Başkan Erdoğan: Kamuya Alıma Frenleme Yapacağız

onur emre ak

Site Müdavimi
Bölüm
Kamu Yönetimi
Başkan Erdoğan, kamuda tasarrufa geçtiklerini , israf ekonomisine son verileceğini ve sadece emekli olanların yerine alım yapabileceklerini, bunun dışında kamuya personel alımı yapılmayacağını açıkladı.

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Beklenen bir açıklama olmuş. Bu sene ve 2019 da durumlar daha sıkıntı olacak.

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Buna benzer açıklama her sene yapiliyor ama. Onceden de mehmet şimşek cok sık dile getiriyordu. O yüzden sürpriz bi açıklama değil bence.

onur emre ak

Site Müdavimi
Bölüm
Kamu Yönetimi
Buna benzer açıklama her sene yapiliyor ama. Onceden de mehmet şimşek cok sık dile getiriyordu. O yüzden sürpriz bi açıklama değil bence.
bence durum farklı. çünkü mehmet şimşek bey açıklamasında , alımları kontrollu yapacağız ancak kamunun ihtiyacı olan personeli almaya devam edeceğiz deyip bir sonraki yıl yapılacak toplam alımı da söylüyordu 78 bin 86 bin gibi. ama son açıklamada sadece emekli olanlar yerine bir miktar yapabiliriz ifadesi var. yapacağız da değil. emekli harici alım yapılmak hiç istenmiyor gibi bir açıklama. seçim öncesi bolca kurumlar ilana çıkarsa sizin dediğiniz gibi olur. ama 31 mart itibariyle alımlar sessizlikte ise bu kısır döngü devam edecek ve alım sayısı bakımından tablo daha vahim olacak demektir . seçim zamanı alım olmazsa daha da olmaz, 2023'e kadar seçim yok çünkü. pamuk eller cimer'e gitsin. binlerce mesaj atılsın. sanırım başkaca yapılaca bir şey yok.

onur emre ak

Site Müdavimi
Bölüm
Kamu Yönetimi
2019 bütçesi ve kurumlara ayrılan bütçe ve kadro sayısını görerek tabloyu çok daha net görebiliriz. seçimin olacağı bir yıl 2019. seçim bütçesi de olacak. haydi hayırlısı. aralık ayında belli olur bazı şeyler

onur emre ak

Site Müdavimi
Bölüm
Kamu Yönetimi
o puanlar kolay alınmıyor. emek çok büyük. kamu kurumlarındaki israf biraz kesilse alım azalmaz hatta artar bile. tasarruf yukarıdan aşağı olmalı. puanım çok yüksek değil ama çok yüksek puan almış vatandaş atanamazsa ben bile üzülürüm. yüksek puan adama saygım sonsuz. ve de kimsenin emeğinin zayi olmasını istemem. ve puan üstünlüğünün olduğu ösym merkezi sistemini çok özledim ben.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
sağlıkçı öğretmen imam polis alırken tasarruf yok ayrıca kamudaki israfı kesseler memur sayısını 3 katına çıkarabilirler yapılacak tek şey şu cimere yazmak ve mhp ye yazmak sonuçta mecliste vekil sayısı olarak istediği sayıya mevcut değil bazı şeyleri kendi başına karar veremez önümüzde de seçim var onu kaybetmek istemez herkes cimere ve mhp chp ye yüklenmeli bence geleceğimiz aldığımız puanlarla yerleşemezsek 2020 kpss de bizi kurtarmaz artık bu sorun halledilmeli ..

