Bankalar ve Maaşları

peter keating

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İşletme
Arkadaşlar İş bankasını kazandım, kısmetse eğitim gördükten sonra yakın zamanda başlayacağım, maaş bilgisini iyice öğrendim ve kesindir bu yazdıklarım,, şu an itibariyle 1 senelik memur için; net maaş 1350 tl + 455 tl ikramiye(bu ikramiye 1 defaya mahsus yılda en az 4 maaşa denk gelen temettünün aylara dağılışıdır) + 1 sene öncesinden kalan kar payı ödemesi o da en az 2-2,5 maaş tutarındaymış onu da aya bölersen ortalama 260-270 tl ediyor + günlük 13.75 tl yemek çeki(22 iş günü üzerinden hesaplanır),, bunlar memur için eğer gişe olursanız kasa tazminatı da ekliyorlarmış o da yaklaşık 250 tl. civarı bir ücret ,, özetle memur başlangıç ortalaman şöle böle yemek çeklerini kullanırsan 2065-2075 tl.ye denk geliyo, kullanmazsan 2365-2375 tl.yi de buluyor, gişe memuru içinse 250 tl. daha ekleyin bu yazdıklarıma 2315-2325tl. ve gene yemek çeki kullanmazsa 2565-2575tl bu dediklerim, eğer dilinizde varsa mesela TOEFL 1.seviye 1180-1200 tl öle bişeydi, 2.seviye bile 800-850 tl. falan ,, yeni başlayan memurlar ise 1 seneliklerden ort. 200 tl daha az alıyorlarmış.
Hocam öncelikle hayırlı olsun ama kusura bakma da seni biraz kandırmışlar. Şöyle ki;

1.Yılda en az 4 maaş ikramiye demişsin; 4 sene iş bankasında çalıştım, ilk girdiğim sene 3.3 maaştı giderek düştü ve 2013 yılı için temettü 2.1 maaş olmuştu. 2014 temettüsü 2 maaşın altında oldu. Bu senekini çarşamba günü aldı personel sormak lazım ama 4 maaş olacağını hiç düşünmüyorum.

2. Bir sene öncesinden kalan kar payı diye bir şey de yok. Sen bugün işe başlasan Nisan-Aralık dönemi hak edeceksin temettüyü zaten yani seneye 2 maaş temettü açıklanırsa sen 1.5 falan alacaksın. Bir önceki seneye ait bir ödeme falan yok.

3. Net maaş doğrudur ama sen bir önceki toplu iş sözleşmesine tabi olacağın için senden 1 yıl önce girenlerle bile 200 TL brüt maaş farkın olur en son yazdığın gibi.

Zaten 0 model bir gişe görevlisine bırakın İş Bankası gibi standart altı ücret politikası uygulayan bir bankayı hiçbir banka 2375TL diye bir ücret vermez. Ha İş bankasının ücret dışında artıları vardır, onlar ayrı ama 2300-2400 maaş beklentisiyle başlarsan hayal kırıklığı olur.

eliz alya

VİP Üye
Hocam öncelikle hayırlı olsun ama kusura bakma da seni biraz kandırmışlar. Şöyle ki;

1.Yılda en az 4 maaş ikramiye demişsin; 4 sene iş bankasında çalıştım, ilk girdiğim sene 3.3 maaştı giderek düştü ve 2013 yılı için temettü 2.1 maaş olmuştu. 2014 temettüsü 2 maaşın altında oldu. Bu senekini çarşamba günü aldı personel sormak lazım ama 4 maaş olacağını hiç düşünmüyorum.

2. Bir sene öncesinden kalan kar payı diye bir şey de yok. Sen bugün işe başlasan Nisan-Aralık dönemi hak edeceksin temettüyü zaten yani seneye 2 maaş temettü açıklanırsa sen 1.5 falan alacaksın. Bir önceki seneye ait bir ödeme falan yok.

3. Net maaş doğrudur ama sen bir önceki toplu iş sözleşmesine tabi olacağın için senden 1 yıl önce girenlerle bile 200 TL brüt maaş farkın olur en son yazdığın gibi.

