Atanamamış Diplomalı Ev Hanımları Var mı?

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında tebessum tarafından paylaşıldı.

1. tebessum

tebessum Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    Hala benim gibi atanamamış diplomalı ev hanımları puanlarınız kaç yeniden hazırlanmayı düşünüyor musunuz? Yoksa benim gibi yorgun ve bitik misiniz?

2. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    sen evlisin galiba biz daha yuva bile kuramadık 81le bekliyorum şahsen...

3. tebessum

tebessum Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    Evet evliyim inşallah siz de yuvanızı kurarsınız düğün borçlarını bitirmeye çalışacağız bir atanaydık 81 ler bile atanamadı be pes diyorum bu alım olayına resmen kapılar yüzümüze kapandı..ptt ye yetmemişmiydi sizin puanı?

4. nur35

nur35 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    80,5 le pusuda ptt yi bekleyenler arasındayım :)

5. beterböcek

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    işte ben de bu yüzden evlenmiyorum.sonrasında zorlanmaktansa geç olsun güç olmasın mantığındayım.hayır yetmedi malesef 0,2-0,3 gibi bi puanla kaçırdım...

6. tebessum

tebessum Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    Evet tek maaşla olunca bir de ailelerin durumu da çok iyi olmayınca borç ne yazık ki oluyor ... hele akrabalar da cimri olup altın takmayınca :D heheh artık bazen gülmeye vermek lazım diyorum nur arkadaşın da puanı iyi sizinde puanınız iyi beterböcek pttyi bende bekliyorum ben sizden daha düşük puanla bekliyorum alım iyi olsa da hepimiz atansa ben ünv memuriyeti istiyordum aslında ama alım az olunca onlara bile sıra gelemedi ne yazık ki...icra katipliği var ama o da zor gibi duruyor 90 kelime yazıyorum ama sonra da 3 katını çağıracaklar millet çok fazla yazarsa hemen orda elenirsin öğretmenler bu ülkede kıymetlendi biz boşa okumuşuz diyorum...eşim kafayı yicen artık diyor rahat ol diyor ama olmuyor en kötü hazirana kadar 77 lere kadar atanması lazım iibfin ama bilemiyorum

7. beterböcek

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    düğün o bu güzel şey ama ya gerisi...bide ben kadının da ekonomik özgürlüğü olmadan evlenmesin diyenlerdenim.o yüzden illaki atancam ondan sonra evlilik vs..bu mücadeleyle biz 80ler atansa şükredecek durumdayız.umarım ptt olur ama mücadeleyi bırakmamak zorundayız haziranda memuriyet istiyorsak.

8. tebessum

tebessum Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    Sadece internetten mücadele veriyoruz sesimizi çok duyuramıyorum bir toplanma olup sadece atanmak istiyoruz diye sesimizi duyurmalıyız...ben de atanmadan evlenmem diyordum ama eşimle tanıştıktan sonra da beklemeyelim dedik çok da küçük değiliz artık 29 yaşına girdim :D nasip diyorum atanamak şart o kadar oku sonradan da sadece ev işiyle uğraşmakla olmuyor insan paslanıyor ev işi nankör hiç bitmiyor ki zaten..

9. beterböcek

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    ben de 25 yaşındayım 6 senelik bi ilişkim var.ama sırf benim atanamamam yüzünden bekliyoruz.özelin çilesini de çekmiş biri olarak memuriyet diye kafayı bozdum zaten.insanın sürekli evin içinde aynı işleri yapması çok feci bide evli olsam da kocayla uğraşsam kafayı yerim heralde :):)

silya1984 ve isletmeci1985 bunu beğendi.
  10. nur35

nur35 İyi Bilinen Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    en çok ta bu kadar okuyup emek verdikten sonra biz hala beklerken
    devlet dairesinde hala lise mezunu olarak çalışan şube müdürlüğüne kadar yükselmiş insanları görünce bir kez daha lanet ediyor insan
    bu 2012 kpss grubunun basireti bağlanmış bence :)

beterböcek ve isletmeci1985 bunu beğendi.
  11. tebessum

tebessum Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    beterböcek sen daha çıtırsın yaşın genç ben 30 a bir sene kaldı :D benim hiç çalışma hayatım olmadı ben ille de memuriyet olacak diye takmışlardandım kpss ye çalıştırm durdum sonra sıkıntı stresten panik atak oldum sınav anında atak da geçirdim nefes alamadım sakinleştirmeye çalıştım kendimi matematiğin ilk sorusunda bocalayınca hemen panikledim neyse 79 puan aldık bununla en kötü ünv memuriyeti olur be diyordum ama tüm kapılar kapandı kapandı haziran ataması bir fiyaskoydu daha 80 üstü atanamamışken benim gibi 77-79 arasındakiler daha çok panik yapıyor ama ALLAH büyüktür diyorum hakettik bir memuriyeti ama nasibimizi bağladılar....heee o lise mezunu memurlara hiç diyeceğim yok benim beğenmediğimiz adamlar memur oldular da alttan allta bakış atıyorlar tanıdıklarımdan da var daha düzgün cümle kuramaz ama memurdur...eşimin yakın arkadaşının eşi ptt ye atandı da benim gibi sıkıntıdaydı bana da ilk lafı boşver atama konusunu çok düşünme olmuyorsa olmuyor dedi ne de olsa kendi atandı ya ...insanoğlu da bu kadar bencil olmuş..

