B grubu kadro için yds puanı avantaj olur mu sizce?

Konu, 'KPSS B Grubu' kısmında oliverkapo tarafından paylaşıldı.

1. oliverkapo

oliverkapo VİP Üye

Ödül Puanları:
    88
    geçmiş yıllara bakıyorum yds olsa bile puanlar yüksek acaba bazıları yds istediğini görmeyip ya da bile bile orayı yazıp yerleşti de kadroyu mu yaktı ne dersiniz?

2. peter keating

peter keating VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    318
    Bölüm:
    İşletme
    Aynı kuruma aynı pozisyon için dil isteyen ve istemeyen kadroların puanlarına bakınca 2 puan civarı bir avantaj oluyor. Mesela Türkiye Lokomotif AŞ 2012/2 de 3 farklı memur kadrosu açmış. Biri KPDS'den C, biri B istiyor, biri ise dil şartı aramıyor. Dil şartı aramayan kadro 3 kişilik olmasına rağmen 90.8 ile kapatıyor. Diğer 2 kadro ise 1'er kişilik 89.7 ve 87.7 ile kapatmış.

Yine 2013/1 ataması İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü iki farklı memur kadrosu açmış orda da 86.4 - 84.3 gibi puanlar var KPDS istemeyen kadro ile isteyen kadro arasında.

3. İsvacık

İsvacık Admin Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    28
    Vallahi ben bu konuda çok detaylı bir araştırma yapmıştım.YDS'den puan alacak kadar İngilizcem var ama YDS'ye girmedim.
    2010'un atamalarına bakmıştım.YDS isteyen yerlerde bile puanlar çok yüksekti.Ben bunu birçok kişinin YDS puanı olduğuna yordum....
    Nedenini bilmiyorum ama YDS ek şart olarak istenen yerlerde bile puanlarda bir düşüş yoktu.....
    O yüzden de YDS'ye yine girmedim....
    Bilmiyorum doğru mu yaptım...

4. peter keating

peter keating VİP Üye Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    318
    Bölüm:
    İşletme
    2010'u incelemedim ama 2012'de dediğim gibi ortalama 2 puan fark vardı. Bir de şu yönü var işin ; Mesela Çay İşletmeleri ilk atamada 10 kişilik kadro açtı ve 8 tanesi için KPDS istedi. Afet işleri aldığı Enformasyon Memuru kadrosuna mutlaka dil şartı koyuyor. Yani dilin puan artısı dışında kadro sayısı olarak da avantajı oluyor.

5. iktst

iktst Üye

Ödül Puanları:
    8
    İyide B düzeyini peynir ekmek gibi yazıyorlar listelere o kadar zorlaştı ki yds türkiye'de alan 10 bin kişi yok, alana helal olsun.

6. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    YDSm D, hiçbir faydasını görmedim.

Sayfayı Paylaş