Tbtbtt

Site Müdavimi
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
sağlıkçı öğretmen imam polis alırken tasarruf yok ayrıca kamudaki israfı kesseler memur sayısını 3 katına çıkarabilirler yapılacak tek şey şu cimere yazmak ve mhp ye yazmak sonuçta mecliste vekil sayısı olarak istediği sayıya mevcut değil bazı şeyleri kendi başına karar veremez önümüzde de seçim var onu kaybetmek istemez herkes cimere ve mhp chp ye yüklenmeli bence geleceğimiz aldığımız puanlarla yerleşemezsek 2020 kpss de bizi kurtarmaz artık bu sorun halledilmeli ..
Artık mhp de etkisiz Akp tarafı ne derse o

Alperrkamuss

Site Müdavimi
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
İşletme
Ben bu süreçte 4 senemi vermişim. Birileri kalkıp sadece emekli olanların yerine alacağız diyor ve millet alkışlıyor. Hadi oradan kamuya 9500 imam kiliklilari alırken tasarruf yok bize toplamda 8 sene de bir gelecek kadroya tasarruf var. Insanlarin bam teline basmayın gözünüzü seveyim emeklerimizin hiç olması sizinde hoşunuza gitmeyecektir!

Eğitim
Lisans
Üni
Süleyman Demirel Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Tabi alım sıkıntılı olur çünkü ben 85 aldım kaç alalım atanmak için daha bilmiyorum ki

Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Ya zaten iibf'ye verilen kadro kuş kadar onun daha neresini daraltacaklar acaba ? Illa daraltilacaksa diger kurumlari daraltsinlar artik. Insallah yerel secimler yüzümüzü güldürür.

valla beyler bayanlar bu tarz açıklamalar ara sıra geliyordu zaten çok takmayın, ülkenin durumu 1970'te kemal sunal filmlerinde neyse hala öyle, bilin ki seçim referandum vs. bir şey varsa az biraz kadro gelir puanlar düşer ki son başkanlık seçimlerinde olduğu gibi, menfaat gerektirecek bir durum yoksa kadro kıtlığı yaşanır, böyle gelmiş böyle gider...

Eğitim
Lisans
Bölüm
Diğer
Yaslillari emekli etseler fena alim olur:)vergi dairesinde amca ne dedigimi anlamadi mesela ama hala orda oturuyo:)
Bizlerin onunun acilmasi icin bu dediginiz sart. Fakat o yasa geldigimizde daha iyi anlayacagimiz bir durum su ki; insanlar iki kurusun hesabini yaparken emekli olunca emekli maasi ile gecinememe endisesi yasiyor. Yani benim onumde su an engeller onlar ama diger yandan da maaslarindaki dususu dusununce onlara da hak veriyorum. Emekli maaslarina dair bir duzenleme yapılsa iki taraf da mutlu olacak.

BAHOZ

İyi Bilinen Üye
Bölüm
İktisat
1 milyon taşeronu sorgusuz sualsiz kadroya alırken de bahsetseydiniz ya bu tasarruflardan. ne kadar boş adam var ise ilçe teşkilatında seçim dönemleri 2 bayrak asan adamları sorgusuz sualsiz memur yaptılar. kendi adamlarını doldurdular her yere.

Ferma_n

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
İşletme
en kötü ihtimal geçen senelerdeki merkezi alımlar kadar olur sayı sıkmayın canınızı, geçen senelerde de nihat zeybekçi olsun naci ağbal olsun her bakan sıfır alım olacak ekonomide tasarrufa gidiyoruz diyorlardı. Alım yine olur açıktan alımlara sınırlama getirilir merkezi atamalar devam eder zaten öyle binlerce alım yapmıyorlarki iibf'den 200 kişi diğer bolumlerden de öyle aşağı yukarı, toplamda 2000 3000 u gecmez puanlar yine geçen alımlardaki gibi olur daha iyisi olmaz daha kötüsü de olmaz çünkü bu alımlar zorunlu olan ihtiyaçlardır çekebilecekleri en alt seviyeye zaten 2 yıldır çekiyorlar.

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Valla kamudan ümidimi kestim madene girdim yasal haklarımıda alıyorum çok şükür 8 SAAT çalşıyorum çok güzell