Askerlik sorusu

Pablo

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Maliye
Bir bilen çıkar umuduyla yazıyorum :)) Benim şimdi askerlik tecilim ağustos 2014 te bitiyor Kasım 2014 celbine asker gözüküyorum benim bu durumda askerlik şubesine gidip bir işlem yaptırmama gerek var mı yoksa sadece zamanını beklemelimiyim ? Nasıl işliyor bu süreç bilgisi olan var mi

sinoplu

Güzel düşün güzel yaşa
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
şöyle söyleyim 2004 temmuzda üniversite bitince karar aldırmıştım askerlim şubesinden eylül 2004 te kararda ağustos 2005 tarihine kadar askerlikle ilişiği yoktur yazıyırdu ben bir sene çalıştım ben sonra askerlik şubesinde askere alma işlemleri olur bende kasım 2005 tarihi civarı askerlik şubesine gidip askere alma işlemlerini yaptım form falan doldurdular o dönem uzun dönemlerinde askerlik şubesine gittiği dönemdi bana şu tarihte şu yerde sınav olacak dediler 1 aralık 2005 te narlıdere istihdam okulunda sınava girdim 8 gün sonra yerlerimizi internet sitesinde duyurdular 12 aralık 2005 te 155 günün ilk gününe başladık
eskiden böyleydi ama şimdi değişmiş artık sınav yokmuş
senin tecil bittiği gün bir askerlik şubesine gidip ne zaman gelmem gerekiyor diye sor telefonda edebilirsin cevap verirler bakıp sistemden illa kütüğün olduğu askerlik şubesine gitmende gerekmez herhangi birine gidebilirsin

Askerlik durum belgende muhtemel sevk tarihi yazar kasımı bekleme o yazan tarihten önce şubeye git bir sor.

Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
İşletme
kısa dönem ıcın en ıyı celp hangı donemdır

Eğitim
Lisans
Üni
Karadeniz Teknik Ünv.
Bölüm
İşletme
nereye sorsam cevap alamadım. Ben diyelim tercıh yaptım tam askere gıderken atandım yanı yerler acıklanmıs daha askere gıtmeden atandım nasıl oluyor. En onemlısıde su dıyelım atandım ama acemı bırlıgınde atandım nasıl olcak bazı kurumlar bızzat ıstıyor kazananı dıye duydum acemıde ızın olmaz hadı evrak yolladık cevaplar evrak gıtmıs gıtmemıs dusunmeler askersın bıde bole seyler yasamıs veya cevresınde yasamıs varmı kısaca sor acemıde bırlıgının ılk haftasındayken atanırsan ne olur ?

Cagabo

Kamu Yönetimi - 82,7
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Arkadaşlar, mezuniyet tarihinden itibaren askerliğimi 2 yıl erteletmiştim. 26 yaşımda tecil bitiyor. Bu süreyi 1 yıl daha erteletme şansım var mı? (Yüksek lisans haricinde)

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Yok şansın yok.isin zor mutlaka yüksek lisans kaydı yaptır ayni durumda arkadaşlar var büyük sıkıntı icindeler.

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
nereye sorsam cevap alamadım. Ben diyelim tercıh yaptım tam askere gıderken atandım yanı yerler acıklanmıs daha askere gıtmeden atandım nasıl oluyor. En onemlısıde su dıyelım atandım ama acemı bırlıgınde atandım nasıl olcak bazı kurumlar bızzat ıstıyor kazananı dıye duydum acemıde ızın olmaz hadı evrak yolladık cevaplar evrak gıtmıs gıtmemıs dusunmeler askersın bıde bole seyler yasamıs veya cevresınde yasamıs varmı kısaca sor acemıde bırlıgının ılk haftasındayken atanırsan ne olur ?
Askerdeyken atanirsan sıkıntı olmaz merak etme.hakkin saklı kalır askerlik bitiminden 15 gün içinde ise baslarsin.

Demhat

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Bakaya kalmak nedir ? Bu durumdaki lerin atamaları yapilmiyormus.Muhtemel sevk tarihini mi baz alcz yoksa tecil bitme tarihini mi.Bilen arkdslar bi yardımcı olun çok önemli bir konu

Eğitim
Lisans
Bölüm
Ekonometri
Bakaya kalmak nedir ? Bu durumdaki lerin atamaları yapilmiyormus.Muhtemel sevk tarihini mi baz alcz yoksa tecil bitme tarihini mi.Bilen arkdslar bi yardımcı olun çok önemli bir konu
bakaya dusmek askerlik zamanını geçirmek demek. Bakaya isen ataman olmaz.

Yelken

Admin
Yönetici
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Afyon Kocatepe Ünv.
Bölüm
İktisat
bildiğim kadarıyla tecili olmayan ve de askerlik çağı gelmiş olan kişilerin şubeye gidip yedeklik için kayıtmı ne oluyorlar oyle bırseydı cezasıda olabılır. kaçak durumuna dusuyor olabılırsın sıkıntılı egerkı boyle bır durum varsa dıkkat.

Demhat

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
bakaya dusmek askerlik zamanını geçirmek demek. Bakaya isen ataman olmaz.
Asil sorum şu erteleme bitim tarihi mayısın 29 nda. Muhtemel sevk tarihi eylül 30 nda.celp donemi kasım yazıyor.Ve ben mayıstan itibaren mi yoksa eylül den itibaren mi bakaya durumuna dusuyorum

Demhat

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
bildiğim kadarıyla tecili olmayan ve de askerlik çağı gelmiş olan kişilerin şubeye gidip yedeklik için kayıtmı ne oluyorlar oyle bırseydı cezasıda olabılır. kaçak durumuna dusuyor olabılırsın sıkıntılı egerkı boyle bır durum varsa dıkkat.
Canim sıkıldı ya vallahi

Warning

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İşletme
Asil sorum şu erteleme bitim tarihi mayısın 29 nda. Muhtemel sevk tarihi eylül 30 nda.celp donemi kasım yazıyor.Ve ben mayıstan itibaren mi yoksa eylül den itibaren mi bakaya durumuna dusuyorum
ağustos 15 e kadar gitmezsen şubeye bakaya kalırsın hocam.

Warning

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Pamukkale Ünv.
Bölüm
İşletme
İnşallah öyle olur kardesim sagolasn acayip stres yaptım
niye stres yapıyorsun hocam 29 tecil bitim tarihi demek senin 2013 29 mayısında yani Fatih'in İstanbul'u fethettiği tarihte mezun olmuş olman demek :) o bir şey ifade etmiyor mühim olan celp dönemi ve celp dönemine katılabilmen için en son hangi tarihe kadar başvuru yapabileceğindir. O da yukarıda 15 ağustos yazdım ama ağustosun sonu diyen de var ben garantili tarihi söyledim arkana yaslan ve çayını yudumlarken tercihlerini yap ;)

Demhat

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
niye stres yapıyorsun hocam 29 tecil bitim tarihi demek senin 2013 29 mayısında yani Fatih'in İstanbul'u fethettiği tarihte mezun olmuş olman demek :) o bir şey ifade etmiyor mühim olan celp dönemi ve celp dönemine katılabilmen için en son hangi tarihe kadar başvuru yapabileceğindir. O da yukarıda 15 ağustos yazdım ama ağustosun sonu diyen de var ben garantili tarihi söyledim arkana yaslan ve çayını yudumlarken tercihlerini yap ;)
:) cok sağol kardeşim içim rahatladı valla :)