Askerlik Hakkında

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Nail tarafından paylaşıldı.

1. Nail

Nail İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Merhaba arkadaşlar. 2013 yılında İşletme fakültesinden mezun oldum ve 2015 kasımın da askere gideceğim normal şartlarda. Mayıs'ın 15 ine kadar tecilimi bozdurursam Ağustosta askere gidebiliyorum. Ağustos'ta askere gitmek istememin nedenleri : şu son 2-3 ayda Adalet Bakanlığının Zabıt katipliği , Cezaevi katipliği, İnfaz koruma memurluğu alımlarında uygulama sınavlarını geçtim ama sözlü mülakatlarda elendim. Ve bu 3 alımı da hakettiğimi düşünüyorum. Bu 3 mülakatta da askerliği sordular ve Kasım'a kadar tecilli olduğunu söylediğim için biraz olumsuz tavır sergilediler bana. Bu yüzden Ağustosta gidip bir an önce aradan cıkarmak istiyorum askerliğimi.
    Sorum ise şu ; Şimdi diyelim ki ben 10 MAyıs'ta tecili bozdurdum ve Ağustosta askere gideceğim. Diyelim ki Haziran gibi adalet bakanlığı ya da Ptt ilan açtı ve kazandım. Askerliğimi tekrar Kasım'a erteletme şansım oluyor mu ? İkinci bir sorum da memur olduktan sonra, atandığımız kurum sayesinde askerlik 1 yıl daha ertelenebiliyormuş diye duydum, ne kadar doğrudur ? Bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi

2. Nail

Nail İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Güncel...

3. elyesailyas

elyesailyas VİP Üye

Ödül Puanları:
    218
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Niğde Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    kardeş sen hak kazandıktın sonra askerde olsanda sıkıntı yok yeterki hak kazan o kurumlar icin,bence git askerliğini yap kurtul o bir yük başlı başına , bu saatten sonra bizmi askerlik yapalım 349 kd izmir menemen ;)

4. Nucky thompson

Nucky thompson Aktif Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Selçuk Ünv.
    Bölüm:
    Uluslarası İlişkiler
    Kardes eger sinavi kazanirsan kazandigin belgelerle askerlik subesine gidersen askerligini bir sonraki celpe yada duruma gore sonraki seneye erteliyorlar yeterki ispat et

Nail bunu beğendi.
  5. Nail

Nail İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Anadolu Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Teşekkürler hocam. 15 mayıs'a kadar askerlik şubesine gidip erken sevk talep edip ağustosta gidicem askere.. Mayıs'ın sonlarında da infaz koruma memurluğu ilanı çıkacak deniyor facedeki gruplarda, ne kadar doğru bilmiyorum. Eğer dediğiniz gibiyse kazanırsam 1 sene sonraya erteletirim.

Sayfayı Paylaş