Arkadaşlar sizden tavsiye istiyorum. 3. sınıfım Kamu Yönetimi okuyorum ne yapmalıyım önerileriniz ?

Konu, 'KPSS A Grubu' kısmında toprock tarafından paylaşıldı.

1. toprock

toprock Üye

Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar sizden tavsiye istiyorum. 3. sınıfım Kamu Yönetimi okuyorum ne yapmalıyım önerileriniz ?

2. elyesailyas

elyesailyas VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Niğde Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    ALLAH seninde yardımcın olsun kardeşim ama biz abilerin olarak okudugumuza pişman olduk ;( bence akademik kariyer yap kpssden bir bok olmaz biz yüksek puanlar alıp ortada kalıyoruz ki sen mezun olana kadar hatırı sayılır bir sürü daha kişi mezun olur yani 500 bini bulur mezun sayıısı .çok mezun var ve hala mezun olmak icin bekleyen çok kişi var malesef ;(

toprock bunu beğendi.
  3. toprock

toprock Üye

Ödül Puanları:
    8
    Okudugum okulda ortalama kasmak cok zor akademik kariyer icin ortalamam ne olmasi lazim ki ?

4. mervenil

mervenil VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Dokuz Eylül Ünv.
    Bölüm:
    ÇEKO
    öğretim görevlisi olmak istiyorsan ales ve yds ye hazırlan öyp ye başvur biraz ingilizcen varsa öyp senin için kpssden daha kolay. kpss istiyorsan hemen çalışmaya başla ama az kadro veriliyo kpssden iyi puan almaya bak. şimdiden çalışmaya başlarsan kendine mezun olmadan daha iyi bi yol çizersin, kendini ölçüp hangi sınavdan kaç alabileceğini tahmin edersin seviyeni bilirsin. en iyi kadrolar A kadroları sonra B sonra devlet bankaları en son özel sektör.... tabi bunlar senin beklentilerine ne kadar uygun bilemem. dayın veya torpilin yoksa iyi bi iş için kpss,ales,yds,banka sınavları falan takılcan kolay gelsin :)

toprock bunu beğendi.
  5. toprock

toprock Üye

Ödül Puanları:
    8
    Tavsiyelerin icin cok tesekkurler :) Ortalama 3 olmazsa ogretim uyeligi olmuyormuş dogrumu ?

6. Ali çağla

Ali çağla İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    18
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    Siyaset Bilimi
    Öyle birşey yok her üniversite farklı kriter istiyor. Fakat genellikle 2,5'un üzerinde olması lazım ales puanı önemli tabi birde yabancı dil.Yüksek lisans programlarının şartlarına bak hangi üniversiteye başvuracaksan. Allah yardımcın olsun.

7. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    Biraz ağır olacak ama bırak okulu aöf ye kaydol dışardan bitir o süre de ister bölüm değiştir ister otur alana çalış.

ben olsam lys kursuna gider hukuk için kasardım...bitirip boşta kalma ihtimalin çok yüksek.

8. ercan005

ercan005 Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    İstanbul Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Kardesim bende cok sordum boyle , bende 3. Sinifim .. oturup kpss calis ama adam gibi calis baya kulfetli kpss. Ingilizcene guveniyosan oypde olabilir

9. BeyazıT

BeyazıT Spor Genel Müdürlüğü

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Akdeniz Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Kardeşim sana tek tavsiyem var sakın benim yaptığım hatayı yapıp sadece B grubuna hazırlanma. Ben ocak ayına kadar A grubuna hazırlanıyordum sonra korktum,yapamayacağımı düşünerek bıraktım alan çalışmayı sadece B grubuna çalıştım. Puanım açıklandı oooo dedim iyiki de bırakmışım ne güzel puan aldım dedim ama gördüğün gibi durum vahim. Sana tavsiyem 2016 kpss ye girecek bile olsan sakın B grubuna çalışayım deme. Otur mükemmel olmasa bile bi şekilde A grubuna çalış 75-80 arası p35 ve p49 puanı aldın mı senden rahatı yok. Görüyosun Vergi müfettiş yardımcılığı olsun Gelir uzman yardımcılığı olsun göç uzman yardımcılığı olsun sürekli alım yapılıyor ve sayılarda yüksek oluyor o kadar şaşırdığım adamlar uzman yardımcısı oldu ki çok pişman oldum bıraktığıma

10. deniz candan

deniz candan Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Boğaziçi Ünv.
    Bölüm:
    Maliye

Sayfayı Paylaş