Arınç: Atanamayan iş ve meslek danışmanlarını takip ediyoruz

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
Arınç, atanamayan iş ve meslek danışmanları ile öğretmenlerin danışmanlarını durumuna ilişkin soruyu yanıtladı.

Arınç, Manisa'da yerel bir televizyon kanalındakatıldığı programda, atanamayan iş ve meslekdanışmanları ile öğretmenlerin danışmanlarınıdurumuna ilişkin soru üzerine, söz konusu meslek grubunun sıkıntısının kadro ve maaşla ilgili olduğunu bildirdi.Konunun takip edildiğini vurgulayan Arınç, "Bizde zaten bir insan 'Atanamadım' diye şikayet eder, atanır, kadro ister, kadro sonrası başka bir şey talep eder. Haklarıdır, o açıdan bir şey demiyorum.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız konuyutakip ediyor. Atanamayan öğretmenlerin sayısı giderek azaldı. Bir defada 40 bin öğretmenatıyoruz. Şu anda 810 bin öğretmenimiz var. Bunun 400 küsür bini bizim dönemimizde atandı. Cumhuriyet döneminden bugüne elimizde faal şu anda 810 bin öğretmen var, yarısını 10 senede atamışız. Böyle bir hükümet var mı? Helali hoşolsun, onlar bizim çocuklarımız. Çocuklarımızaeğitim verecekler. 100 bin civarında kaldı. Şubatayında 10 bin atama yapacağız. Her yıl içinde bunu bütçe imkanlarıyla bitireceğiz."

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Onlar sizin çocuklarınız biz neyiniz oluyoruz peki?

Onlrın durumunu takip ediyorsunuz, 350000 İİBFli'nin durumu hakkında ne gibi çalışmalarınız var sayın Arınç?

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
onlar bu devletin çocukları biz hangi ülkenin çocuklarıyız acaba!

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
seçim yaklaştıkça kıvırıyolar dansöz halt etmiş bunların yanında !