ASDEP Alımlarını SYDV'ler yapacak...

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında İİBF tarafından paylaşıldı.

 1. İİBF

  İİBF Admin Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

  Kayıt:
  30 Ekim 2012
  Mesajlar:
  1.709
  Beğeniler:
  1.980
  Ödül Puanları:
  488
  Şehir:
  Bursa
  Eğitim:
  Lisans
  Üni:
  Diğer
  Bölüm:
  ÇEKO
  [TABLE="class: node"]
  [TR]
  [TD="class: node-mc"]ASDEP Alımlarını SYDV'ler yapacak...

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürürlüğe sokulmakta olan ASDEP Projesini hayata geçirecek olan elemanların alımı, görevlendirilmesi ve iş paylaşımları, SYDV tarafından yapılacak.
  [​IMG]
  Bu durumda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ASDEP Projesi için gerekli kadro alımlarını SYDV'ye (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı) devretmiş durumda.

  Bilindiği üzere SYDV kendi bünyesine aldığı 3500 elemanını ASDEP Programına kaydırmış ve ilk uygulamalarını bazı ilçelerde başlatmış bulunuyor.
  ASDEP Kapsamında eleman alımının bakanlık bünyesinde olmaması sebebiyle, ASDEP Programı çerçevesinde istihdam bekleyen birçok gencin dikkati Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yönelmiş durumda.
  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) nın ise, kısa bir süre içinde alım yapmayıp, saha uygulamaları sırasında tespit edeceği ihtiyaca göre istihdam sağlaması bekleniyor.
  Bu durumda ASDEP Kapsamında beklenildiği gibi, kısa zamanda toplu bir alımın gerçekleşmeyeceği tahmin ediliyor.
  [​IMG]
  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, konuya 2013 Yılı Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu'nda da şu şekilde değinmekte:
  Sosyal yardım ve hizmet alanında ihtiyaca en uygun desteğin sunulacağı “Aile Sosyal Destek Programı” (ASDEP) çerçevesinde aile odaklı bir sistem kurulması yönünde yapılan çalışmalar neticesinde ASDEP‟in Sosyal Hizmet Merkezleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının işbirliği içinde hayata geçmesi için çalışmalar yapılmıştır.
  Sosyal sorunların tespiti aşamasında, veri ve bilgi toplama faaliyeti olarak tanımlanan alan taraması faaliyetinin mevcut veri tabanlarından faydalanarak yapılmasının esas olması kararlaştırılmıştır.
  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
  2013 Yılı Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu
  Bu doğrultuda entegre veri tabanları ve birbirleriyle konuşan sistemler için çalışmalarda, Bakanlık Bilgi işlem Dairesi Başkanlığının Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile görüşmeleri neticesinde önemli mesafe kat edilmiştir.
  ASDEP için alanda çalışan meslek elemanlarının katkısıyla iş akış çalışmaları gerçekleştirilmiş, bu çalışmaların, Bütünleşik Sosyal Yardım veri tabanı aracılığıyla elektronik ortamda yürütülebilmesi için TÜBİTAK ile çalışmalar başlatılmıştır.

  [/TD]
  [TD="class: node-mr"][/TD]
  [/TR]
  [TR]
  [TD="class: node-bl"]
  Kaynak : ASDEP Projesi İçin Yapılacak Alımlarda Yetki (SYDV) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda | ASDEP
  [/TD]
  [TD="class: node-bc"][/TD]
  [/TR]
  [/TABLE]
   

Sayfayı Paylaş