alt ögrenimden tercih

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında ates68 tarafından paylaşıldı.

1. ates68

ates68 Üye

Ödül Puanları:
    8
    arkadaşlar ben 2 yıllık makine teknikeriyim. mahkemenin kararına göre alt ögrenimden teknikerler tercih yapabiliyormuş. bu ne kadar doğru acaba. makine önlisans, lisans işletme mezunuyum

2. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Alt öğrenimden sınava girip tercih yapamazsın Hocam...mevcut durum buna izin vermiyor.lisans mezunu olarak girip, lisans tercihi yapabilirsin ancak

3. ates68

ates68 Üye

Ödül Puanları:
    8
    KILAVUZUN BU MADDE NE DİYOR?

1- Bu düzenleme sadece teknik ve sağlık hizmetleri sınıfındaki kadrolar içindir.

2- Bu maddeye göre, lisans düzeyinden sınava giren bir adayın, eğer önlisans veya lise düzeyinden teknik veya sağlık hizmetleri sınıfındaki bir kadroya atanmalarına hak sağlayacak diplomaları var ise, bu kişiler, ÖSYM Aday İşlemleri bölümünden alt öğrenimlerinin de kaydını sağlayabilecektir. Bu kayıtlar ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden 3-14 Kasım 2014 tarihleri arasında yaptırabilecektir. Böylece, aday, lisans puanı ile alt diploması var ise (teknik veya sağlıktan) önlisans veya lisans düzeyindeki kadrolara da başvurabilecektir. Örneğin bir mühendis eğer teknik bir önlisans veya teknik bir liseden mezun ise, teknikerlik veya teknisyenlik kadrolarına da KPSS3 puanı ile başvurabilecektir.

4. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat

Ben bu maddeyi sadece liseyi kapsıyor diye biliyordum bu açıklamaya göre önlisans ta oluyormuş o halde sizin önlisans olarak başvurmanızda sakınca yok.

Sayfayı Paylaş