Alan çalışma. tecrubeli arkadaşlar yardımm.

furkan öz

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
Uls. Tic. ve Finansman
arkadaşlar alan çalışmaya ufaktan başladım. ancak hangi derse nasıl çalışmam gerektiği konusunda birkaç sıkıntım var. ve kaynak konusunda eksikliklerim var mı tecrubeli arkadaşlarımdan bilgi almak istiyorum

muhasebe : öncelikle çok sağlam bir muhasebe temeline sahip olmakla birlikte almış olduğum Ferhat yıldız numerus soru kitabındaki soruları çözerken pek zorlanmıyorum. orhan sevilengül konu anlatımlı genel muhasebe kitabım da mevcut.oradan da konu çalışıyorum

Hukuk
: Anayasa ve idare hukuku zehra odyakmaz sipariş ettim, borçlar hukuku turgut akıntürk var ancak kitap okunaklı gelmedi. önerebileceğiniz bir kaynak varsa tavsiye bekliyorum. Ceza hukuku ismail ercan sipariş ettim. medenii ticaret ve icra iflas konusunda bir kaynak bilgim yok. ayrıca soru çözümü için kitap önerilerinizi bekliyorum.

Maliye: maliye konusunda mahmut kalenderoğlu konu anlatımlı kitapları ve 4T soru bankası var. onlar hoşuma gitti ancak daha güzel kaynaklar var diyorsanız dikkate alabilirim

İktisat:belki de en sıkıntı çekeceğim ders. Mikro-makro erdal ünsali,,uluslararası iktisat halil seyidoğlu, para banka mehmet günal , birde zeynel dinler kpss sou bankası mevcut(2 cilt) . bunların dışında iktisat tarihi kaynağım yok. ayrıca uzun zamandır iktisat derslerinden uzak kaldığım için unuttum iktisadı. acaba iktisada giriş kitabı almalımıyım yoksa direk mikro dan mı başlayayım

gelelim çalışma sistemine. hangisine nasıl çalışayım. günlük olarak nasıl bir plan çizmeliyim. ilk hangisini bitirmeliyim.

arkadaşlar alan konusunda çok bilgili değilim. ve bazı kitapları gene buradan edindim. onun dışında bu yazdıklarım hakkında bana yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardımlarını talep ediyorum. şimdiden teşekkürler

san marinolu forvet

VİP Üye
Kadrolu Üye
yabancı dil sınavını unutmuşsun.artık birçok kurum yabancı dil istiyor.yoksa birçok puan türünde puanın hesaplanmaz.alana hazırlanmak çok ciddi çalışma ister

furkan öz

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
Uls. Tic. ve Finansman
yabancı dil sınavını unutmuşsun.artık birçok kurum yabancı dil istiyor.yoksa birçok puan türünde puanın hesaplanmaz.alana hazırlanmak çok ciddi çalışma ister
eyvallah. unutmuşum yds yi. tabi ona da girecem. ciddi çalışma konusundan haberdarım. adam akıllı çalışmadan olmuyor alan. o konuda günlük 13-14 saati gözden çıkardım

muhtarrr42

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lİsans Üstü
Üni
ODTÜ
Bölüm
Lojistik Yönetimi
anayasa ve idare için ahmet nohutçu alacaksın..başka hiç bir konu anlatımlı kitaba bakmıcaksın...bence

S.R

VİP Üye
iktisat için erdal ünsal'ı ağır diyenler var. yüksel bilgili almıştım ben öyle dedikleri için. anlatımı benim hoşuma gitti hem konu sonunda çıkmış sorular da var.

furkan öz

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
Uls. Tic. ve Finansman
"S.R, post: 90615, member: 3084"]iktisat için erdal ünsal'ı ağır diyenler var. yüksel bilgili almıştım ben öyle dedikleri için. anlatımı benim hoşuma gitti hem konu sonunda çıkmış sorular da var.[/QUOTE]
Anladum . Biraz calistiktan sonra eğer olmazsa Yüksel e bakarim olmadi.

oflinekpss

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
iktisatta yuksel ders notlarini al bitir zeynelin cikmis sorularini coz kardes ben an itibariyle mikroyu bitrdim makro para banka ve muhasebeyi bi arada goturup aralik sonu gbi bitrmeyi dusunuyorum

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
hukukta murat yeterli bence iktasatta denildiği gibi zeynel ve yüksel güzel... maliye herhangi bir kitap olabilir ben ders kitabımdan çalışmıştım vmy çalışırken,

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
smmm ye çalışırken muhasebeyi halletmiş oldum 2015 e çalışma kararı aldım bakalım ağustosta düğün var zaten evlendkten snr imkansız kpss son kez bir alan denemesi yapalım

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Boğaziçi Ünv.
Bölüm
Maliye