Adalet Bakanlığı - Zabıt Katipliği

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Adalet Bakanlığı yer yer değişen iş koşulları ile genelde buyuk illerde iş yoğunluğu fazladır...

Ayrıca kurum içinde Asliye Hukuk, Aile ve Ağır Ceza Mahkemeleri iş yükü en fazla olan birimlerdir.

Savcılık savcıya bağlı olarak iyi yada kötüdür. Genel olarsk iyidir

Asliye Ceza, Sulh Hukuk ve Tüketici Mahkemeleri Kurum içinde en rahat birimlerdir.

Komisyon, İdari İşler büyük yerlerde yoğun diğerlerinde rahattır

İcra iş yükü sorumluluğu ve fazladır ayrıca icraya gidildiğindeki yaygarayıda hesaba katmak gerek ancak normal katipten fazla maaş alırlar. Ek ücretleriyle 2500 den fazla alırlar.

Genel olarak katiplikte Maaş 2200 Tldir yemeği kurum yer yer değiştirir bizim bulunduğumuz yerde yarısını karşılıyor 3,5 tl 4 çeşit yemek oluyor. Kurum Yol masrafını karşılamıyor.

Keşif, Otopsi, ek ücretlerdir 15 tl civarı gidiş başına ücret yazılır. Genellikle toplu ücretler mahkeme personeli tarafından bölüşülür.

Lise ve Üni mezunu arasında maaş farkı 30 tl

8 yıl sonra görevde Yükselme sınavlarına girebilirsiniz yazı işleri Müdürlüğü için adalet mezunu olabilirsiniz 2 yıl sonra icra Müdürlüğü sınavınada girebilinir.

Genel olarak bu şekilde kurum. Bana kalırsa aklınıza gelecek son kurum olsun.

Michael Scofield

Admin
Yönetici
Forum Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
İcra katipliği hakkında da çok merak eden oluyordu. Bu başlık iyi olmuş admin, teşekkürler.