[ANKET] KPSS 2014 NET YIĞILMA ANALİZİ

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında rngl tarafından paylaşıldı.

NETLERÝNÝZ?

Anketin kapanma tarihi 10 Ağustos 2014.
  1. 65 VE ALTI

oy sayısı 1
    1,4%
  2. 65-70

oy sayısı 4
    5,6%
  3. 70-75

oy sayısı 14
    19,4%
  4. 75-80

oy sayısı 19
    26,4%
  5. 80-85

oy sayısı 24
    33,3%
  6. 85-90

oy sayısı 5
    6,9%
  7. 90-100

oy sayısı 5
    6,9%
  8. 100 VE ÜSTÜ

oy sayısı 0
    0,0%
  1. rngl

rngl HEYHAT! Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    buyrun

2. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
  3. rngl

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
  4. Kafkaslı

Kafkaslı Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    938
    neyse aynı kişiler nasıl olsa buna da aynı netlerini yazarlar :eek:

Mustor ve rngl bunu beğendi.
  5. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    75-80 yapıstırdım ben baska bırı daha acmısda google uzerınden sıstemı ve sonuc goremıyoruz sımdılık

6. rngl

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    az kisi katilmis ama 2012 ile ayni yigilma var. eger hal boyle ise fark olmaz gecen donemden.

iibfzede bunu beğendi.
  7. foreverfox

foreverfox VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Ankara Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Arkadaşım bugünün tarihini at az çok bütün forumlara ,çevreme başka bölümlerden girenlere de baktım buradaki yığılma analizi birazcık abartı olmuş şu an itibariyle 23 kişinin katıldığı ankette 10 kişi 80-85 aralığında bir net bekliyor bunlardan en az 5 tanesi 75-80 net aralığındadır sana hani bu durumu genel havaya ve izlenimlerime dayanarak söylüyorum,,mesela mahallemizde mühendisliğe 2012 atanan bi abi gene girdi o zaman 92 net yapmış şimdi ise ankarada daha iyi bir yere atanayım diye tekrar çalıştım girdim diyo 85 civarı bir netim var diyo adam genel kültürüm alaşağı oldu diyo mesela,, 2013 teki sınav 2012 ye göre 5.5-6 net aşağısında aynı puanları aldırdıysa bu sınav da en az 6.5-7 net aşağısında aynı puanları aldırır arkadaşlar,,zira geçen senenin türkiye p11 birincisi 100 tam puan alan adam benim arkadaşım onun yorumunu söyleyim,, geçen seneki sınav zormuş 107 13 yapmış bu sene biraz daha zordu o zorluğu da yaratan tarih oldu diyo,matematik kolaydı ama uğraştırıcı zaman kaybettiriciydi diyo son 6 bilgi sorusunda ise çalıştığım hiç bir bilgi gelmedi lakin genel kültürümden dolayı bildiğim 5 tanesini işaretledim onlarda doğru geldi diyo bu kısımda da düşenler olmuştur diyo,,özetle geçen sene 103,75 neti gelmiş bu seneki netim 96-98 aralığında gelir ama 100 netim gelmez diyoo,varın gerisini siz hesap edin bir de bu çocuk 1. olup ta üzerine yatmadı gene çalıştı epeyce,,ve geçen seneden en az 1 puan daha fazla kesin çıkar nete göre hesaplar diyo,kesin diyo yani bu nete göre puan durumuna..şu durumda daha birşey belli değil ama sınavdan çıkanların hali ortada ona dayanarak belirteyim 73.5-74 nete 80 puan gelirse zerre kadar şaşırmam..

vahican85 bunu beğendi.
  8. vahican85

vahican85 Site Müdavimi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    63
    77-80 nete ne gelebilir peki arkadaşım...

9. mehmet_1303

mehmet_1303 ~YNWA~ Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Uludağ Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    biz gene 82-83 bandında takılırız ortak ilk atama hariç yine tatlı bi heyecan bizi bekler :)

10. foreverfox

foreverfox VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Ankara Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Vahi 77 nete 81,5-82 arası bir puan belki 82-82,5 arası bile gelir ama ortalama 82 puan gelir diye tahmin ediyorum,, 80 nete 84 e yakın bir puan gelecek gibi duruyor,,yani şöyle söyleyim 2013 te 80 nete 83,7-83,8 gibi bir puan gelmiş çeşitli net durumlarına göre bu sınavın handikapı bi yana daha fazla kişi girdiği için yığılmayla birlikte ben aşağı yukarı aynı seviyede bir puan belki tam 84 gibi bir puan gelebilir diye düşünüyorum,,giren sayısı daha az olsaydı geçen seneki belki 80 nete 84.5 falan da gelebilirdi tahminimce..