Zaten 0 model bir gişe görevlisine bırakın İş Bankası gibi standart altı ücret politikası uygulayan bir bankayı hiçbir banka 2375TL diye bir ücret vermez. Ha İş bankasının ücret dışında artıları vardır, onlar ayrı ama 2300-2400 maaş beklentisiyle başlarsan hayal kırıklığı olur.
ziraat ne kadar veriyor

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Ankara Ünv.
Bölüm
İktisat

Dostum sen yazdıklarımı yanlış değerlendirmişsin ama gene de saol açıklık getirmen için yardımcı olmaya çalışmandan dolayı. Bak orada 1 senelik memur için diyorum, yeni başlayan için demiyorum zira yeni başlayan temettü de almıyo öyle hemen yani bana söylenen o, yeni başlayan memur ort. 1500-1600 tl. civarını görüyormuş bunu da bana 2 gün önce uğradığım bir iş bankası şubesinde 16 yıllık çalışanı olan bir abi söyledi. Ama 1 senesini dolduran memur için yazdıklarım net doğrudur yaklaşık 1.5 senelik çalışan birinden öğrendim.

Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
Maliye
Şekerbank gişe personeli
Maaş: 1100 küsür
Sodexo : 12.5 TL günlük (Aylık 265 tl civarı)(Ankara için)
Bunun dışında ekstra sene sonu 100 ila 300 tl arası prim alırsınız(Şubenin karlılığına göre zarar ediyorsa verilmez)
İş başvurusu kariyer ilan sitelerinden yapılabilmekte
Son olarakta banka sizin yerinize ayda en kötü 100 tl zorunlu tasarruf yapar yukarda ki maaştan hariç eğer emekli olmayı başarırsanız kesilen tutarın iki katını size geri verir başaramazsanız sadece kestiğini geri alırsınız.

peter keating

VİP Üye
Kadrolu Üye
Bölüm
İşletme
Garanti Bankası hakkında güncel maaş bilgisine sahip olan var mı?

betimlemeツ

şimdi o değil de!
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
operasyon merkezi operasyon asistanı...

bir tanıdık için lazım.
Tamam yarın çalışan arkadaşa.ulaşmayı deneyeceğim:) gerçi deniz bankta arkadaşim var daha rahat.ulasirim aşağı yukarı aynı mıdır ki? neyse yarın için not edildi:)

ÇayÇayÇay

Çay Varsa Huzur Var
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Uludağ Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Tamam yarın çalışan arkadaşa.ulaşmayı deneyeceğim:) gerçi deniz bankta arkadaşim var daha rahat.ulasirim aşağı yukarı aynı mıdır ki? neyse yarın için not edildi:)
İkisine de ulaş Garanti daha az çıkar :D

Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İşletme
Bankaların personel alımı ile ilgili bilgisi olan var mi yıl içinde Ziraat Katılım, Halkbank ve Vakıfbank personel alacağını duyurdu ortada sınav yok ilan yok

BeyazıT

Spor Genel Müdürlüğü
Eğitim
Lisans
Üni
Akdeniz Ünv.
Bölüm
İktisat
Bankaların personel alımı ile ilgili bilgisi olan var mi yıl içinde Ziraat Katılım, Halkbank ve Vakıfbank personel alacağını duyurdu ortada sınav yok ilan yok
Hocam en erken sınavdan 2 ay önce ilana çıkıyor. Halk bankası tam olarak katılım bankasına geçmedi diye biliyorum o yüzden personel alır mı bilinmez. Ama Ziraat Bankası geçti ve geçen sene Ekim ayındaydı Ziraat in sınavı yanlış hatırlamıyorsam ve ilanı da Temmuz sonu Ağustos başı gibi çıkmıştı :)

Eğitim
Lisans
Üni
Çukurova Ünv.
Bölüm
İşletme
Halk Bankası kendi yine personel alacağını 3 ay önce belirtti gecen seneden ayrı hatta 1000 kişi servis görevlisi yine Vakıf Bankası da 800 kişi servis görevlisi alacağını belirtmişti 2015 yılı içinde. Belki bu senede Ağustos gibi iki bankada ilana çıkarabilir dediğin gibi @BeyazıT

Kafkaslı

VİP Üye
Mücadele Grubu
Kadrolu Üye
Halk Bankası kendi yine personel alacağını 3 ay önce belirtti gecen seneden ayrı hatta 1000 kişi servis görevlisi yine Vakıf Bankası da 800 kişi servis görevlisi alacağını belirtmişti 2015 yılı içinde. Belki bu senede Ağustos gibi iki bankada ilana çıkarabilir dediğin gibi @BeyazıT
vakıf stajyer memur alımı için sınav açmıştı ya

Kafkaslı

VİP Üye
Mücadele Grubu
Kadrolu Üye

Kafkaslı

VİP Üye
Mücadele Grubu
Kadrolu Üye