askerde atandiktan sonra izlenecek yol nedir

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında erciyes3838 tarafından paylaşıldı.

1. erciyes3838

erciyes3838 Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Arkadaslar bilen varsa yardimci olabilir mi acaba

2. umit-ogan

umit-ogan VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Ekonometri
    Ben şubatta askere gidiyorum. Puanim iyi. Muhtemelen askerde nisan da atanabilirim. Biraz araştırdım durumu. Bazı kurumlar (sgk göç) sadece askerde olduğuna dair dilekçe ve muhtemel askerlik bitiş belgeni askeriyeden alıp posta ile yolluyorsun kuruma. Askerlik bitince de direkt 1 ay için de belgelerini tamamlayıp askere başlıyorsun. Bazı kurumlar da (teiaş, üniversiteler) kazananlardan tüm belgeleri kuruma bizzat kendi elinden teslim edilmesi isteniyor. Oda aynı şekilde askerlik bittikten sonra 1 ay içinde gidip basliyorsun. Ben araştırdım Bu kurumlarla da bizzat konuştum. Anlayacağın bazı kurumlar sadece dilekçe yeterli derken bazı kurumlar tüm belgeleri atandığın yere götürmeni istiyor. Ben şahsen atanirsam izin hakkımı öyle kullanacağım. Sağlıklı olsun diye gidip belgeleri kendi elimle teslim etcem.

3. onur çakır

onur çakır VİP Üye

Ödül Puanları:
    78
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Karadeniz Teknik Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    kardesım benım sorumda buna benzer sen usta bırlıgınde olacaksın senın ıcın sıkıntı olmaz. Ben şimdi mayısda askere gidecegım nisanda atansam muhtelemen acemı bırlıgınde oluyorum boyle bır durum basına gelen var mı. Usta bırlıgınde ızın alıyorsunda acemeıde ızınde yok nasıl olcak ?