bakan mehmet şimşek'e sorulmus cevap ne zaman verir acaba

İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal tarafından hazırlanan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından cevaplandırılmasının istendiği soru önergesinde şu ifadelere yer verildi:

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olan kişilerin atamaları konusunda yaşanılan sıkıntılarhakkında aşağıdaki sorulamın cevaplandınlması gereği doğmuştur.

1- 2002 yılından önerge tarihine kadar Bakanlığınız bünyesinde her yıl ayrı ayrı belirtilerek İktisadi ve idari Bilimlerden mezun olan ve kadrolu olarak görev yapan personel sayınız kaçtır? Hangi kadrolarda görev yapmaktadırlar?

2- Bakanlığınızda bulunan ‘’Genel İdari Hizmetler” kadrosunda kimler görev yapmaktadır? Bu kişiler ne zaman atanmıştır? Bu kişiler halen görevde midir? Hangi fakültelerden mezun kişiler bu kadroda görev yapmaktadır ?

3- Bakanlığınızda ’Genel İdari Hizmetler” kadrosuna İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlan dışındaki fakülte mezunlan tarafından bir ara geçiş kadrosu olarak kullanılmakta mıdır? Genel İdari Hizmetler kadrosundan diğer açılan kadrolara geçiş yapıldığı doğru mudur? 2002 yılından önerge tarihine kadar her yıl ayn ayn belirtilerek kimler , ne zaman bu kadrodan diğer boş kadrolara geçiş yapmıştır?

4- Genel idari Hizmetler kadrosunda başka fakülteden mezun kişilerin atanması ve görevlendirilmesi doğru mudur? Bu konuda bakanlığınızın yaptığı düzenlemeler var mı? Var ise nelerdir?

5- iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlan için bakanlığınızda açık kadro bulunmakta mıdır? Var ise boş kadro sayısı nedir?

Kaynak : İİBF mezunlarının atama sıkıntıları Bakan Şimşek'e soruldu! - Memurların Bilgi, Paylaşım ve Haber Sitesi

rngl

HEYHAT!
Forum Yöneticisi
Bölüm
İşletme
seçim sonrası cevap gelir. zaten cevabı da birçoğumuz tahmin ediyodur.

sinan46

İyi Bilinen Üye
Mücadele Grubu
Ne zaman sorulmuş...bu haber yeni mi

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
chp li vekil sorsa ne sormasa ne

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Forum Yöneticisi
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
iibflilerin sorununu rte çözer birtek bu site 2014 için güzel bir kaynak olacaktır arama motorlarındada ilk sırada çıkarsa 2014 de iyi mücadele ile akıllarda öğretmenler kadar yer ederseler 2014-2016 10 bin kadroyu alır bu dönem gibi pusarlarsa 4 bini zor görürler artık kurumlar 2 yıllık istyr düz memuru

desouza

Üyeliği İptal Edildi
sayıştay raporlarını TBMM'ye getirmeyenler soru önergesini mi dikkate alacak ? ahahaha

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Saygıdeğer milletvekilimize sonsuz teşekkürler. Twitterı maili vs. varsa teşekkür etmek lazım.

Sağolsun var olsun.
Mhp,Bdp gibi diğer partilerden de ses çıkaran olsa etkisi olur.
Hiç değilse varlığımızdan haberdar olurlar

ince görmüş ve tam can damarından dalmış mevzuya. direk gih kadrolarına iibfliden başkasını atamayın demiş. ve atanırsa oluşacak sorunları düşünmüş. şak diyede maliyenin resmi çıkmış karşısına. muharrem ince gibi ağzının ucuyla mülakatta hak yeniyor dememiş. bilmem kaç bin kadro verin deyip köşeyede çekilmemiş. böyle insanlara tweet atmak lazım.

CANER

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
Arkadaşlar, M.Tanal ı cep telefonundan aradım ama ulaşamadım, açmadı :) ben de ankara meclis numarasını aradım, çıkan kişiye bu önergenin güncelliğini sordum, güncel bir önerge olduğunu söyledi. Sıkıntılarımızı kısaca kendisine anlattım ve vekile teşekkürlerimizi iletmesini söyledim, teşekkürümüzü kesinlikle ileteceğini söyledi ayrıca bizlerle ilgili konularda daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilmeleri için mahmuttanal@gmail.com a mail atmamızı istedi. ben elimdeki dökümanlardan mail attım.
meclis önerge no: 290630 Çoğu kişi gibi ben de bundan bir sonuç çıkmayacağını biliyorum. Ama sesimizi-tepkimizi hiç çıkarmamamızın daha kötü olduğunu da biliyorum. Sonuçta bu önergeyle M.Şimşek i az da olsa rahatsız etmeye devam etmiş olacağız.. Bellimi olur... insafa gelir belki....:)

mavad

Aktif Üye
Mücadele Grubu
Arkadaşlar, M.Tanal ı cep telefonundan aradım ama ulaşamadım, açmadı :) ben de ankara meclis numarasını aradım, çıkan kişiye bu önergenin güncelliğini sordum, güncel bir önerge olduğunu söyledi. Sıkıntılarımızı kısaca kendisine anlattım ve vekile teşekkürlerimizi iletmesini söyledim, teşekkürümüzü kesinlikle ileteceğini söyledi ayrıca bizlerle ilgili konularda daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilmeleri için mahmuttanal@gmail.com a mail atmamızı istedi. ben elimdeki dökümanlardan mail attım.
meclis önerge no: 290630 Çoğu kişi gibi ben de bundan bir sonuç çıkmayacağını biliyorum. Ama sesimizi-tepkimizi hiç çıkarmamamızın daha kötü olduğunu da biliyorum. Sonuçta bu önergeyle M.Şimşek i az da olsa rahatsız etmeye devam etmiş olacağız.. Bellimi olur... insafa gelir belki....:)
ne cimridir o sanki cebinden çıkıyo ... bari her zamanki cevabı vermese
özele baksınlar demese haziranda alacaz merak etmesinler dese ne olurdu ki ya!...

Azizshagrath

Tonight is the night
Mücadele Grubu
bakan mehmet şimşek e sorulmuş ne zaman cevap verir

-hiç bi zaman

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
sorular çok güzel ama cevap verilse bile ne değişecek ???? işte o noktada bi yorumum yok !