ARKADAŞLAR ÖNEMLİ!!!

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında aygu_ci tarafından paylaşıldı.

1. aygu_ci

aygu_ci VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    2011 atamlarında da 2014 te de benzer bir olay meydana gelmiş. Önce mayısa alınmış atama kararı daha sonra hazirana çekilmiş. Belirtmek isterim ki tercihler 22 haziranda olmasına rağmen dpb tarafından atama yapılacak yekün sayı 3 Haziran tarihinde açıklanmış!Temennim odur ki bu sene de öyle bir şey olur! Toplam sayıya gelince toplam atama sayısı 17bin olmuş. Ben bu yıl arttırılan 37bin sayısının öğretmenlerle ilgili olmadığını düşünüyorum.Çünkü öğretmen atamalarında büyük bi alım yapıldığında (Geçen yıldaki 40bin gibi) meclisten bütçeye dahil edilmeden kanun çıkarılarak yapılıyordu.
    incelemek isteyen arkadaşlar için linki paylaşıyorum.Bu link ilgili forum linki http://forum.memurlar.net/konu/1226603/1.sayfa
    Bu link ise yekün sayının 3 Haziranda dpb tarafından açıklandığı haberinin linki http://www.memurlar.net/haber/197368/

Dikkatimi çeken bir diğer husus ise milli eğitim bakanlığına 47bin atama ihdası yapıldı bunun 35bini öğretmen 2343 ü ise memur kadrosu olarak 2015 yılı için kulllunılacak! Bu sayı 37.343 yapar. Ama son günlerdeki sayı ise 37bin! Bizim olmasını temenni ettiğimiz sayı ise 37bin sayısı öğretmneler için olan sayı ise 2343 kadro nereye gitti acaba?

2. reaction35

reaction35 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Benimde anlayamadigim bir nokta meb e 47bin kadro ihdas edildi 35bin ogretmen 2343 memur peki geriye kalan 10bin e yakin kadro nereye gidiyor birisi bunu aciklayabilirse sevinirim

3. aygu_ci

aygu_ci VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    hocam 47bin kadro ihdas edildi ancak komisyondan 35bini 2015 yılı için kulllanılabilecek.Kalan 12bin de ilerleyen yıllarda kullanılabilecek.

4. aygu_ci

aygu_ci VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Kamu Yönetimi
    aynı durum bu yeni çıkan 37bin içinde geçerli. 37 bin ihdas edildi!! hepsi şimdi kullanılacak diye bir şey yok açıkçsı her şey muallak! Bekleyip göreceğiz.

5. reaction35

reaction35 Aktif Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Muğla Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Anladim hocam sagol.dedigin gibi bu 37binde muallak biz hazirana kadar belirsizlikler icinde olacagiz buyuk ihtimalle kimse cikip bir aciklama yapmayacak

6. axakali

axakali VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    148
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Adnan Menderes Ünv..
    Bölüm:
    İktisat
    Kamuyer.net bir aciklama yapti bu konuyla ilgili. Ayrica malumnette de var bununla ilgili yorumlar ve bu ihdas edilen kadronun ogretmenlere verilacegi hususunda deniyor. Acikcasi ogretmen disinda kimseyi gormeyen hukumetin 37 bini bize verecegini bir kismini da raziyiz dusunmuyorum.

Sayfayı Paylaş