AvivaSA Finansal Danışman

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Bizim Montaigne tarafından paylaşıldı.

1. Bizim Montaigne

Bizim Montaigne Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    Diğer
    Merhaba arkadaşlar, kyk'yı 0,891 puan, yüksek lisansı 0,2 puan, ziraat bankası'nı 1 puan, polislik başvurusunu 1 cm ve 1,5 kg ile kaçırdıktan sonra iş bulma sitesinde AvivaSA'ya başvurdum ve mülakata çağrıldım. Zaten beni çağırdıklarına göre zor ve sevilmesi imkansız bir iş ama bana bilgi verebilecek tecrübeli arkadaşlar var mı ? Yeni mezunum daha. Sizce nasıl bir yol izleyeyim. Şubatta askere gideyim mi ben ? Cevaplarını için şimdiden teşekkürler.

2. luis1907

luis1907 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    438
    Bölüm:
    İktisat
    Mülakat olmazsa askere git

3. nofear

nofear Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    mulakata gittim askerlige dikkat ediyorlar onun dışında grup mulakat oluyor önce kendini tanıt sonrada seçtiğiniz konuyu karşı tarafa doğru savun bu kadar

4. Bizim Montaigne

Bizim Montaigne Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    Diğer
    Mülakattan vs çekingem yok pek açıkcası, gönülden istesem hertürlü atlatırım ama değer mi böyle bir iş için ?

5. nofear

nofear Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İktisat
    bende şu an özel sektör.de çalışıyorum çok zor bir iş belki.de pazarlama sektöründe en zor iş ki avivasa buna göre basit kalıyor ama evde boş durup kafayı yemek.den ise ue her an acaba deyip bir ilan takip etmek den se çalışmayı tercih ederim şartları iyi özellik 3 tane sigorta yapıyorlar maaş ise senin satış kabiliyetine kalmış.

6. Bizim Montaigne

Bizim Montaigne Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    Diğer
    Cuma günü toplu mülakat varmış çağırdılar, oraya gidip olan tecrübelerimi sizlere aktaracağım, ayrıntılı ve sağlıklı bilgileri sizlere en iyi şekilde aktaracağımdan şüpheniz olmasın.

7. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    MAAŞLARI DÜŞÜK ama kairiyeri olan bir meslek sabancı firmalarında maaş bekleme 1000 lira maaş var sosyal haklar idare eder sodexo yol ve özel sağlık sigortası var

8. HoRoZ'28

HoRoZ'28 VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Bir rakibin olarak ( ALLİANZ ) sana ufak detayları vereyim. Öncelikle ofis üzerinden direk satış mı çalışacaksın ( bu bana zor geliyor mesela ) yada bir il içerisindeki 3-4 şubenin temsilcisi mi olacaksın önce bunu öğren. Ben bir il temsilcisiyim ( Giresun ) kendi işimi anlatayım sana burdan kendine çıkarımlar yap. Giresun ili içinde ki yapı kredi bankaları benim sorumluluğumda en kısa tanım Bankacıların aylık Bireysel emeklilik satış hedefleri var onlar satıyor sen müşteriyi bilgilendirip sözleşmeye kendi imzanı atıyorsun onlar sana referans veriyor sadece bazen hazır senin olmadığın zaman sözleşme yapılıyor hazır ekmeğe gidiyorsun bazende müşteriye senin anlatman gerekiyor çünkü 1 ay kadar bu işin eğitimi alıyorsun Emeklilik gözetim merkezi denen bi yerden devlet kurumu bu sınavına girip BES aracısı sertifikası alıyorsun bankacıların %75in de bu sertifika olmadığı için bankada bir temsilci gerekiyor o sözleşmelerin altına imza atıp sorumluluk alacak şekilde o kişi sen oluyorsun.Yani yapıkredi için ben oluyorum. Sende akbank için olursun ama akbankın maaş prim komisyon olayı nedir bilmiyorum ben işimi çok seviyorum maaşım memurdan fazla ama tabi özel sektör hep bi diken üstüyüm hem 1 ay sonramı düşünerek yola çıkıyorum.Direk satışta müşterileri senin bulman isteniyor randevu alıyorsun gidiyorsun satış yapmaya çalışıyorsun üstüne o kişiden referans almaya çalışıyorsun bankada böyle birşey yok zaten bankaya müşteri geliyor gişedeki bireyseldeki sana yönlendiriyor gerisi kendini satma ürününü satma becerine kalıyor. Bu işin en güzel yanı bilinçliysen karşındakide bilinçliyse zorla kredi kartı satmıyorsun kredi vermiyorsun borçlandırmıyorsun gel abi abla geleceğine 3-5 kuruş ayır diyorsun birikim yaptırıyorsun.

9. HoRoZ'28

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat
    Maaş konusunda da kendim sabit maaş alıyorum prim alıyorum sattığım adetler üzerinden komisyon alıyorum. Özel sağlık sigortam var (eşimde full faydalanıyor) SSK var her harcamanı faturalandırabiliyorsun her yere uçakla gidiyorsun sahip çıkan firmalar bunlar SETCARD var aylık 250 lira yemek için kendi bireysel emekliliğim var ( allianz ben ne ödersem o kadar katkı yapıyor ) . Yaşam sigortam var ( vefat maluliyette 200bin lira gibi ) .. Trabzona bağlıyım 2 haftada bir toplantı oluyor bedava gidip geliyorsun misal 18-20 arası ist titanicte eğitimim var thy ile gidip geleceğim. Vergiden düştükleri için herşeyi lüks yaşıyorsun biraz öğren olduğun ilde allianz falanda arıyorsa yardımcı olurum.

10. direniibf

direniibf VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Özel sağlık sigortası ,yaşam sigortası SEDCARD, uçak biletleri, otel masrafları... ama çalıç çalış cepte metelik yok. Üniversite yıllarındayken muhattab dahi olmayacağın insanlara sigorta satmaya çalış. Bizi hep böyle kandırdılar ya. Kapitalist sistemin güzel oyunu . Hadi bunları vermesinler de karşılığında para verseler ya. YOO ama olmaz çünkü bu senin serbestşçe paranı harcayabilmen demek. Böyle bir şeyi kimse kaldıramaz,Özellikle paranı biriktirip evlenmeni veya hayallerini gerçekleştirmeni... git kardeşim git mülakatına git en azından kafanda soru işaretleri kalmasın.. Arkadaşın dediği gibi evde oturmaktan daha iyidir. Bu da bir deneyimdir.

Mustor bunu beğendi.
  11. HoRoZ'28

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat

açıkcası ben 11 aydır çalışıyorum 8 yıldır birlikte olduğum kızla düğünümü yaptım ve şu an inanırmısın 3bin lira borcum kaldı sırf bu işe güvenerek ev kurdum.Kirada oturuyorum belki ama zamanla oda olacak inşallah.cepte metelik olayı sana bağlı adam seni istanbula taksimin göbeğine eğitime yolluyo sen istiklalde parayı yersen tabi metelik kalmaz. Asıl böyle işlerde çalışırken cepte yeterince para oluyor cünkü herşeyini geri ödüyorlar 18.30dan sonra ilçedeyken yemek yersen bile onun parasını veriyor sorgusuz sualsiz. Ayrıca Bireysel emekliliğimi firmam ödüyor aylık 240 TL 3 yılda 10bine yakın param oluyor.Doğru kapitalist bir sistem satmak zorundayız öncelikle kendini müşteriye satman lazım ikna kabiliyetinle ama insanlarıda küçümseme suratına bakmadığın adamların cebinde 100bin 1milyonlar dolaşıyor.Üniversite bitirdik diyede kendimizi genel müdür zannetmeyelim.

Muhti bunu beğendi.
  12. direniibf

direniibf VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Ben de evliyim ben de özel sektör sayesinde evlendim. Ama şu andan eşi çalışan ve kendisi işsiz olan biriyle konuşuyorsun çünkü işten sebepsiz yere çıkarıldım. Bir yıldır çalışmıyorum. Sabah işe gittiğimde yöneticilerim yüzüme gülerken akşam eve işsiz geldim. Çalıştığım yer ise çağrı merkeziydi. Yani lise düzeyinde eleman çalıştıran bir sektör. Hem kendi işini yapmaz iken üstüne birde böyle bir işten çıkarılmanın psikolojisini Allah kimseye vermesin. Şükürler olsun ki psikolojik sağlığımı hep korumayı başardım. Tabiiki anlıyorum seni çünkü bende senin gibi konuşuyordum bir zamanlar. Ama bir zamanlar...

13. HoRoZ'28

Ödül Puanları:
    388
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İktisat

aynı psikolojiyi bende korumaya çalışıyorum yarın öbür gün ansızın sebepsiz işsiz kalabileceğimi bilerek hareket ediyorum. Benim eşimde çağrı merkezinde çalışıyor şu an oda halinden memnun ama dediğin gibi şu an anlık zaman yarın veya akşama ne olacağı belli olmuyor özel sektörde.

14. aslii

aslii İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    yarın benim de bir sigorta şirketinde mülakatım var tecrübeli arkadaşlar mülakatta ne gelebilir?

15. Nanick

Nanick VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    gidiceğin sigorta şirketi hakkında bilgi edin.ne zaman kurulmuş ortakları falan filan genelde böyle sorular soruyorlar.sonra birde neden bizi seçtiniz diyorlar.kendinizde beğendiğiniz ve beğenmediğiniz özellikleriniz nelerdir diyorlar.duygusal isen sakın duygusalım deme:Dböyle şeyler

16. aslii

aslii İyi Bilinen Üye

Ödül Puanları:
    318
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    teşekkür ederim.demem :).

