ASIL ATANAMAMA SORUNU İİBF'LİLERİN SORUNUDUR

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında newyorum tarafından paylaşıldı.

1. newyorum

newyorum Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    Bize her şey müstehak! bu kadar rezilliğe rağmen bu yoğunluktaki bir topluluk malesef sürü olabilmenin ötesine geçemiyor.Burada iki konuyu irdelemek gerekiyor ya bu insanlar gerçekten hayatlarından memnunlar ya da dertlerini dahi anlatamayacak kadar ezikler.Atanamayan öğretmenin halini bilmeyen kaldı mı bilmiyorum? Ama şunu biliyorum bu ülkede atanamama sorunu öğretmenlikten önce iibf'lilerin yani bizlerin oluşturduğu mezunlar için daha vahim bir tablo olduğu gerçeğidir.Bu problemi bizim değil tüm ülkenin bilmesi önemli o halde öncelikle kendi içimizdeki açık-örgün kavgasını bir tarafa bırakıp(bu gerçekten çok ciddi bir sorun ayrıca tatışılmalı)bunu güce dönüştürebilmenin yollarını aramak,örgütlenmek,tüm ülkeyi kapsayacak bir şekilde dertlerimizi anlatabileceğimiz, muhataplara erişebileceğimiz bir tüzel kişilk kurmaktır.Siz olun ya da olmayın demeyeceğim, ben kendi adıma bu şekilde bir örgütlenme çabası içerisinde olacağım sizden ricam en azından sesiz kalmayın ne olur sesimizi daha güçlü ve etkili duyuralım.

nicknick bunu beğendi.
  2. vardırbirhayır

vardırbirhayır Emekler karşılık bulsa, işte en önemli duamız..

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    eziklikle ne alakası var arkadaşım örgütlenmede eksiklikler var ve kalıplaşmış bir düşünce var atanamayanlar=öğretmenler gibi algı var bunu kırmalıyız gerisi için zaten herkes elinden gelen gayreti gösteriyo biraz daha çaba biraz daha zaman lazım olacak inşallah

3. newyorum

newyorum Yeni Üye

Ödül Puanları:
    8
    arkadaşım biliyorum ama belki harekete geçirir insanları ne bileyim bu boşvermişlik insanı üzüyor zaten örgütlenmeyle ilgili sorunun altını çizdim bende ama beklediğim sesini çıkarmayan insanların damarına basmak ama olmuyor başka bir yol bulmak lazım mücadele etmedikçe kadrolar eriyor bunu görmeliyiz her türlü çözüm önerisine açığım her şekilde örgütlenmeye desteğim zaten konu sen ben değil hiç tınlamayan sessiz ordu onu bir harekete geçirebilsek inan bana sorun kalmayacak yani bilerek isteyerek iğreti bir kelime kullandığımın farkındayım

4. vardırbirhayır

vardırbirhayır Emekler karşılık bulsa, işte en önemli duamız..

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    sende haklısın o kitleyi harekete geçirecek birşey aklıma gelmiyo ya puanlarına güveniyolar yada başka bişey var twitter olsun televizyona gönderdiğimiz msjlar olsun gazete ilanı olsun bişeyler olması lazım inşallah birilerinin dikkatini çekecektir

Sayfayı Paylaş