Alt Öğrenimden tercih

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında CANER tarafından paylaşıldı.

1. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    yapan veya ileriki alımlarda yapmayı düşünenler var mı? Bizler için alternatif oluşturabilir mi?
    Bu alımda yapmadım ama son alımlara doğru iyi kadro açarlarsa yapmayı düşünüyorum.
    AÖF Tarımdan 4 dersim kaldı mezun olursam özellikle bu bölümden tercih yapabilirim ama araştırdığım kadarıyla alım sayısı oldukça az.
    Lise EML Elektrik ,2023 kodu, kod birçok bölümü kapsıyor ama alım sayısı fena değil.Araştırdığım kadarıyla önlisanslıların da göz diktiği ve tercihte bulunacağı bir kod.Bu kodu mecbur kalırsam yazacağım.

Son düzenleme: 23 Kasım 2014
  2. enaz90

enaz90 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    ben yaptım. 2023 olmasi lazım sanırım senin alim kodunda 150 civari kadro var. lise elektirik elektronik okumak baya avvantajlı.
    puan kac bu arada ?

3. CANER

CANER VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    118
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dumlupınar Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Evet, 2023 müş, düzelttim.puanım 85,25, seninki kaç.Puanın yüksekse dhm na başvurabilirsin.2023 sıralamanı öğrenebildinmi.Bu koda 2012 döneminde kaç kadro açıldı ve en düşük kaçla kapattı araştırabildin mi? İİBF 657 yazmaktansa 2023 iyi bir kit maaş olarak büyük sayılabilecek bir avantaj oluşturuyor gibi.İyice inceleyip araştırmak şart.

4. enaz90

enaz90 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    benim bilgisayar kardesim 2011 ama ortak acmişlar. puanım 86.12 bilgisayarda ilk 100 icindeyim 90 civari sanırım.
    2023 de kesin bilgi bulamadım ama 150 civariyim sanırım.
    ama unutmaman gereken bişe var buraya önlisanslar da basvurabiliyorlar.
    3249 bilgisayarda 280. flanm yani ben
    önlisans elektrk eloktronikte sanırım 30 da bişeyim orda fazla insan yok.

550-600 kişi var yani ortalama önümde ordan. bu alimda 167+156=323 kişi gitcek sanırım önümden gelirmi kadroya bağli. ic işleri 112 acil kuruyo oraya ihtiyac bunlar.24 mu ilemi ne var alim diğer illerede böle alim olursa gelir ama bidaha böle olmazsa teknik kadro bi elin parmakları gecmez yani

benm bilgisayara göre sen daha sanslısın kardesim. cünkü senin önlisansdan gelen kişi sayın az ve senin kadron daha cok. içişleri hem bilgisayar hem elektrk acti mesala ama sadece elektrk acan yerlerde var. dhmi bile aliyo yani.

benim bildiklerim bular özeldende konusabiliriz. seninde bilgilerin tesbitlerin varsa faydalanmak isterim.

tercihlerimi alttan yaptım tüm içişlerini yazdım :))

CANER bunu beğendi.
  5. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Lisans mezunlarına sonradan önlisans okuyup önlisans tercihi yapmak mümkün olmuyormuş, misler gibi adalet okuyacaktım, hayalleri yıktın ÖSYM. Adam gelecek önlisanstan lisansı tamamlayacak, koskoca lisans mezunları açıkta kaldığı için önlisans okuyayım bari diyecek, hakkı engellenecek. Büyük saçmalık ve adaletsizlik.

6. enaz90

enaz90 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    nerde yaziyor o kardesim ben öle bişe okumadım hiç lisans bitirdikten sonra önlisans okuyunca gecersiz diye ??

7. deryailke

deryailke Yeni Üye

Ödül Puanları:
    251
    merhaba
    bende bankacılık ve sigortacılık bitirmiştim önlisans.acaba alttan tercih yapabiliyormuyum bu tüm önlisans için geçerli mi yoksa belli bölümler için mi şimdiden tesekkurler

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. Nanick

Nanick VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    alt öğrenimden tercih her bölüme yok.teknik bölümlerde var.

isletmeci1985 bunu beğendi.
  9. isletmeci1985

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    ÖSYM'yi bizzat aradım 1.5 saat beklemiştim hatta konuşabilmek için. Şayet inanmıyorsanız, arayın ya da tercih yapın deneyin şansınızı. Bildiğimi emin olduğumu paylaşırım, hiçkimse inanmak zorunda da değil haklı olarak.

Yalnız ÖSYM genel merkezini arayın sorun bakalım lisans bitirip akabinde önlisans adalet, sağlık bile bitirseniz kullanabiliyor musunuz o puanı? Önlisans bitirip lisanstan bitirene hak var, aynı hak lisans bitirip sonradan önlisans okuyana yok. Bu da düpedüz bir adaletsizlik.

