Arkadaşlar bir bakın.

Endien

Aktif Üye
Sadece haberimiz olsun diye açtım başlığı yapcaksak bir etkinlik herkes tamam derse yaparız :) sonra kaş yaparken göz çıkarmayalım :)

inşallah :) sanmamalı bu tekerlek kalır tümsekte, yarın elbet elbet bizimdir, gün doğmuş gün batmış ebed bizimdir.

BlakeGrifin

Site Müdavimi
güzelde şu sitenin bi adresini yazaydınız yaw ben googleye sorayım :D... başta görmedim yazmışınız :cool: bence hepimiz girip burdan mesaj bırakalım denemeye değer...

enerji

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Yazıyordum bunu da yazıyım şunu da yazıyım derken baktım epey yazılacak var, neyse sonra kağıda düzgünce akıcı bir şekilde yazıyım nete öyle aktarıyım dedim. Bakan bekle beni sana içimi dökeceğim...

tamam işte hayırlı olsun bakanım şeklinde bi girizgah yapalım ben atmıştım öyle bi twit rt falan etmemiş ama belki dikkate alır

Öncelikle siteniz güzel haberler duyurmanıza vesile olsun Bakanım hayırlı olsun . Ben iktisadi ve idari bilimler fakültesi iktisat bölümü 2010 mezunuyum.Bildiğiniz gibi biz iibf'liler tek bir branştan mezun değiliz. iktisat, işletme, kamu yönetimi,uluslararası ilişkiler,ekonometri,çalışma ekonomisi gibi bölümlerden oluşuyoruz. Bunun yanında mezun sayısı olarak da diğer bölümlere nazaran daha fazlayız. Üç merkezi atamada istediğimiz kadroların verilmemesinin üzüntüsü ayrıyken bir de Bakanlığınıza 4001 kodlu branşların alınması üzüntümüzü bir kat daha artırdı. Düşük puanlarla bir talepte bulunmuyoruz ilk on binde puanı 80 in altında olan arkadaşımız yok diye rahatlıkla söyleyebiliriz .Lütfen bir umut ışığı olun bizlere,bir ses olun. Vergi Müfettişliği alımlarınızı göz ardı edemeyiz ama inanın uzmanlık müfettiş sınavlarına hazırlanmak ailemiz acısından maddi,bizim açımızdan manevi olarak yıpratıcı o yüzden güzel bir gelecek için 2012 KPSS puanlarımızla son bir alım kaldığını ^alımın toplamında iibf'ye düşen sayının 2961 olduğunu göz önünde bulundurup iibflilerin haklarını korumanızı istiyoruz . Saygılarımla.. diye attım bi tane inşallah cevap gelir hayırlısıyla

Nanick

VİP Üye
Bölüm
İşletme
ben de bunları yazdım

Sayın Bakanım
2012 Kpss ye giren İİBF'li arkadaşlarım ve ben bir sürü sıkıntı yaşadık ancak bunların içinde canımızı en çok acıtan Maliye Bakanlığının merkezi alımlarda daha önce İİBF yi tercih ederken bu dönem 4001 kodundan(herhangi bir lisans programından mezun olmak) yana tercihini kullanması oldu.Teoride bu bize bir engel teşkil etmese de pratikte öyle olmadığı bir gerçektir.Çünkü matematik,mühendislik...vs arkadaşlarımız kpss de bizden yüksek puan alıyorlar.Ki kpss de yüksek puan almak atanmak için yeterli değildir.Öyle olmasaydı mezun olunan bölüm sahip olunan niteliklerin bir önemi olmazdı.Üniversitelerde sadece temel eğitim verilirdi.Kpss ye giren çoğu İİBF'linin hayali Maliye Bakanlığına atanmakken MB'yi bir basamak olarak gören ya da hiç ilgisi alakası olmadığı bir kurumda çalışmaya başlayan matematik,mühendislik mezunu arkadaşlarımız bir müddet sonra kurumdan ayrılıyor hem kurumu hem de bir İİBF'liyi mağdur ediyor.Umarım sıkıntımı anlatabilmişimdir.Saygılarımla

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Öncelikle siteniz güzel haberler duyurmanıza vesile olsun Bakanım hayırlı olsun . Ben iktisadi ve idari bilimler fakültesi iktisat bölümü 2010 mezunuyum.Bildiğiniz gibi biz iibf'liler tek bir branştan mezun değiliz. iktisat, işletme, kamu yönetimi,uluslararası ilişkiler,ekonometri,çalışma ekonomisi gibi bölümlerden oluşuyoruz. Bunun yanında mezun sayısı olarak da diğer bölümlere nazaran daha fazlayız. Üç merkezi atamada istediğimiz kadroların verilmemesinin üzüntüsü ayrıyken bir de Bakanlığınıza 4001 kodlu branşların alınması üzüntümüzü bir kat daha artırdı. Düşük puanlarla bir talepte bulunmuyoruz ilk on binde puanı 80 in altında olan arkadaşımız yok diye rahatlıkla söyleyebiliriz .Lütfen bir umut ışığı olun bizlere,bir ses olun. Vergi Müfettişliği alımlarınızı göz ardı edemeyiz ama inanın uzmanlık müfettiş sınavlarına hazırlanmak ailemiz acısından maddi,bizim açımızdan manevi olarak yıpratıcı o yüzden güzel bir gelecek için 2012 KPSS puanlarımızla son bir alım kaldığını ^alımın toplamında iibf'ye düşen sayının 2961 olduğunu göz önünde bulundurup iibflilerin haklarını korumanızı istiyoruz . Saygılarımla.. diye attım bi tane inşallah cevap gelir hayırlısıyla
İlk 10000'de 81 altı yok yanlış bilmiyorsam. Yazın gayet kibar ve muazzam.

81,5 benim 11000 lerdeyim 10 bin kadro talebimizde fazlasıyla haklıyız inşallah bi ses çıkar