11. foreverfox

foreverfox VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Ankara Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    bence merkezide en az 81 net yapan atanır en kötü ihtimal dahilinde geçen dönemki gibi kadro gel bile,,bi şekilde atanır en az 81-82 net aralığı diye de tahmin ediyorum..

12. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    ortak merkeziden heyecan yaşamam artık sanmıyorum. açıktan alımlara (ptt,gümrük gibi) yetecek kadar bişiy gelsin de başka birşiy istemiyorum inan. çünkü iibf kadroları yavaş yavaş elden gidiyor. boşa kurum kalmayınca beklemek de saçma oluyor.

13. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    inşallah arkadaşım gelir bu tarz puanlar...

14. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    merkezi ikinci atamada atanıp son atamada kurum değiştirenler olduğu sürece zor arkadaşım. merkezide bir kere tercih yapanın puanı yanması lazım ki aklı başına gelsin...

foreverfox bunu beğendi.
  15. foreverfox

foreverfox VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Ankara Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    e gerizekalı kurumların suçu,, ya arkadaş birisi bir yere giriyorsa,sözleşmeli de olsa artık atmış mı kapağı e girmek için zaten başvuruda bulunmuş ve girmiş mi, e tamam işte artık o kişinin kpss puanı elinden alınmalı zaten bu olsaydı son atamalar bütün olumsuzluklara rağmen en az 82.9 larda değil de 81.4lerde kapanabilirdi..

16. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    vallahi kurumlar bilerek mi yapıyor yoksa ne akla hizmet anlamış değilim. en basit örneği 60 kişilik gümrük alımı. çoğu mülakata gitmedi yüksek puanlılar... nasıl bir zamanlama yapılıyor anlamıyorum...

17. foreverfox

foreverfox VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Ankara Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Vahi vallahi bunlar tahmini yorumlarım ama öyle duruyo gelecek sonuçlar da,,asıl bak şu olmasın o tarih soruları falan birilerine dağıtılmış olmasın,,yani herkes eşit şansta batmış olur tarihte,,zaten şu dediklerim olur ve hatta belki geçen sene birincisi olan arkadaşımında dediği gibi netlere göre 1 puan daha fazla da gelebilir 2013 ten,,çünkü istisnasız herkes bi şekilde batırmış,kimse sınavdan tatmin değil yani bak burası da çok önemli,,bu sınava girenlerin yarısı genel kültür den çözmeye başlıyo arkadaş, e şimdi o tarih sorularında sonra insanda nası bi moral kalır da diğerlerini çözmek ister ki,,yazıktır günahtır müfredat dışı soru sorulmamıştır o 10 soruda Atatürkün adı geçmiştir deniliyo,, lan peki kaç kişi 10 sorudan 5 net çekebilmiş ki pişkin pişkin açıklama yapıyosun,,en iyi tarih neti çeken 15-16 net bekliyo be..Babaannemlerin binasında öylesine girne bir tanıdığm vardı tarihteki soruları gördüm kitapçığı kapattım sinirli bi şekilde tebessüm ederek diyo,bi süre sonra tekrar açtım çözdüm öylesine diyo :) gülüyoruz ağlanacak halimize de ,,bu tip şeyler bi çok kişinin de başına gelmiştir hani o arkadaş öylesine girmiş ama öylesine girmeyip sinir olan da kaç kişi var zaten orasını sen düşün..

18. foreverfox

foreverfox VİP Üye

Ödül Puanları:
    28
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Ankara Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    yani hakkaten orası da hep aklıma gelmiştir , herşeyi geçtim zamanlamaları da ofsayt be arkadaş yaa :) manyak mı ne belli değiller

19. vahican85

Ödül Puanları:
    63
    vallahi artık merkeziye kafa yormak da istemiyorum... bazı kesim herşeyi elinde oynatıyor... o yüzden ..... diycek sözüm yok ya da bırakmadılar....

20. Yelken

Yelken Admin Yetkili Kişi Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    488
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Afyon Kocatepe Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    ooo puanlar havada ucmus yıen yıkılmıs ortalık can sıkmaya gerek yok dusunmeyın yasayın gıtsın kaderdaslarım :)

Sayfayı Paylaş