atanan arkadaşlar atandınığınız kurum sizden

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında lizgeviyal tarafından paylaşıldı.

1. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    diplomanızın aslını mı istedi yoksa siz aslını vermeyip noerde diplomanızın aslının fotokpisini çekip aslı gbi mi yaptınız ya da üniversitenizin öğrenci işlerinde nasıl verdiniz

2. bercey

bercey Üye

Ödül Puanları:
    8
    İlgili kurumun personel dairesi yetkilisi diplomanın aslını görür yani atandıktan sonra başvurunu yaparken diplomanın aslı mutlaka yanında olsun.Aslını gördükten sonra fotokopisini çeker altına aslı gibidir kaşesini basar sicil dosyana koyar aslı yine sende kalır.

3. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    arkadaş aslını vermiş diplomasının şimdi geri almaya çalışıyor almamış sanırım direkt üniversitenin öğrenci işlerinden onaylatılsa aslı gibi ya da noterden onu kuruma versek olur mu illa aslını göstermek zorundamıyız adam aslını görse alır zaten onaylamaz ki

sen kuruma vermedin de mi o şekilde mi yaptılar yani aslını verenlere şaşırıyorum diplomanın aslı verilir mi hiç

4. bercey

bercey Üye

Ödül Puanları:
    8
    Zaten ilgili yetkili diplomanın aslını görüp fotokopisini çekip altına aslı gibidir kaşesini ve imzasını atınca o diplomanın gerçek yasal bir diploma olduğu tescillenir zaten ilk başvuruda diplomanın aslının gösterilmesinin espiriside budur. Bu kişi gerçekten o okulu bitirmiş mi herhangi bir usülsüzlük varmı diye yoksa herhangi bir usülsüzlük olduğu anlaşılırsa hesabı o yetkiliden sorulur bizim diplomanın aslını napsın o yetkili kişi.Sonrasında sicil dosyamıza diğer evraklarla beraber diplomanın fotokopisi konur.Aslı bize geri verilir.

5. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    HAYIR DİYORUM ki bizim arkadaştan aslını almışlar her ihtimale karşı aslını göstermeyip biz noterde tastikletip versek olur mu ya da öğrenci işlerinde aslı gibi onaylasakolur mu o şekilde versek felan çünki kzın asıl diplomsını kurum almış

6. bercey

bercey Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğer o kurum diplomanın aslını aldıysa gerçekten saçma olmuş sonuçta o kişi bir ömür o kurumda çalışacak gibi bir şart yok kaldı ki o işi bırakırsa ne olacak diplomanın aslı o sicil dosyasında mı kalacak saçmalık.Kurumdan kurumu değişiyor demek ki uygulamalar ama saçma olduğu aşikar.Mantıklı olanı ve olması gerekeni benim yukarıda açıkladığım şekildedir.Şimdi noterden aslı gibidir çıkartsan bir sürü masraf,öğrenci işlerinden çıkış belgesi veriyorlardı diplomayı almadan önce ama aslı gibidir gibi bir evrak verirler mi tam bilmiyorum.Bence sen rahat ol genelde olan ve olması gereken uygulama yukarıda yazdığım gibi.

7. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    hocam sen ne yaptın pekii atandın sanırım o şekilde mi yaptılar onun üniv memurluğuydu üniv öğrenci işleri de aslı gibi yapıyor onu versek sorun çıkcağını sanmıyorum sizce ben diplomanın aslını gösterme taraftarı değilim arkadaşınkini aldıklarıı duyunca mantıklı olan bu dedim

