AKP'nin KPSS'siz torpil skandalı şoke eden rakamlarla büyüyor!

rotbalans

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Karşı Gazete, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un açıkladığı, KPSS'siz atama skandalında, şoke edecek bilgilere ulaştı. Hükümetin torpil listesinin 85 kişilik değil yaklaşık 400 bin olduğu öne sürüldü...

KPSS'SİZ ATAMA SKANDALINDA İKİNCİ PERDE...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, iktidar mensubu isimlerin yakınlarının, KPSS puanı olmadan çeşitli görevlere atandıklarını öne sürmüş, 85 kişilik isim listesi açıklayarak o kişileri tek tek deşifre etmişti.

CHP’nin dile getirdiği "Devletin hassas kurumları ve uzmanlık alanı gerektiren birimlerinin, herhangi bir altyapısı ve birikimi olmayan kişilere, sadece iktidar mensuplarının kartvizitini taşıyor diye peşkeş çekildiği" iddiaları, atama bekleyen ve KPSS'ye hazırlanan yüz binlerce üniversite ve lise mezununun tepkisine neden oldu.

Atama bekleyen on binlerce kişinin “adalet duygusu”nu zedeleyen skandalın boyutlarının sadece 85 kişi ile sınırlı olmadığı da ortaya çıktı.

85 KİŞİ DEĞİL, YAKLAŞIK 400 BİN KİŞİ ATANMIŞ...

Torpil listesinin ayrıntılarını araştıran Karşı Gazete, şoke edecek verilere ulaştı. Liste 85 kişiyi değil yaklaşık 400 bin kişiyi kapsıyor!

Haluk Koç'un Karşı Gazete'ye verdiği bilgileri analiz edince, torpil skandalının boyutları ortaya çıkıyor.

2003 yılında memur sayısı: 2 milyon 155 bin

2014 yılında memur sayısı: 2 milyon 670 bin

Aradaki 12 yılda emekli olan memur sayısı: yaklaşık 500 bin

Bu sayılar şu anlama geliyor; emekli olanları hesaba katınca AKP'nin 12 yıllık iktidarı döneminde yaklaşık 1 milyon memur alımı yapılmış.

KPSS ile işe giren memur sayısı: 610 bin

Açıktan atama ile işe girenler: 390 bin

ATAMADA EN ÇOK TOKİ, TİB, TRT TERCİH EDİLİYOR...

Haluk Koç, Karşı Gazete'ye torpil ile işe alımların en çok hangi kurumlar aracılığıyla ve nasıl bir yöntem izlenerek yapıldığını da anlattı.

"KPSS'siz, açıktan atama ile işe alınanlar en çok TOKİ'ye yerleştiriliyor, ardından 'düzeltme' yani yüksek maaş alabilmeleri için genelde Telekomünikasyon İletişim Başkanlğı'na (TİB) naklediliyor" diyen Koç, "TRT ile Bakanlıkların, valiliklerin ve belediyelerin özel kalemleri ile basın müşavirlikleri de en çok kullanılan makamlar" açıklaması yaptı.

İL İLÇE BAŞKANLARINI DEĞİL 1. DERECE YAKINLARINI ATIYORLAR

Atamalarda dikkat çeken bir başka nokta da il ve ilçe başkanları ya da partililerden ziyade, hükümet mensuplarının birinci derece yakınlarının (kardeş, eş, çocuk) gözetiliyor olması...

LİSTEYE EK...

Karşı Gazete, Koç'un ilk açıkladığı 85 kişilik listede olmayan başka isimlere de kıyak atama yapıldığı bilgisine ulaştı.

Edinilen bilgiye göre KPSS'siz atanan isimler arasında şu kişiler de var...

Köksal Toptan'ın yeğeni Gökhan Toptan

Eski Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş'ın oğlu, yeğeni ve eşleri

Eski Batman Milletvekili Ali Suçin'in yeğeni ve damadı

Burcu Oral Evren | KARSIGAZETE.COM
http://karsigazete.com/ozel-haber/a...dali-soke-eden-rakamlarla-buyuyor-h18731.html

mehmet arıkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Ege Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
bizim de bir gün çocuklarımız olursa onları kpss'ye veya diğer sınavlara değil,yalakalığa,onun bunun adamı olmaya yönlendirmek zorunda kalacağız..içler acısı durumumuz..memlekette liyakat biterse toplum düzeni kalmaz,karmaşa başlar her konuda..

