Ankara'da Maliye Bakanı Yardımcısıyla Görüşecek Heyet Hangi Sorunları Paylaşmalı ?

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Ankara'da Maliye Bakanı Yardımcısı ile görüşecek arkadaşlarımız var... Mutlaka hazırlık yapıyorlardır. Onlara yardımcı olması açısından sizlerede soruyoruz.

Acaba Ankara'dak heyet Bakan yardımcısına İİBF'nin mağduriyetini nasıl anlatmalı, Hangi dökümanlarla gitmeli....

narkissos

Yeni Üye
Mücadele Grubu
bu güzel bir başlık olmuş burada dosya paylaşımı da yapalım bence

btlceko

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
evt herkes görüşünü yazsa hiç fena olmayacak.. dökümanda paylaşılmalı...

bkry58

Yeni Üye
Mücadele Grubu
bakana iletilmek üzere mektup makale falanda yazabilirsiniz arkadaşlar iletiriz

narkissos

Yeni Üye
Mücadele Grubu
bekir bence mektup etkinliği yapalım herkes bakana hitaben mektup yazsın isterse bir çuval olsun götürün önüne koyun size mektup var diye...

bkry58

Yeni Üye
Mücadele Grubu
olabilir herkes yazsın resmi rakamlara dayalı birşeyler derdini sıkıntısını vs götürelim götüren olmazsada ben götürürüm sorun değil duyurusunu yapın aşk mektubu dışında her mektubu götürürüm :)

İİBF

Admin
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
ÇEKO
Dernek Kurucu üyeleri yakın zamanda ankarada toplanacaklar.

narkissos

Yeni Üye
Mücadele Grubu
tamam ben bi mektup yazarım hem de kendi el yazımla :) herkes yazsın kendi el yazısıyla

Arkadaşlar öncelikle 350 bin İİBF mezunu olduğundan ve her geçen yıl verilen mezun sayısı artmasına rağmen bu bölümlere verilen kadro sayısının çok düşük olmasından örneğin 722 kadro gibi çok düşük bir rakam ve diğer bölümlerden örneğin öğretmenlik mezunlarının 100 bin kişi atanamayan grup varken sadece bir dönemde 40 bin gibi çok yüksek kadro verildiği yine sağlıkçılara 10 bin 15 bin gibi kadrolar verildiğinden sırasıyla bahsedilmeli ...ayrıca önlisans mezunlarına lisans mezunlarından daha fazla kadro verildiği ve iibf gibi okuması cidden çok zor olan bölüm mezunlarının 70 net yapıp 73 puan aldığını ve önlisans mezunlarının 70 net ile neredeyse 90 puan ile istediği kuruma atanabildiği gibi haksızlıkları ve lisans mezunu iibf lilerin diplomalarından kurtulmak isteyecek bir duruma düştükleri ve hakkımız olan bir çok bölümün 4001 gibi ortak kod ile başka bölümlere verildiği gibi bir çok haksızlık dile getirilmelidir ve işin ciddiyeti sosyal bir patlama noktasına gelindiği güzel bir dille anlatılmalıdır sadece iibf mezunları değil ailelerin de bu durumdan çok rahatsız oldukları vurgulanmalıdır

arkadaşlar lütfen mücadelemize siyaset katmayalım hiçbir sekilde siyasetle yapmayalım bu işi inanın siyaseti karıstırmazsak direk kurumlarla kendimiz görüşürsek ve derdimizi iyi anlatırsak başarılı oluruz mücadeleye katılan arkadaşları yürekten kutluyorum bızım amacımız hakkettiğimiz kadrolara ulaşmaktır.

yamur

Üye
Mücadele Grubu
forumun açıldığını şimdi gördüm arkadaşlar hayırlı olsun :) noldu görüşme yapıldı mı ne zaman yapılacak? bizim yapabileceğimiz bişey var mı?

gokhansan

Yeni Üye
ayrı sitelerde içe kapanmış gibiyiz.sosyal medyada heerkezce açık alanda iibf adının telafuz edilmesi gerekiyor

gokhansan

Yeni Üye
önce karacan sonrada bu arkadaşlar iibf yi memurlar.netten uzaklaştırdı oysa bakanlıklar orayı incelemekte.orada tartışıp 4001 lerin ağzının payını vermelisiniz

Serkan

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
memurlar.net ten insanları soğutan bizler değil memurlar.netin yönetimidir.