Alan çalışma. tecrubeli arkadaşlar yardımm.

Konu, 'KPSS A Grubu' kısmında furkan öz tarafından paylaşıldı.

1. furkan öz

furkan öz İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    Uls. Tic. ve Finansman
    arkadaşlar alan çalışmaya ufaktan başladım. ancak hangi derse nasıl çalışmam gerektiği konusunda birkaç sıkıntım var. ve kaynak konusunda eksikliklerim var mı tecrubeli arkadaşlarımdan bilgi almak istiyorum

muhasebe : öncelikle çok sağlam bir muhasebe temeline sahip olmakla birlikte almış olduğum Ferhat yıldız numerus soru kitabındaki soruları çözerken pek zorlanmıyorum. orhan sevilengül konu anlatımlı genel muhasebe kitabım da mevcut.oradan da konu çalışıyorum

Hukuk
    : Anayasa ve idare hukuku zehra odyakmaz sipariş ettim, borçlar hukuku turgut akıntürk var ancak kitap okunaklı gelmedi. önerebileceğiniz bir kaynak varsa tavsiye bekliyorum. Ceza hukuku ismail ercan sipariş ettim. medenii ticaret ve icra iflas konusunda bir kaynak bilgim yok. ayrıca soru çözümü için kitap önerilerinizi bekliyorum.

Maliye: maliye konusunda mahmut kalenderoğlu konu anlatımlı kitapları ve 4T soru bankası var. onlar hoşuma gitti ancak daha güzel kaynaklar var diyorsanız dikkate alabilirim

İktisat:belki de en sıkıntı çekeceğim ders. Mikro-makro erdal ünsali,,uluslararası iktisat halil seyidoğlu, para banka mehmet günal , birde zeynel dinler kpss sou bankası mevcut(2 cilt) . bunların dışında iktisat tarihi kaynağım yok. ayrıca uzun zamandır iktisat derslerinden uzak kaldığım için unuttum iktisadı. acaba iktisada giriş kitabı almalımıyım yoksa direk mikro dan mı başlayayım

gelelim çalışma sistemine. hangisine nasıl çalışayım. günlük olarak nasıl bir plan çizmeliyim. ilk hangisini bitirmeliyim.

arkadaşlar alan konusunda çok bilgili değilim. ve bazı kitapları gene buradan edindim. onun dışında bu yazdıklarım hakkında bana yardımcı olabilecek arkadaşlardan yardımlarını talep ediyorum. şimdiden teşekkürler

Mustor bunu beğendi.
  2. san marinolu forvet

san marinolu forvet VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    68
    yabancı dil sınavını unutmuşsun.artık birçok kurum yabancı dil istiyor.yoksa birçok puan türünde puanın hesaplanmaz.alana hazırlanmak çok ciddi çalışma ister

3. furkan öz

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    Uls. Tic. ve Finansman
    eyvallah. unutmuşum yds yi. tabi ona da girecem. ciddi çalışma konusundan haberdarım. adam akıllı çalışmadan olmuyor alan. o konuda günlük 13-14 saati gözden çıkardım

4. muhtarrr42

muhtarrr42 VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lİsans Üstü
    Üni:
    ODTÜ
    Bölüm:
    Lojistik Yönetimi
    anayasa ve idare için ahmet nohutçu alacaksın..başka hiç bir konu anlatımlı kitaba bakmıcaksın...bence

5. S.R

S.R VİP Üye

Ödül Puanları:
    148
    iktisat için erdal ünsal'ı ağır diyenler var. yüksel bilgili almıştım ben öyle dedikleri için. anlatımı benim hoşuma gitti hem konu sonunda çıkmış sorular da var.

6. furkan öz

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    Uls. Tic. ve Finansman
    "S.R, post: 90615, member: 3084"]iktisat için erdal ünsal'ı ağır diyenler var. yüksel bilgili almıştım ben öyle dedikleri için. anlatımı benim hoşuma gitti hem konu sonunda çıkmış sorular da var.[/QUOTE]
    Anladum . Biraz calistiktan sonra eğer olmazsa Yüksel e bakarim olmadi.

7. oflinekpss

oflinekpss Site Müdavimi Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    93
    iktisatta yuksel ders notlarini al bitir zeynelin cikmis sorularini coz kardes ben an itibariyle mikroyu bitrdim makro para banka ve muhasebeyi bi arada goturup aralik sonu gbi bitrmeyi dusunuyorum

Mustor bunu beğendi.
  8. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    hukukta murat yeterli bence iktasatta denildiği gibi zeynel ve yüksel güzel... maliye herhangi bir kitap olabilir ben ders kitabımdan çalışmıştım vmy çalışırken,

9. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    smmm ye çalışırken muhasebeyi halletmiş oldum 2015 e çalışma kararı aldım bakalım ağustosta düğün var zaten evlendkten snr imkansız kpss son kez bir alan denemesi yapalım

10. deniz candan

deniz candan Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Boğaziçi Ünv.
    Bölüm:
    Maliye

Sayfayı Paylaş