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
85 e 3 yaşındaki çocuk bile inanmazdı zaten...
Biz de inanmamıştık...

Kafkaslı

Üyeliği İptal Edildi
85 e 3 yaşındaki çocuk bile inanmazdı zaten...
Biz de inanmamıştık...
en basitinden kargı sydv müdürü şirin çelik ile yine sydv'de 2012'de mülakatla yerleşen diğer büro personelinin kardeş oldukları ve bunların akp ilçe başkanının kızı olduklarını söylemişlerdi

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
en basitinden kargı sydv müdürü şirin çelik ile yine sydv'de 2012'de mülakatla yerleşen diğer büro personelinin kardeş oldukları ve bunların akp ilçe başkanının kızı olduklarını söylemişlerdi
Zaten sadece şu forumdaki 10 kişi bu 85 kişiyi örnek gösterebilir... yalan mı?

iibf kadro

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
hocam bu ülkede gerçek olan şu ki torpil her parti döneminde var oldu.ak parti nin 12 yıllık döneminde kadrolaşma tavan yapmış olabilir,torpil yok deseler zaten komik olurdu.ancak haluk koç denilen adam kendi genel başkanının sgk genel müdürlüğü yaptığı dönemde 70 kişilik akraba topluluğunun 'sınavsız'kuruma atamalar yaptığını da söyleyabilseydi keşke.kimse dürüst değil.kimse namusluda.mhp chp akp kim gelirse gelsin topril vardır var olacaktır.siyaset mekanizması böyle işliyor.benim ayar olduğum sanki bu kadrolaşmanın sadece akp döneminde yapılıyormuş gibi gösterilmesi.alayıda aynı b*kun laciverti.

kasemandoni

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
hocam bu ülkede gerçek olan şu ki torpil her parti döneminde var oldu.ak parti nin 12 yıllık döneminde kadrolaşma tavan yapmış olabilir,torpil yok deseler zaten komik olurdu.ancak haluk koç denilen adam kendi genel başkanının sgk genel müdürlüğü yaptığı dönemde 70 kişilik akraba topluluğunun 'sınavsız'kuruma atamalar yaptığını da söyleyabilseydi keşke.kimse dürüst değil.kimse namusluda.mhp chp akp kim gelirse gelsin topril vardır var olacaktır.siyaset mekanizması böyle işliyor.benim ayar olduğum sanki bu kadrolaşmanın sadece akp döneminde yapılıyormuş gibi gösterilmesi.alayıda aynı b*kun laciverti.
dediğin gibi bu tür şeyler her zaman vardı heralde böyle de devam edecek.

rotbalans

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
hiçbir iktidar bu kadar b.kunu çıkarmadı bu işin... 82 puanla atanamıyorum! hayatı mı kuramıyorum! resmen haramilerin eline kaldık.. adamlar allah diye diye nasıl da uyutmayı biliyor... o kadar da yüzsüzler ki.. hep hırsızlık, hep talan, hep adam kayırma.. oğluna gemicikler, ya bize!!

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
GÜZEL TESPİT

chaborz

VİP Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
her chp elestirisinin akp taraftarligi ile es tutulmasi nasil bir akil tutulmasi nasil bir partizanliktir..

buyrun bunlara ne diyorsunuz?

http://www.internethaber.com/bu-belge-kilicdaroglunu-cok-kizdiracak-351085h.htm?interstitial=true

http://www.gazete5.com/haber/chpli-milletvekilinin-kizina-torpil-mi-yapildi-26774

http://www.sariyermanset.com/sariyer-belediyesinde-aile-saadeti-2135h.htm

simdi eger samimi iseniz sadece akpyi degil torpili elestirin. yok amaciniz torpil degil akp elestirisi ise bunu yapabileceginiz sayisiz platform var burda tartismaya gerek yok...

kasemandoni

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
muhalefet partilerinin böyle araştırmalar yapması çok güzel. ama ben şahsen kpss mağdurlarının Haluk Koç'un umurunda olduğuna da inanmıyorum. Türkiye'de muhalefet iktidardan beter. nerede ağlayan birilerini görse -SADECE bu insanların acılarını suistimal edip, siyasi rant elde etmek için- yanına koşuyorlar. tamam işsiziz, mağduruz ama bu acılarımızı birilerinin istismar etmesini de kabullenmeyiz.

