 26 Ocak 2015 Pazartesi günü başlayıp, 6 Şubat 2015 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

7) Sınav yeri:
    Bakanlıkça uygun görülen EK-1/A ve EK-1/B listelerde belirtilen adalet komisyonları olup, sınav giriş belgeleri ilgili adalet komisyonu başkanlıklarından alınacaktır.

8) Sözlü sınav tarihi ve saati:
    16 Mart 2015 Pazartesi günü saat 09:00’da,sözlü sınav yapılacaktır. Belirtilen günde sözlü sınavın bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir.

9) Başvuru için gerekli belgeler:
    a) Başvuru formu (Adalet komisyonları ve Bakanlığın internet sitesinden (EK–2) temin edilecektir),
    b) Öğrenim belgesi (aslı veya komisyon başkanlığınca ya da ilgili öğretim kurumunca onaylı örneği),
    c) KPSS-2014 sınav sonuç belgesi (aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği),
    d) Adayların eşlerinin iş durumlarına ilişkin dilekçe şeklinde beyan,
    e) Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ayrıca, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliğinin 12 nci maddesine uygun olarak doldurulacak Arşiv Araştırması Formunu ibraz etmek zorundadırlar (Adalet komisyonlarından temin edilecektir).
    10) Atama yapılacak yerlere ilişkin sayıları ve sınav birimi olarak Bakanlıkça uygun görülen Adalet Komisyonlarını gösteren EK-1/A ve EK-1/B listeler aşağıda gösterilmiştir.
    Duyurulur.

NOT:
    1) Kadrolu mübaşirlik sınavına başvuran adaylar aynı komisyon içerisinde yapılacak sözleşmeli mübaşirlik sınavına, sözleşmeli mübaşirlik sınavına başvuran adaylar aynı komisyon içerisinde yapılacak kadrolu mübaşirlik sınavına başvurabileceklerdir.
    Ancak, kadrolu ve sözleşmeli mübaşirlik için açılan sınavlara başvuracak adaylar; destek personeli (kaloriferci) pozisyonları, teknisyen pozisyonları ile kadrolu şoförlük, kadrolu ve sözleşmeli zabıt kâtipliği sınavlarına başvuramayacaklardır.
    2) Sözleşmeli mübaşir ve kadrolu mübaşir sınav izin sayıları, bu yerlerin ihtiyaçları dikkate alınarak belirlenmiştir. Bu pozisyon ve kadrolara müracaat ederek istihdam edilmeye hak kazananların, sınava başvuru tarihinden önceki mazeretlerine dayalı olarak naklen atamaları yapılmayacaktır.
    Ayrıca, “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” hakkındaki 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına göre, bu pozisyonlarda istihdam edilenlerin naklen atamaları özel şartlara bağlanmış olduğundan, ilgililerin ileride mağduriyete uğramamaları açısından (eş, öğrenim, sağlık vb. gibi hususları dikkate alarak) durumlarına en uygun olan adalet komisyonunda sınava girmeleri önem arz etmektedir.

Not : Eki Üyeler İndirebilir.
    EK-1/A: Sözleşmeli mübaşir pozisyonları için sınav izni verilen yerler
    EK-1/B: Kadrolu mübaşir için sınav izni verilen yerler
    EK-2 : Başvuru Formu

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 26 Aralık 2014
  2. iibfzede22

iibfzede22 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Trakya Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    adalet bakanlığının sitesnde göremedm bu ilanları

3. İİBF

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Devlet Personel Başkanlığı sitesinde sözleşmeli bölümde görebilirsin hocam.

4. iibfzede22

iibfzede22 İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Trakya Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    teşekkürler hocam tüm kardeşlerim için hayırlısı olur inş. bolca iibf mezunu yerleşir

esraaa bunu beğendi.
  5. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    site cokmus sanırım :) illere kontenjan dagılımını buraya yazabılırmısınız

6. pinklover

pinklover VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    aynen ya bende göremedim

7. İİBF

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Ya bende kimse bakmıyor diye illerin pdfsini yüklemedim :)

cenk coban bunu beğendi.
  8. pinklover

pinklover VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    işte bu hiç olmadı:hasta:

cenk coban bunu beğendi.
  9. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    hocam bır ılgılensen merak ettık :)

10. İİBF

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    DPB açıldı gerçi burayada ekledim :)

11. umit-ogan

umit-ogan VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Ekonometri
    Mübaşir ne iş yapıyo a dostlar?

12. nisan

nisan muhafaza memuru

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    zabıt katibinn hazırladığı duruşma dosyansını alıyor ve hakime ulaştırıyor.. tarafları salona yönlendiriyor gibi gibi :)

13. pinklover

pinklover VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    Genelde erkekler tercih ediliyor diye duymuştum ama ne kadar gerçeklik payı var acep

14. dpuzede

dpuzede VİP Üye

Ödül Puanları:
    168
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Ukalalık olarak algılanmasın ayrıca bu alımlara ben de başvuracağım ama onca sıkıntı çekip lisans öğrenimi görüp lise mezunuyla denk tutulmak sadece beni mi rahatsız ediyor?

leyla27, aslii, beren27 ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  15. İİBF

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Ukalalık değil son derece haklısın en azından taleplerimiz içinde taban puanların eğitim düzeyine göre düzenlenmesi idi...

Lisans : 70 Ön Lisans 80 Lise 90 gibi...

Çünkü Lisans düzeyi sınavı ile onların sınav düzeyi çok çok kolay aynı puanla alınmaları adaletsizlik yaratıyor. Bu talep defalarca dile getirildi ama düzenlemede uygulanmadı.

16. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    ve bizi kadroyu bırakıp gıderız dıyede tercıh etmıyorlar.bence asıl ukala onlar

17. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    katipliğe başvuru yapan buna başvurabiliyor muydu? göremedim mi kaçırıyor muyum bilmiyorum?

18. İİBF

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Bu zamana kadar başvuramıyordu... Sanırım bundada başvurulmuyor bakmadım ama...

19. umutsuzpolyanna

umutsuzpolyanna VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Ondokuz Mayıs Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Basvurulmuy0r k0r etnesin sizi heycaninz @betimleme

20. betimlemeツ

betimlemeツ şimdi o değil de! Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    988
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    kendim için araştırmıyorum ki:) ben hiç düşünmedim. öncesinde de düşünmemiştim:)

Sayfayı Paylaş