araştırma görevlisi

Konu, 'Kamu Yönetimi' kısmında aykut dönemz tarafından paylaşıldı.

1. aykut dönemz

aykut dönemz Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Celal Bayar Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    bir önceki konuma verilen cevaplardan ve ilginizden dolayı çok teşekkür ederim stenizi çok beğendim.
    Önceki konum da kamu yönetimi okuduğumu söylemiştim. Üniveristemde araştırma görevlisi olarak kalmak gibi bir düşünce geldi aklıma (bir kurtuluş olarak geldi aklıma birden). Araştırma görevlisi olarak kalmak zormu nasıl zorlukları var ve hepsinden önemlisi üniversiteler ortalama yıllık nekadar alyor bu araştırma görevlilerinden.Bildiğiniz herşeyi benimle paylaşmanızı istiyorum.Bölümümle ilgili çıkar yol arıyorum. Yol gösterenler ve ilgilenenlere şimdiden çok teşekkür ederim

Kafkaslı bunu beğendi.
  2. muhtarrr42

muhtarrr42 VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lİsans Üstü
    Üni:
    ODTÜ
    Bölüm:
    Lojistik Yönetimi
    :) bildiğim herşeyi senle paylaşamam...ama şu kadarını söylim okuldaki asistanlarlın birisi ile arkadaş ol o seni asistan yapar en güncel bilgiler şu an onlarda

mayonezliarmut ve Kafkaslı bunu beğendi.
  3. aykut dönemz

aykut dönemz Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Celal Bayar Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    mantıklı bi seçimmi kaç kişi alıyorlar. İİBF de kurtarıcı bi alternatif olabilirmi araştırma görevlisi olmak

4. bahtsız bedevi

bahtsız bedevi VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    98
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Diğer
    öncelikle y.lisans kaydı yaptır sonra öyp alımlarını takip et bunun için yüksek ales ve yds puanın olmalı

5. aykut dönemz

aykut dönemz Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Celal Bayar Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    sanırım araştırma görevlisi olduktan sonrada rahat yok. evime gidip ayaklarımı uzatamam.okuldan sona evimdede araştırmalar yapıp sunum gibi şeylermi yapmam gerekir diye biliyorm. birisinden duymuştum AKP merkez binasına üniversitelerden araştırmacı alp siyasi görüşlerini felan araştırıp iyi bir sunum hazırlayıp okulaa sunuyormuşsun beyenişrlerse fln oluyormuş

6. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    araştırma görevlisi olmak istiyorsan öncelikle ortalamanı yüksek tutman lazım. yüksek bir ortalamayla mezun olman akademik kariyer için her yerde büyük faydalar sağlayacak sana.

sonra iki ihtimal var ya öyp ile akademik kariyerine başlayacaksın ya da eğer hala varsa emin değilim hocalarınla filan samimi olucaksın ve üniversitende araştırma görevlisi alımı olursa başvuracaksın. öyp için ilan verildiğinde başvuruyorsun puanın yeterse giriyorsun. öyp puanı için lisans not ortalaman+ales+ varsa yabancı dil puanın hesaplanarak oluşur. eğer mezuniyet ortalaman ve ales puanın iyiyse yabancı dile gerek de kalmayabilir. o zaman sana 2 yıl mühlet verirler bu süre içinde gereken yabancı dil puanını alırsan sıkıntı olmaz. alamazsan sözleşmen feshedilir. hatta bunun için yabancı dil kursu da açıyorlar kendileri 6 ay ona gidebiliyorsun. sonra yüksek lisans ve doktoranı yapıp göreve başlarsın. tabi tüm bu süre içinde araştırma görevlisi maaşını da alırsın.

araştırma görevlisi olduktan sonra bağlı olduğun fakülte ve hocalarına göre rahat da edebilirsin, epey can sıkıcı bir durumda da kalabilirsin. ama eğer boş yard. doç. kadrosu varsa senin anabilim dalında o zaman araş. gör. olarak kalmazsın doktoranı yapınca hemen yard.doç olursun. bundan sonrası sana kalmış eğer tembel biriysen ve bu kadarla yetinirim diyorsan yard.doç olarak da emekli olabilirsin. ama yetinmeyeceksen akademik makaleler yazacaksın doçentlik sınavına girip doçent olacaksın. doçent olduktan sonra 5 yıl mıydı ne süresi var sonra prof oluyorsun.

eğer bölüm değiştirmeyeceksen akademik kariyeri şiddetle tavsiye ederim artık gelirleri de nispeten düzeldi. hem prestijli iştir bilim adamısın sonuçta :)
    başka merak ettiğin bişey varsa sorabilirsin.

7. aykut dönemz

aykut dönemz Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Celal Bayar Ünv.
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    çok güzel anlatmışsınız teşekkr ederim sorular cevap buldu saya biliriz. aklıma takılan bişey olursa yazacağım. tekrar çok teşekkür ederim

samet01 bunu beğendi.
  8. chaborz

chaborz VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    rica ederim. daha detaylı ve güncel bilgileri öypcilerin sitesinde bulabilirsin.

ben de bir ara heveslenmiştim ama hem not ortalamam düşük hem de yabancı dilim kötü olduğu için kazanamamıştım ama gerçekten zor değil öyp ile akademik kariyere giriş yapmak

yeter ki şu vizelerini finallerini önemsemezlik etme benim gibi sınırdan geçsek de yeter deme :)
    çünkü alese tekrar tekrar girersin ydsye tekrar tekrar girersin ama not ortalaman ömür boyu değişmeden karşına çıkıyor..

Sayfayı Paylaş