AÖF'li İİBF'liler İibf'e özel memurluk alanlarına başvurabiliyor mu?

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Diğer
Selam değerli arkadaşlar öncelikle size iyi günler. Ben Gazi üniversitesinde Türkçe öğretmenliği bölümünde okumaktayım. Merak ettiğim bir konu hakkında siz değerli arkadaşların değerli görüşlerini ve yardımlarını bekliyorum.

Bildiğiniz gibi AÖF'de çeşitli İİBF bölümleri var, ben lisans programıma devam ederken bu bölümlerden birisine başlayıp bitirmek istiyorum. Bu bölümlerden birisini bitirdiğimde, KPSS ile alım yapan devlet kurumlarının İİBF'lere özel olan kadrolarına başvurma hakkım var mıdır? Örnek vermek gerekirse, Kredi ve Yurtlar kurumu ve Gümrük bakanlığı İİBF'lileri alıyor değil mi? Aöf'de hangi bölümü okursam bu kadrolara başvurma hakkım olur? Yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim, iş ve eğitim hayatınızda başarılar dilerim.

carsi34

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Evet var aöf orgun fark etmiyor.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
Diğer
Çok teşekkürler. Saçma bir soru sorduysam kusuruma bakmayın lütfen. :)

emrah türk

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Adıyaman Ünv.
Bölüm
İktisat
Bir söz var biliyor musun bı s... Git :)) admin engellersen seninde bu kafa bulmuş kişiden farkın olmaz öğretmen olacak gelip bir iki kadro almaya çalışan insanların fikrini almaya gelmiş güya

herhangibiri

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Ekonomi
Yani öle bı hakkın var tabi hocam nihayetinde okumussun örgün yada AÖF fark etmez ama burada mantıklı ve vicdanlı bir tercih olur mu oda vicdan terazisiyle olculur

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Maliye
Bir söz var biliyor musun bı s... Git :)) admin engellersen seninde bu kafa bulmuş kişiden farkın olmaz öğretmen olacak gelip bir iki kadro almaya çalışan insanların fikrini almaya gelmiş güya
sjhsjshjjhsjsj :d