Ana Sayfa Haber İstekleriniz

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Haber İsteklerinizi Bu başlık altında yazabilirsiniz. Gerekirse kendi tartışıp sayfaya aktarırız... Böylece ortak bir karar almış oluruz... alttaki şablona göre yollarsanız bize kolaylık sağlamış olursunuz.

Reklamlardan sakınalım...

HABER BAŞLIĞI :
MANŞET ALTI YAZISI :
HABER RESMİ : VARSA İYİ OLUR
HABER İÇERİĞİ :

sgzmst

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
İİBF mezunlarının sınavsız İMD olması hakkımız var bizim bu konuda bir haber hazırlıyorum en kısa sürede sunacağın inşallah @İİBF

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Savunma Sanayi Müsteşarlığı'ndan İlginç İlan:

Savunma Sanayi Müsteşarlığı, proje mühendisi alımında meslekleri kategorize ederek kadrolara ayırmışken aynı hassasiyeti proje asistanlığı için göstermemiştir. Proje asistanlığının 4 kişilik alımında fizik,kimya,biyoloji gibi bölümlerle muhasebe, uluslararası ticaret, uluslararası işletmecilik gibi bölümlerin kategorize edilmemiş olması dikkat çekicidir. Bir fizikçi ve muhasebecinin ortak noktası nedir bunu İİBF mezunları anlayamamaktadır. İlandaki dikkat çekici bir diğer nokta ise istenen puan türü olan P1'in taban puanının 60, YDS'nin taban puanının ise 70 olarak belirlenmesidir.

Müsteşarlığın proje mühendisleri alımına yaptığı gibi proje asistanlığı için de kadroları ayırması gerekmektedir. Muhasebe, teknik bilgi gerektirmektedir ve bir Fizik,Kimya veya Biyoloji mezunu okuduğu fakültede muhasebe dersi almamaktadır.

sgzmst

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
ÖSYM Bekleniyor...

Terihler sona erdi, sonuçlar bekleniyor.

2012 yılında girilen Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) ile ataması yapılan B grubu memur alımının üçüncüsü olan 2013/2 merkezi atama tercihleri dün itibariyle sona erdi.Daha önce de benzer şekilde 2012/2 ve 2013/1 merkezi atamaları yapılmıştı.Bu atamalarda sırasıyla 722 ve 1781 İktisadi ve İdari Bilimler mezunu alınmış ve sınava giren 900.000'den fazla kişinin yaklaşık yarısını oluşturan İİBF mezunları büyük hayal kırıklığı yaşamıştı.

Kasım ayındaki alımlarda çok bir kadro beklenmemesine karşın verilen 420 kadro ne yazık ki İİBF mezunları için yeni bir şokun daha habercisi oldu.Görünen o ki sınava giren aday sayısının yaklaşık yarısını oluşturan bu kitle kadro noktasında gereken karşılığı alamamaktaydı.İşte tüm bu olumsuzluklar içinde bir tercih dönemi daha sona erdi.Tercih sonuçlarının ise Haziran alımı göz ününde bulundurulursa bugün açıklanması bekleniyor.

Mesut BOZKURT

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme

sgzmst

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
Eyvallah kardeşim inşallah daha da sağlam olacağız haber başlıklarımız ile @İİBF @isletmeci1985

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
güncell bu kısım güzelmiş arkadaşlar herkes haber paylaşabilir... sürekli güncel haberlerle siteyi daha aktif tutabilirz.. hatta kendiniz bile haber yazabilirsiz

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Forum yöneticilerini Editör olarak ekleyebiliriz. Adminleride genel ayarları yapacak şekilde düzenleyebiliriz hocam.

Eğitim
Lisans
Üni
Kafkas Ünv.
Bölüm
İktisat
Gençlik liderliği eğitimi ilanı hakkında bilginiz var mı arkadaşlar?
Bu alımın ne olduğu, ne iş yapacakları vs.

Eğitim
Lisans
Üni
Kafkas Ünv.
Bölüm
İktisat
Gençlik liderliği eğitimi ilanı hakkında bilginiz var mı arkadaşlar?
Bu alımın ne olduğu, ne iş yapacakları vs.
bu sorumu görmekte geç kaldınız sanırım. Dün özellikle sormuştum bunu belki gündeme getirebiliriz diye. Gençlik liderliği eğitimi altında gençlik merkezlerine personel alımı için verilmiş bir ilandı bu.

Eğitim
Lisans
Üni
Kafkas Ünv.
Bölüm
İktisat
apartman yöneticisi nedir :D
Görünce gülmekten öldüm :D

rammstein85

T.C Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
İİBF DÜŞMANI AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI FATMA ŞAHİN'DEN KURTULUYORUZ.

hakkımız olan gih kadrolarını 4001 e veren bakan fatma şahin gaziantep büyükşehir belediye başkan adayı olmuştur.2009 yerel seçimlerinde %50 nin üzerinde oy alan akpartinin 2014 mart ayındaki yerel seçimlerini kazanacağını düşünürsek iibf ailesi için olumlu bir gelişmedir.özellikle asdep projesi çerçevesinde yeni gelecek bakanın iibfnin hakettiği kadroları vereceğini temenni ediyoruz.

rammstein85

T.C Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
IRAK'A 5 YENİ SINIR KAPISI GELİYOR

İkisi Hakkari'de; Üzümlü ve Derecik gümrük kapıları. Üç tane de Şırnak'ta; Gülyazı, Aktepe ve Ovaköy. Irak ile biz 5 tane gümrük kapısı açma noktasında çalışmaları sürdürüyoruz.

Türkiye-Irak arasında yeni sınır kapısı açılmasının gündemde olup olmadığına yönelik soruya karşılık Yazıcı, 2-3 senedir Irak ile yeni sınır kapısı açmaya yönelik çalışma yaptıklarını belirtti. Yazıcı, şöyle devam etti:

"Bunlardan ikisi Hakkari'de; Üzümlü ve Derecik gümrük kapıları. Üç tane de Şırnak'ta; Gülyazı, Aktepe ve Ovaköy. Irak ile biz 5 tane gümrük kapısı açma noktasında çalışmaları sürdürüyoruz. Hatta biz bu kapıların açılmasıyla ilgili iç hukuk prosedürlerini gerçekleştirmişiz. Bir yerin gümrük kapısı ilan edilmesi için Bakanlar Kurulu Kararı gerekli. Bu beşini Bakanlar Kurulu Kararı ile gümrük kapısı ilan etmişiz. Resmi Gazete'de yayımlanmış. Bir protokol parafe etmişiz. Bunu anlaşmaya dönüştüreceğiz ki kapılarımızı resmen yapmaya başlayalım. Bu kapılardan 3 tanesi bizim bildiğimiz anlamda bir gümrük kapısı olmaya müsait değil. Bunlar Üzümlü, Devecik ve Gülyazı. Bunlar sınır ticaret merkezi şeklinde faaliyet icra edebilecek gümrük kapılarıdır. Ama Ovaköy ve Aktepe tam gümrük kapısı. Bunlardan birisinde ortak bir lojistik merkezi de kurulabilir. Müzakerelerimizde bunları konuştuk Irak ile.

Irak ile 2-3 yıldır üzerinde durduğumuz, başaramadığımız Habur üzerinde geçişi sağlayacak üçüncü bir köprünün yapılması. Bu köprünün yerinin belirlenmesi noktasında iki ülke heyetlerinin çalışmaları olmuş, bir mutabakat var. Ama bu köprünün bir ayağı Irak'ın bölgesel yönetim bölgesinde olması nedeniyle yapımı konusunda merkezi hükümetin bir iradesi olması veya bölgesel yönetimi bu konuda yetkilendirmesi lazım."

Yakın zamana kadar başarılı olamadıkları bu konuda yeni bir formül üzerinde durduklarını belirten Yazıcı, mevcut köprünün genişletilmesi için Dışişleri Bakanlığına ısrar ettiklerini anlattı. İki ülke arasındaki ilişkilerin düzelmesi üzerine Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na konuyu hatırlattığını kaydeden Yazıcı, "O da görüşmüş. Onay verecekler. Ben dün büyükelçiye de söyledim, böyle gelip gitmek iyi, gelin gidin ama iş görelim, bunu lütfen takip edin, diye. Sanırım yakında bir heyet geliyor. O heyete bu tür anlaşmaları imzalama yetkisi verilebileceğini ifade etti. Onun da gerçekleşmesi halinde biz bu kapılarla, bu köprüyle ilgili icraata başlar hale geleceğiz" şeklinde konuştu.

Köprünün maliyetinin sorulması üzerine de Yazıcı, "30 milyon, 40 milyon, 50 milyon. Çok önemli bir şey değil. Yarısını onlar öder, yarısını biz öderiz. İş dünyasına bile ödetiriz onu. Parası da hazır Ulaştırma Bakanlığında. Enerji sektörüne de söylesek öderler, yaparlar" dedi.