rotbalans

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
eğer chpden ya da x partiden ya da bağımsız birileri torpil yapıyorsa bunun üstüne gidecek ve engelleyecek olan da iktidardır.. ama görüyoruz ki iktidar torpille mücadele yerine kendisi zaten gemi azıya almış.. 400 binden bahsediliyor ki biz 2 bin kadro için ne hayaller kuruyoruz, ne mücadeleler veriyoruz.. siyasetin en güzel konuşulacağı mecra burasıdır çünkü bizler iibf mezunuyuz, bu işin okulunu okuduk ve mevcut durumumuzdan tamamen iktidar sorumludur, yani konu zaten siyasi.. 400 bin yandaşa kadro sıkıntısı yok ama bize gelince 2 yüz bile çok.. antidepresanlarla dayanıyoruz artık.. yeter!!

Moderatörün son düzenlenenleri:

rotbalans

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Muğla Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
tebrik ederim bu konuda da bölünmeyi başarmışınız :) eski bir sol sloganı vardı birleşe birleşe kazanacağız diye sizde bu gidişle bölüne bölüne yok olacaksınız!
çoğunluk mücadeleyi bırak, konuşmaktan bile çekiniyor.. bir kıpırtı olur insanda ya.. geçip giden hayatımız, o eşsiz, o paha biçilemez hayatımız.. şu içler acısı durumumuzda bile hala iktidara kıyıp da laf edemeyenler var.. ekmeğin sağı solu yok.. ve gayet açık ki bu parti iktidarda olduğu müddetçe de hiç kimse hakkıyla hiçbir yere gelemeyecek..

chaborz

VİP Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
chpnin yaptigi torpilden de akpyi sorumlu tuttunuz ya ne diyim ben daha
bu partilerin ve taraftarlarinin yaptigi kadar aptalca muhalefet yapilmaya devam edilecekse bu akpden 100 sene daha kurtulamaz bu ulke..

siyaseti sonuna kadar konusuruz eyvallah ama sacma sapan partizanca kahve muhabbetlerini siyaset konusmak sanan iibf mezunlari da var ya ben sokaktaki adama ne diyeyim

futbol takimi tutar gibi parti tutup da objektif konusmaya calisanlari elestirenler bir kere de durust olup da soyleyin bizim derdimiz akpyle onlar gitsin muhalefet partilerinden biri gelsin onlar soysun onlar torpil yapsin bizim tahammulsuzlugumuz adaletsizlige yolsuzluga degil akpye deyin de kalkip ayakta alkislayayim sizi...

bu parti oldugu surece kimse hakkiyla bir yere gelemeyecekmis
yahu nerde yasiyorsun sen ne zaman hangi iktidar zamaninda birilerinin hakkiyla biryerlere geldigine sahit oldun da
git chp belediyelerine bak is bankasina bak akpnin hicbir etkisinin olmadigi/olamadigi yerlerde herkes hakkiyla mi gelmis?

biri gelir oy verdigim partime laf ettirmem der biri gelir muhalefetime laf ettirmem der ne guzel memleket ya
filler ciftlesirken altta ezilen cimenler taraf tutuyor...

san marinolu forvet

VİP Üye
Kadrolu Üye
akp nin yaptığı rezillikleri 5 yaşındaki bebeler gibi 'ama o da yaptıııı' diye eleştirmeye çalışan kıt beyinliler siz bu kafayla anca gidersiniz.size her şey müstehak beter olun!ben düşüncelerimin arkasındayım.Allah'tan başka korkum yok.

Son düzenleme:

chaborz

VİP Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
akp nin yaptığı rezillikleri 5 yaşındaki bebeler gibi 'ama o da yaptıııı' diye eleştirmeye çalışan kıt beyinliler siz bu kafayla anca gidersiniz.size her şey müstehak beter olun!
iste at gozlugu iste ahlaki seviye iste zeka seviyesi baska soze hacet yok...

durmak yok siz partizanlar icin iktidarla muhalefet arasinda tost olmaya devam...

chaborz

VİP Üye
Bölüm
Kamu Yönetimi
admin yok mu yahu bu ahlaksizi hala burada nasil tutuyorsunuz