Adalet Bakanlığı - Zabıt Katipliği

Konu, 'Kurumunu Anlat' kısmında İİBF tarafından paylaşıldı.

1. İİBF

İİBF Admin Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    418
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    ÇEKO
    Adalet Bakanlığı yer yer değişen iş koşulları ile genelde buyuk illerde iş yoğunluğu fazladır...

Ayrıca kurum içinde Asliye Hukuk, Aile ve Ağır Ceza Mahkemeleri iş yükü en fazla olan birimlerdir.

Savcılık savcıya bağlı olarak iyi yada kötüdür. Genel olarsk iyidir

Asliye Ceza, Sulh Hukuk ve Tüketici Mahkemeleri Kurum içinde en rahat birimlerdir.

Komisyon, İdari İşler büyük yerlerde yoğun diğerlerinde rahattır

İcra iş yükü sorumluluğu ve fazladır ayrıca icraya gidildiğindeki yaygarayıda hesaba katmak gerek ancak normal katipten fazla maaş alırlar. Ek ücretleriyle 2500 den fazla alırlar.

Genel olarak katiplikte Maaş 2200 Tldir yemeği kurum yer yer değiştirir bizim bulunduğumuz yerde yarısını karşılıyor 3,5 tl 4 çeşit yemek oluyor. Kurum Yol masrafını karşılamıyor.

Keşif, Otopsi, ek ücretlerdir 15 tl civarı gidiş başına ücret yazılır. Genellikle toplu ücretler mahkeme personeli tarafından bölüşülür.

Lise ve Üni mezunu arasında maaş farkı 30 tl

8 yıl sonra görevde Yükselme sınavlarına girebilirsiniz yazı işleri Müdürlüğü için adalet mezunu olabilirsiniz 2 yıl sonra icra Müdürlüğü sınavınada girebilinir.

Genel olarak bu şekilde kurum. Bana kalırsa aklınıza gelecek son kurum olsun.

maliye 1345 ve Michael Scofield bunu beğendi.
  2. Michael Scofield

Michael Scofield Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    138
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    İcra katipliği hakkında da çok merak eden oluyordu. Bu başlık iyi olmuş admin, teşekkürler.

Sayfayı Paylaş