8. bercey

bercey Üye

Ödül Puanları:
    8
    4 sene önce mezun olduktan 3 ay sonra bir kamu bankasında işe başladım ve o dönemde daha diplomanın aslı bile basılmadığı için üniversitemin öğrenci işlerinin verdiği ve diploma yerine geçen çıkış belgesiyle başvurum yaptım ve çalışmaya başladım.1 sene sonrada bir izin döneminde diplomamın aslını almaya gittim okuduğum şehre ve aldım.Bu senede bir KİT e atandım kpssyle ve başvurumu yaparken tamamen yukarıda dediğim şekilde oldu tüm işlemler.Diplomamın aslıda şu anda korunaklı şekilde evdeki dolabımda duruyor :)

lizgeviyal bunu beğendi.
  9. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    hikayen çok dokunaklı olmuş:p ama işte her kurum aynı değil demek kii:) hangi kuruma atandın ki

10. bercey

bercey Üye

Ödül Puanları:
    8
    Türkiye Kömür İşletmeleri kurumuna idari memur olarak atandım. Sizlere de tavsiye ederim KİT ler genel anlamda sosyal imkanları ve çalışma şartları açısından çok iyi.Eski bir bankacı olarak bana cennet gibi geldi bankadan sonra :)

melis kapar bunu beğendi.
  11. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    maaşı ne kadar ki kaç puanl tandın üniv memurluğu nasıl peki

12. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    bi de lisede hazırlık okuyanlara deredeveriliyormuş bir deree ünivte lise diplomasını verir mii siz aldınız mı lise diplomanızı ya da asıl dplomanızı ünivtenizden alsığınızda geçici mezuniyet belgesini üniversitenize verdiniz mi herkes bu konuda bişi diyor da

13. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63

14. bercey

bercey Üye

Ödül Puanları:
    8
    Maaş ilk 6 ay adaylık kalkana kadar net 2300 civarı,6 ay sonrası 2600 falan oluyormuş.Ben 85 küsür puanla atandım.Anadolu lisesi çıkışlıyım ve lisede hazırlık okuduğuma dair evrakı aldım lisemden ve onu da eklettim sicil dosyama sende mutlaka al.Eğer yaşadığın yerde yada memleketinde üniversite memurluğu alımı olursa yaz derim ama gurbette olacaksa eğer öncelikle olarak KİT leri yaz sonrasında diğer 657 li kurumları yazarsın.Kit lerin önemli avantajlarından birisi de akşama kadar yüz kişiyle muhatap olmazsınız kurumun kendi işini yaparsınız .
    Geçici diplomayı üniversiteye geri vermeye gerek yok gittim öğrenci işlerime verdim kimliğimi aldım diplomamı.

lizgeviyal bunu beğendi.
  15. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    üniversiten lise diplomanı vermedi mi bi de sanırım ilk önce geçici mezuniye belgesi almıssın onu verdiin mi asıl diplomanı almak için bi de bizim bi kaç arkadaş diplomalarının fotokopilerini çekip aslı gibi yapmak istemişler öğrenci işleri sorun çıkarıp yapmamış

16. bercey

bercey Üye

Ödül Puanları:
    8
    Evet onu yazmayı unuttum bak çıkış belgesini alırken lise diplomamı da geri almıştım oda şu an dolabımda üniversite diplomamın yanında :).Senin arkadaşın üniversitesindeki memurlar baya bir işgüzar mış galiba ,Bu tarz işi yokuşa süren memurlar her kurumda mevcut malesef ama o memurların amiri yada yetkilisine olmadı dekana rektöre kadar çıkarım öyle bi şey yaparlarsa.:)

17. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63

18. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    bizm üniversite geçici diplomayı istiyor asıl diplomayı almak için kimseye de lise diplomalarını vermemiş nasıl iş çömüş değilim belki ben 2. üniv okuycam çok saçma üstelik kimlik verip nasıl sıl dplomanı aldın senin geçici mezuniyet belgen süreliydi o zaman ondan kabul etmemişlerdir senin 2 diploman mı var geçiciyle birlikte

19. lizgeviyal

lizgeviyal VİP Üye

Ödül Puanları:
    63
    Çok mu soru soruyorum yaa:p

20. Tgb06

Tgb06 Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İktisat
    lizgeviyal bunu beğendi.