beterböcek bunu beğendi.
  12. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Atanır evlenirsin inşallah... Ama nereye atandığın da önemli. Öyle bir yerdeyim ki etrafımda tek bir kız bile yok mesela. Nasip meselesi biraz da. :)

Cümleniz atansın hayırlısıyla...

meacit bunu beğendi.
  13. tebessum

tebessum Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    ::D Arkadaş hangi kurumda çalışıyorsun? Evlilik nasip meselesi kader nerede olduğun değil de zamanı gelmesi söz konusu... ama kadınların elinde mesleği olunca daha güvenli olur karşısındaki de daha saygılı...ama düzgün insan işine değil kişiliğine bakar...

isletmeci1985 bunu beğendi.
  14. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Köyde çalışıyorum, ilçede kalıyorum. Nasıl bir ilçeyse haftada 1-2 kız görürsem görüyorum.

Valla erkek gözüyle diyeyim, benim için karakter önemli, para pul dünyanın kiri ve kadın parası yiyen ailesinin maddiyatı için kadınla evlenen erkekler de bizim cinsin yüzkarası. Ancak kadınlarda da var, 657li olup olmadığından girerler, araban var mıdan çıkarlar bazıları. Maddiyatçılığın cinsiyeti yok yani :)

beterböcek bunu beğendi.
  15. beterböcek

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    amiiiiiiiiiin :) eş durumuyla gelirim diyorum yaa.çakılı yazmadım zaten hiç.kars da olsa ben tamamım artık yani.senin iş de zor ama :)

16. beterböcek

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    yokk yaa ne çıtırı kendimi şu süreçte 50yaşında gibi hissediyorum yaşlandım resmen,çöktüm.ahhh ahh özel hem de ne özel havalimanında vardiyalı çalıştım inatla 3.sezon oldu gelmiyonmu diye arıyolar.yaa ben memur olcam düşünmüyorum diyorum sen geçen sene de bekliyodun noldu dedi geçen gün şef arayıp.kadın yanımda olsa sıkacaktım ümüğünü.çok zor bi süreçten geçiyoruz.ama sağlığımız yerinde ailemin yanında rahatım hergün şükür ediyorum halime ama insan öyle bunalıyo ki bazen kimseyi görmüyo gözü...Allah hepimizin en kısa zamanda yüzümüzü güldürür inşallah...

17. sevil

sevil İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    28
    Bölüm:
    Maliye
    ben de varım 79,7 ile :)

18. belinayşe33

belinayşe33 82,56

Ödül Puanları:
    6
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Mersin Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    bende evliyim birde 2 yaşında kızm var . 80.3 le beklıyorum bide ders çalışmaya çalışıyorum tekrardan malum uyanıkken zor oluyor sadece uyuduğu zaman çalışabiliyorum :)

19. tebessum

tebessum Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    Hepinize cevap vermek isterim işletmeci vallaha böyle düşünüyorsan ALLAH gönlüne göre bir eş nasip etsin...artık memur diye evlenen kız da var erkek de ne yazık ki sana katılıyorum..benim eşimin ne arabası ne evi var ama geçinmemiz için onun işinin olması mecburiydi yoksa annem vermezdi zaten :D bizde de beni okumuş kız diye aldıklarından da kayınvaldeme soruyorlar çalışıyor mu falan :D benim akrabalar eşiminkiler arkadaşlarım sınıfımızdaki arkadaşlardan atanamayan 4-5 kişi kalmıştır içlerinde ben de varım sinir bozucu....beterböcek kendini yaşlı hissetme ben de vallaha hayatımı anlatsam küçük emrahlık olur diyecem :D ama bazı insanların hayatı biraz çetrefelli oluyor kiminin de tereyağdan kıl çeker gibi oluyor bu da bizim sınavımız heralde...
    belinayşe senin durum da zormuş ben 5 aylık evliyim senin çocuğun olması da çalışmana engel olabilir inş atanırsın puanın iyi ben yine de 78 e kadar umutluyum iyi düşünyorum olumsuz düşündükçe hiçbir kapımız açılmıyor..

20. kordugum

kordugum Yeni Üye

Ödül Puanları:
    6
    Diplomali ev hanimi:( Pttyi bekliyordum ama almicaklar galiba.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş