AKİM'e Şikayet

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında kasemandoni tarafından paylaşıldı.

1. kasemandoni

kasemandoni VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    368
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Daha önce böyle bir başlık açılmış ama eksik olduğunu düşünüyorum. Hazır metin verilmiş, kopyala-yapıştır yapıp gönderiyoruz ki bence bu çok etki yapmaz. Bunun zaman zaman yaptığımız twitter kampanyalarından farkı yok.
    öncelikle şunu belirtmek isterim, daha önce buraya yaptığım başvurulara bi şekilde cevap geldi. Nasıl yazılacağı konusunda bir kaç tüyo yazayım izninizle:

1- kopyala-yapıştır yapmayın. Herkes içinden geldiği gibi -yazım hatalarıyla dahi olsa- kendisi yazsın.
    2-İİBF kimliğinizle değil mağdur kimliğinizle yazın. Torpil, mülakat, referans, açıktan alımlarda dönen dolaplar vs
    3-Siyasi bir amaç gütmeyin. Akpartili veya sıradan bir vatandaşsınız. Aksi halde provakatör olarak algılanacaksınız.
    4- "Oyu ben veriyorum, faydasını başkaları görüyor" izlenimi verin. (Bu Önemli)
    5- Hayal kırıklıklarınızı, küskünlüğünüzü belirtin.
    6- bu sayfadan akimin linkini paylaşmayın. akime google dan giriş yapın.

Bilirsiniz, her parti gibi akpartinin de oy tabanını kabataslak iki gruba ayırabiliriz:

a) sistemden, düzenden rahatsız olan, "bişeyler değişsin artık" deyip akpartiye oy verenler. yanlış anlaşılmasın "sistem" derken yönetim biçimi veya rejimi kastetmiyorum. adaletten güçlülerin faydalandığına-cezadan güçsüzlerin nasibini aldığına inanan bi kesim.

b) sürekli güçlünün yanında olan, nerede güçlü birilerini görse gö*üm gö*üm yanına yanaşan "güç fetişisti" kesim. doğal olarak iktidar kim olursa ona doğru yanaşırlar. kimsenin aklına makarna, kömür filan gelmesin. ihaleleri kapmak isteyen işadamları, torpilcileri vs bu gruba koyabilirsiniz.

Birinci gruba dahil olduğunuzu bi şekilde belirtin. akpartinin kemik oyları (1. grup), paralel yapının "inlerine giremediği" için akpartiye ciddi şekilde kırgın. Zamanında verilen tavizlerden, yapılan torpillerden dolayı kırgın.
    Seçimler yaklaşıyor, oy telaşı başladı. bizler İİBF mezunuyuz; örgüt kültürü, yönetim, pazarlama, imaj... bunların okulunu okuduk. Kıt kaynaklardan max verim elde etmeyi biliriz. Herşeyi lehimize çevirebiliriz.

iibf kadro bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş