Anadolu Ajansına (AA) bu mesajı yağdıralım!

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
Sayın Anadolu Ajansı Yetkilileri,

Bu ülkede hayalleri çalınan ve memur olmaya çalışan sadece öğretmenler değildir. Anadolu Ajansının büyüklüğü tarafsızlığından gelir lütfen sadece KPSS ile öğretmenlerin özdeşleştirilmesine sebep olmayınız.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) mezunları bu ülkede ne özel sektörde ne de kamuda iş bulamaz hale gelmiş ve büyük bir yığın halini almıştır. Her yıl yeni açılan üniversitelerde ilk açılan fakülte İİBF dir ve her yıl yüz bine yakın mezun vermektedir. Bunun yanı sıra her yıl on binlerce açık öğretim öğrencisi İİBF den mezun olmaktadır. İİBF Mezunları iş bulamazken ve kamuya alınan memurlar son zamanlarda neredeyse sadece Eğitim Sınıfı ile sınırlı kaldığından Genel İdare Hizmetleri(GİH)ne alınması gereken İİBF mağdur edilmektedir.

İİBF mezunları artık 83 puanlar ile dahi atanamazken eğitim fakültesinden mezun bazı bölüm öğretmenleri 50-60 puanlarla atanmaktadır bu eğitim kalitesini de kötü yönde etkilemektedir. Her yıl MEB in yaptığı yüklü alımlar gelecek yıllarda mezun olacak eğitim fakülteleri öğrencilerini de tedirgin etmektedir.

Kamuya memur alımlarında daha adil dağılım sergilenmeli ve hiçbir kesime taviz verilmemelidir. Türkiye'de haberciliğin öncüsü olan ve 95. yılını kutlayan AA tarafsızlığını sürdürmeli ve kamuya memur alımlarını habercilik süzgecinden geçirmelidir. İstihdam edilmeyi bekleyen İİBF Mezunları 400.000 sayısını aşmıştır ve mezun olacak hali hazırda mezun olanın kat be kat fazlası arkadan gelmektedir, buna göz yumulmamalıdır.

ÖSYM tarafından merkezi sistem ile alınan memur alım sayıları azalmış ve kamuya memur alımlarında mülakat ve yeniden sınav sistemleri kullanılmaktadır. Mülakat ile yapılan alımlarda şaibe oluşmaktadır. Merkezi alımdan çıkarılan kurumların yeniden ÖSYM aracılığı ile merkezden alım yapılması da hakkaniyete uygun olacaktır.

AA'dan konuyla ilgili haberimizin yapılmasını ve hükumet yetkililerine İİBF nin durumunun sorulmasını rica ediyoruz.

Saygılar sunarız.

https://www.facebook.com/anadoluajansi?fref=photo
https://twitter.com/@anadoluajansi
yenimedya@aa.com.tr
kurumsaliletisim@aa.com.tr
Fax: +90 312 231 21 74

Her nereden isterseniz oradan gönderin son günlerde çok sık mağdur öğretmen edebiyatı yaptılar haberimizi yapmasalar da bizden ve tepkimizden haberdar olsunlar. Metin bu olmak zorunda değil ben bir sinir ve de hışımla yazdım facebook mesajdan gönderdim şimdide mail atacağım yarında faks olarak yollayacağım. Katılım gösterin ki tepki aldıklarını anlasınlar ve de bizimde var olduğumuzu bilsinler!!!

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
2 mail + 1 face mesajı gönderıldı

yarında birkaç maılden daha yollayacağım sesimiz çıksın dellenelim azıcık :)

2 mail + 1 face mesajı gönderıldı

yarında birkaç maılden daha yollayacağım sesimiz çıksın dellenelim azıcık :)
2 mailde benden faks makinamız olmadığından faks çekemedim malesef ama daha fazla kişi mail atılmalı kaynar gider yoksa arada bizim 4 mail.:(

EsEsliiiz

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
İktisat
öncelikle bu ulkede sadece öğretmen olmadıgını bılın ıstedım.300 bın öğretmenın gırdıgı KPSS sınavında 55 bin öğretmen kadrolu olarak atanmıstır.Ancak sız hala öğretmen arkadasları atanamıyor ve cok magdurlar dıye haberlerınızde ıslemeye devam edıyorsunuz.Siz ve dıger medya grupları bu sekılde devam ettıgı ıcın bütçe her yıl sadece öğretmenlere ayrılıyor.GİH kadrolarında 300 bın acık olmasına ragmen İİBF fakultelerıne 199 kadro verılıyor.Simdi bu mesajı okurken dıyeceksınız kı her üniversite okuyan arkadas kamuda calısmak zorunda mı dıye.Kesınlıkle bu dusuncenıze tamamen katılıyorum.Bende sıze sunu soruyorum her eğitim fakultesı mezunu kamuya öğretmen olarak atanmak zorunda mı? Ancak yuksek puan alan arkadaslar kamuda calısması gerekır dıye dusunuyorum.Gelelım baska bır konuya öğretmen magdurıyetı adı altında baslatılan kampanya ıle bırlıkte İİBFnın zaten az olan kadrosu 4001 kodu ıle öğretmen muhendıs ve dıger fakultelere acılmıstır.Simdi bunun haberını yapın desem yapmazsınız cunku İİBFlinin sendıkası yok ona aıt bakanlık yok.Şu hayatta öğrendıgım tek sey eger guclu ısen herkes yanındadır yok gucsuzsen kımse senı duymaz kımse senı gormez kımse sana bakmaz.Ama Allah buyuk elbet bırgun İİBFlide bu ulkede magdur edılemeyecek.
Bende bu mesajı attım

Bursalı Caner

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Eskişehir Osmangazi Ünv.
Bölüm
İktisat
mesaj atılmıstır.Daha fazla İİBFlinin destek vermesı ıcın İİBFlilerin facebook sayfasında da bu konu paylasılmalıdır

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
2 mailde benden faks makinamız olmadığından faks çekemedim malesef ama daha fazla kişi mail atılmalı kaynar gider yoksa arada bizim 4 mail.:(
hellofax sistemi var gayet basit netten ücretsiz faks atılıyor ordan atabılırsınız bende ordan atacagım lınk paylasırım bulunca nasıl yapılacagı vardı.
mesaj atılmıstır.Daha fazla İİBFlinin destek vermesı ıcın İİBFlilerin facebook sayfasında da bu konu paylasılmalıdır
ulaştırabıldıgınız her yerde paylasabılırsınız arkadaslar herkes elının yettııgı yere atsın ılla baslatan yapmalı dıye dusunmeyın hepımız aynıyız, ısteyen kendı mesajını yazıyor dokun ıcınızı onemlı degıl acımızı bılsınler.
Emeğine sağlık @Yelken güzel yazı bizi iyi anlatan bir yazı. Hemen paylaşım çalışmalarına başlıyorum.
:harika: başarılar hepımıze.

uludagkamu

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
e-mail atılmıştır arkadaşlar.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
Fox haber e de gönderelim Fatih Portakal da sadece öğretmenlerden bahsediyor ssürekli. Bizim de farkımız a varsinlar aartık.
göndermek isteyen gerekli değişiklikleri yapıp gönderebilir ozellıkle kulak tıkıyor onlar bıze bır turlu acılamadılar iibf aılesıne maalesef ama neden olmasın.

Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
Maliye
annem babam kardesım ve ben olmak uzere toplam 4 facebook hesabından mesajı yolladım.İİBFli artık kadrosuzluktan uyuyamıyor.Bunun ıcın artık her turlu mucadeleye varım

smr

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İşletme
mesaj tamamdır.sesimizin duyulması dileğiyle:)

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
güncel tutalım delirtelim işimizin adı ne!