Nanick bunu beğendi.
  17. Nanick

Nanick VİP Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    işine yarar inşallah ama bazen çok saçma sorular geliyor:)

18. Michael Scofield

Michael Scofield Admin Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    138
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    Maliye
    kariyer'den bir defa başvurmuştum, birkaç ayda bir arayıp mülakata çağırıyorlar. Hayatta gitmem de kimseye de tavsiye etmem.

19. Bizim Montaigne

Bizim Montaigne Üye

Ödül Puanları:
    8
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    Diğer
    Merhaba arkadaşlar bugün mülakata gittim izlenimlerimi paylaşayım sizinle tecrübe olmuş olur.

kahverengi botumu giydim siyah kot pantolunu çektim üstüne kirli beyaz dar spor gömlekğin kollarını bileklerimin bir parmak üstüne kadar kıvırmış ve onun üzerinede siyah yelek çekmiştim. kirli sakal ve siyah çerceveli gözlüklerde gözümde. normalde bir mülakata böyle gidilmemesi lazım ve erkeklerin içinde sadece ben böyleydim. diğer arkadaşlar takım elbiseyi çekmişlerdi doğal olarak. bayan arkadaşlarımızda gayet şık klasik gelmişlerdi.

12-13 kişi filandık mülakatta, ben hepimiz iibf oluruz diye bekliyordum ama iibf olan sadece 4 kişiydi. AvivaSA gibi bir şirkette biyoloji, kimya, güzel sanatlar, makine mühendisliği bitiren öğrencilerin ne işi vardı pek anlamadım. En genç bendim orada. 6 yıllık evli olan vardı, 87 doğumlu olan vs kişilerde vardı. Büyük ihtimalle hangi fakülteden mezun olduğun pek önemli değil, kimi en iyi sömürürüz, kim bize en muhtaç onu seçeriz gibi bir bakış açısı sezdim. Video izlettiler 10-15 dk filan. sonra herkes kendini tanıttı. şirketi anlattı övdüler vs. Bunlar hep normal sıradan olaylar. Tüm bunlar olurken neden sizi seçelim sorusunu bekliyodum ve o bölüm mezunları ne cevap verecek diye merak ediyordum. Tabi tüm bunlar olurken şubatta askere gideceğimi bilmiyolar, iki yıl tecilli biliyorlar. başladılar herkese tek tek sormaya neden sizi seçelim, arkadaşlar cvp veriyor, satışı seviyorumi insan ilişkisi var ben çok ilişkiliyim, forever ilişki, yaşasın ilişkiler vs anlatıyolar. kimsede demiyorki lanet olsun sisteme sizde çalışmaya ihtiyacım var. yoksa güzel bir memur olmak varken bir insan niçin daha zorunu seçsin. neyse millet tekdüzen cvp verdi sırayla ve bana geldi. dedi neden siz ? bende sakin bir ses tonuyla, siz özel sektörsünüz ve bende çalışmaya ihtiyacım olan kişiyim beni rahatlıkla istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz. ik cı bi dondu kaldı. salonda da soğuk bir hava oluştu. nede olsa kafa rahat baba şubatta asker. benden sonraki kişiye neden sizi seçelim dediler yine klasik muhabbet başladı satışı seviyorum insan ilişkisi var ben çok ilişkiliyim, forever ilişki, yaşasın ilişkiler vs anlatıyolar ben o makina mühendisini bekliyorum. sıra ona geldi. baktım o da diyor aynı şeyleri içimden istemsiz bir şekilde yohhamn dedim. sen mühendissin yavrum evladım sen farklı ol yani. vel hasıl giden arkadaşlar kendinizi hiç kasmayın çok sıradan bir mülakat oluyor ve yapılan iş tamamen bireysel emeklilik pazarlamak. işini iyi yaparsan iyisin, biraz kötüysen kapı dışarı. bana nekadar para kazandıracaksın önemli olan o bakışı var. çok dağınık anlattım kusura bakmayın. ve askerden geldiğimde istediğim işi bulamazsam böyle bir işe seve seve gidecem mecburiyetten. kesinlikle aşağılama yok sadece benim yapım gereji bana biraz zor geliyor.

Mustor bunu beğendi.
  20. direniibf

direniibf VİP Üye

Ödül Puanları:
    68
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Pamukkale Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    Selamlar, deneyimlerini paylaştığın için teşekkür ederiz. Daha önce de yazmıştım konuyla ilgili düşüncelerimi. Beni de bir aralar çağırmışlardı bu kurumdan, gitmemiştim anlıyorum ki çok da bir şey kaybetmemişim. Mecbur kaldığında tabiiki kaçış yok ama eğer fare gibi küçük bir kaçış yolu bulabiliyorsan arkana dönmeden topuklayacaksın. Bu insanlar senin ne olduğuna kim olduğuna bakmıyor. Senin memeleri (dolaylı anlamda yanlış anlaşılmasın:)) kontrol ediyorlar süt varsa hadi bakalım başla diyorlar. Sütün bittikten sonrada sıra kesip yemeye ve yok etmeye geliyor...