Siz de arayıp sorun bakalım, bilgi paylaşıldıkça güzeldir.

10. melihmelih

melihmelih Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    33
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    Diğer
    sağlık bölümleri ve teknik bölümler için var.örneğin anestezi teknikerliği veya elektrik teknikerliği

11. enaz90

enaz90 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme

arkadasım ben seninle alakalı bişe demiyom. bunu ilk defa duydum ve mantik olarak sacmada geldi mantiksizda geldi. haa önce haa sonra danıştay burda ayrim yapmadı bildiğim kadari ile alttan tercih teknik kadrolara var dedi.

ben zaten lise önlisans meslek cıkışlığım acık işletme mezunuyum. 2014/1 ve 2014/2 de de basvuru yaptım bu tercih döneminde 26 tane alttan tercihim var zaten iibf den atanmak bile istemiyorum yani.
    bi arkadasm var lisans mezunu fakat o aneztezi okuyo alttan atanmak icin onun icin sordum. iyice arastırmak lazım ama nasıl orası var.??

sana sözüm yok ama aradım dedin yaa ordaki memur:)) ne biliyim memurlarn bişe hakkında bilgisi yok öle konusurlar. yıllardır turk telekom cağri merkezini ararım bişe isterim olmaz der başkasına bağlatırım veya tekrar ararım işimi yaparım yani. buda öle bi durum olmasın

deneme si cok zor bunun cunku 2 sene o okulu okuman lazım anca o sekilde denemiş olcaksin :sss

12. isletmeci1985

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Hocam işte bunları bildiğimden tekrar arayın dedim. Son derece saçma evet ama eğer yanlış bir bilgi olsa 450000 İİBF mezununun en az yarısı ön lisans okur 3001, adalet, sağlık bulduğuna yapışırdı tercihlerde.

Aslında uzun vadede iyi fikir. Bitireceksin, 80 90'l kadro yakacaksın, devlet o zaman İİBF'nin görmezden gelinemeyeceğini anlar. Bize kadro vermek zorunda kalırlar veya yasa değişir.

Sana kızmadım arkadaşım, pazartesi bir de sen ara gör.

Ben önlisanstan lisans bitiren atanamaz demedim, lisans bitirip sonradan önlisans bitiren atanamaz dedim.

Son düzenleme: 23 Kasım 2014
  13. enaz90

enaz90 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme

kardesim tekrardan daniştay kararını okudum. ve yine öle bişe soramadım. memuru arayıp sormak istemiyom memurları sevmiyom coğu bişe bilmez bizde olcaz ama bölemi olcaz bilemiyorum.

ben tercih yaparken bile millet yok aradım olmuyo faln diyodu tercih. sistemede önce onu girdin bunu girdin diye bişe olmaz. mezuniyetler sıraya göre konuyo diploman varsa yapiştryosun. zaten 3001 tercih edemezsin. sadece teknik olcak. 3249 misal bnm kodum meb almiş ( geri zekali bakan gityo önlisans aliyo kendi kurumuna ) ona başvuramiyorum sadece teknik oluyo.

2 yıl örgün sağlık okuyup sonrada lisans sınavına girip o puanla th alttan atanmakda cok kolay değil kardesim.
    ayni nete ayni puan almiyosun.
    84.25 net 86.12 aldık lisansdan. önlisansa girsem ilk 500 icerisindeydim bıransda ilk 30 flan sanırım.
    su ilk alimda direk icişlerine atanıyodum uzakdan eğitim 3 yıl oku müh ol 3000 maaş. smdi öğrün müh. okuyoz

sağlık okuyanda cok var inanılmaz cok hemde. ordada puanlar yüksek kapatıyo.gecmişde söle diyebilirsiniz ama iibf de gecmişte öleydi simdi nasıl

14. isletmeci1985

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Yani bir lisans mezunu olarak sonradan önlisans diploması alarak sağlık veya adalet diploması ile tercih yapabiliyoruz öyle mi?

15. enaz90

enaz90 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    cıkan yasayi bi oku olmadi atym buraya. adamlar öncemi bitirdin sonrami öle bişe derdinde değiller yani.

en buyuk ne mezunsuun sınava ordan gir puan al diyolar.

ve tüm diplomalarından teknik olan varsa en üstten aldiğin puan ile başvur ben öle sonradan okursan söle olursa flan görmedim. danıştay kararında belirtmesi gerekirdi yani. mesala önlisans diplomami ben yeni kaydettirdim. 2014/1 ve 2014/2 ye basvurdum.
    tamam daha önce mezunum ama lisansdan sonra kaydettirdim bişe olduğu yok

Sayfayı Paylaş