Aile Danışmanlığı için TBMM e-dilekçe'ye gönderdiğim dilekçe

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
ŞUANDA SİSTEMDE DEĞERLENDİRİLİYOR İMZAYA AÇILINCA İMZALARSANIZ SEVİNİRİM

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ MEZUNLARINA AİLE DANIŞMANI OLABİLME İMKANININ VERİLMESİNİ İSTİYORUZ

Sayıları 350.000' e ulaşan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları maalesef görmezden gelinmekte ve özel sektörde yok sayılmasının yanısıra artık kamuda da görmezden gelinmekteler. Bizler aldığımız eğitim doğrultusunda kamuda istihdam edilmek için KPSS'ye giren 924bin adayın içerisinde 350bin ile en büyük mezun sayısına sahipken mezun sayımızla orantısız bir şekilde istihdam sağlanmakta. Bakanlığınızın "Aile Danışmanlığı" için yapacağı alımlarda bizler de kendi alanımızın gereği olan hizmeti vererek bu alanda istihdam edilmek istiyoruz. "Aile Danışmanlığı" konusunun yalnızca sağlık, çocukların gelişimi gibi konulara indirgenmeyip ekonomik boyutunun da dikkate alınmasını ve bu konuda yol gösterici olabilecek İİBF mezunlarının da bu alanda istihdam edilmesini istiyoruz. Günümüzde ailelerin dağılmasında en büyük faktör ekonomik sebepler ve bu alanda onlara yol gösterici kişilerin eksikliği olmasına rağmen "aile danışmanlığı" istihdamı noktasında bu konu gözardı edilmiş ve danışmanlık için alınacak personeller arasında İİBF mezunları yer almamıştır. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları olarak bizlere de "Aile Danışmanı" olabilme şansının verilmesini istiyor bu talebimizin dikkate alınmasını bu doğrultuda çalışma yapılmasını arz ediyoruz.

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
sistem seni niye kabul etmedi acaba :D
dilekçe hakkın engelleniyor

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Ben imzaladım :)

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
111 olmuş bu kadar çok az koskoca İİBF'den çıkan imza bu kadarla sınırlı kalmasın

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
İmzaya kapandı ama İİBF mezularının da aile danışmanı olması için etkinlik yapılırsa diye güncelliyorum