ailenizin size karşı tutumu

Bölüm
İşletme
uzun süredir işsiz olanlar, özelde tutunamayanlar, kpss'ye girip istediğini elde edemeyenler...

aileniz bu duruma ne diyor? üzerinizde baskı kuruyorlar mı yoksa anlayışla mı karşılıyorlar?

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
arkadaş sen biraz rahatlasana.hakkat senin psikoloji iyi değil...daha 1 sene olmuş mezun olalı.sen böyle yaparsan bizim ölmemiz lazım...

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
@falan kpss puanınız kaç acaba ?

Bölüm
İşletme

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
yaşın geldi geçiyor mu :D 24 yaşındayım yazmıştın galiba.anne baba artık 30 dan önce evleneni dövüyorlar de sende.dalgaya al biraz.yoksa zindan edersin hayatı kendine.özelde bir yerde başla.sonrasında duruma göre hareket edersin.madem bu kadar baskı var,asgari ücret de olsa at bir yerlere kendini..

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
klasik muhabbetler işte. yaşın geldi geçiyor, herkes işe girdi bi sen giremedin, ne olacak bu halin falan filan.

72. askerde olduğum için pek çalışamadım. strateji hatası yaptım. askerliği bir an önce aradan çıkarmak için belki de son kpss fırsatını kaçırdım.
bence öyle değil askerlik aradan çıkmış oldu. Bilgileriniz henüz çok taze ayrıca. Şu karamsarlıktan kurtulun ve kendinize yol belirleyin. çevrenize gelince şimdi bunlar konuşuluyor olabilir ama emin olun 2 yıl sonra sizin başarılarınız konuşulacaktır.

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
ayrıca burada yazdığın ahlar tühler sana bir gelecek sunmayacak..kendin birşeyler için çabalamalısın...

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Bölüm
İşletme
bence öyle değil askerlik aradan çıkmış oldu. Bilgileriniz henüz çok taze ayrıca. Şu karamsarlıktan kurtulun ve kendinize yol belirleyin. çevrenize gelince şimdi bunlar konuşuluyor olabilir ama emin olun 2 yıl sonra sizin başarılarınız konuşulacaktır.
inşallah.

ayrıca burada yazdığın ahlar tühler sana bir gelecek sunmayacak..kendin birşeyler için çabalamalısın...
biraz karamsarım. olumsuzlukları kafamdan bir türlü atamıyorum. geçmişe dair pişmanlıklarla doluyum. çok düşünüyorum, çok sorguluyorum. elimde değil.

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
geçmişine bakarak geleceğine yön veremezsin.kafandan bunları bir an önce atmalı,önüne bakmalısın.aa söylemesi ne kadar da basit deme.çoğu insan yaşıyor bu tarz duyguları.burda bulunan birçok insan da yaşadı ve hala yaşıyor.ben de bunlara dahil ama önemli olan üstesinden gelebilmek,hepsini göğüsleyebilmek.tabiki kolay bir süreç değil ama bir tek ölüme yok sonuçta çare. demi ama???

Serkan

Site Müdavimi
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
24 yaşında böyle yapıyor bilmiyorki 42 yaşında adamlarda mucadele ediyor...

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
birisi bu arkadaşa dur desin :) başlık açmayla düzelmez bu işler.

Tgb06

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İktisat
Arkadaşımız atanana kadar sorunumuz devam edecektir

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Demim demim diyorum zorla söyletiyorlar 24yaşında gördüğün baskıyı amannnn diyip savuracak bir kafasi olması gerekmiyor mu yahu? oturup calisirsan Kpss olur yok memur olmam dersen iki sene tecrübesiz eleman ol sonra hangi alanda ilerlemek istersen o alana yonel! Ben 30u devirdim imkan fırsat ancak bu sene calisabildim bu sene başardım. Ne istiyorsan onun için çalış.

betimleme

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Demim demim diyorum zorla söyletiyorlar 24yaşında gördüğün baskıyı amannnn diyip savuracak bir kafasi olması gerekmiyor mu yahu? oturup calisirsan Kpss olur yok memur olmam dersen iki sene tecrübesiz eleman ol sonra hangi alanda ilerlemek istersen o alana yonel! Ben 30u devirdim imkan fırsat ancak bu sene calisabildim bu sene başardım. Ne istiyorsan onun için çalış.

betimleme
Bu arkadaş çok realist hislerime tercüman oluyor.An itibariyle yazmıyorum zaten betimleme arkadaş siteye gereken ayarı veriyo harbi 24 yaş nedir ya okul bitmiş askerlik bitmiş 30una merdiven dayayıp okul bitirmeye çalışanlar var insaf.

sinoplu

Güzel düşün güzel yaşa
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Sene 99 da üniversiteye girdim o zamanlar şimdiki gibi değil üniversite ayrıcalıklı bir okul senede en fazla 100 bin 200 bin kişi falan kazanıyor bizde havalar 1500
2004 oldu son sene başladım düşünmeye ne olacak naapacaz okul bitiyor iş yok iş lazım para kazanmak lazım aile bir tarafta baskı bende başladım düşünmeye
Önce özelde iş buldum o dönem için fena maaşı yoktu iyi de bir işti
Sonra mecburen askerlik için o işten ayrıldım askerlikten sonra bir müddet işsiz kaldım orada burada çalıştım dikiş tutmadı mecbur istanbula geldim bir iş buldum orası da iyiydi ama aile illa memur ol diye arada laf çakıyordu ben nasılsa işim var onlardan uzağım diye kulak asmadım zaten uzak olunca söz de az işliyor
Sonra 2008 de nasio oldu memur olduk mezun olduktan 4 sene sonra
Yani sen mezun olmuşun askerliği yapmışın ya otur çalış 2016 kpss ye iyi bir puan alıp yerleş ya da ara iyi kötü bir iş bul hayatını kazan
Oturup ne olacak bu halim demekle olmaz
Bir arkadaşım vardı adam iktisadı 7 senede bitirdi tembellikten yıkılıyordu şimdi tedaşta çalışıyor
Başka bir arkadaşım 6 senede maden i bitirdi o da mühendis olarak tki ye girdi
Bizim sinopta bir adam var 15 sene kadar önce memurluktan istifa etti fırın açtı şimdi 3. Şubeyi açacak
Bir kadın vardı mantıcı açtı ufacık dükkan şimdi kocaman restaurant açmış Allah bir yol gösterir elbet
Bir yerden başlamak gerek gerisi geliyor herkesin pişmanlıkları vardır önemli olan ders çıkarmak