Başkan Erdoğan: Kamuya Alıma Frenleme Yapacağız

Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
ÇEKO
bayanlar 60 yaş ve erkekler 65 yaş emeklilik zorunlu ümidimiz bu yaş grubuna kalmış ne acı bir durum 80 milyon nüfus var bu yaş aralığı kaç zorunlu emekli var bunu araştıralım en iyisi.....

liyakatli, ehliyetli kamu kurumları ne zaman göreceğiz bilmiyorum tek bildiğim fetöden temizlenen yerler alım sayısına yansır diye düşünürken ... bu haber üzdü . imamı sağlıkçısı polisi vs en önemlisi tasarruf yaparken 600 mv çıkarılması ne kadar mantıklı o kadar mv aldığı maaşla kaç memur maaşı çıkar gereksiz şeylere değilde gerekmesi gereken konularda tasarrufa gidilmiyor o hayret verici ... yazıklar olsun umarım sesimiz duyulur bilemiyorum 2020 kpss de umut değil sadece mecliste yeterli çoğunluk yok hedefleri 400mv liydi şimdi 291 le yetiniyorlar onları tatmin etmedi her ne kadar mhp nin etkisi yoksa da bu durum belediye seçimlerine de yansır bence

Tgbtgb

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Yaziklar olsun 89 puanla atanip atanamayacagim garanti degil dusulen duruma bak. Kör oluyordum ders calismaktan su hallere bak.

Tgbtgb

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Sevinç 10 gun sürdü özgüven dersen yine yerlerde şükür.

id217

Yeni Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dokuz Eylül Ünv.
Bölüm
İşletme
92 aldık, rahattık da şimdi bu açıklama kafada soru işareti oluşturdu.

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
92 aldık, rahattık da şimdi bu açıklama kafada soru işareti oluşturdu.
92 ile soru işareti mi oluştu.
Abartmayın arkadaşlar sizde soru işareti ise diğerleri napsın.

Almıyoruz demedi kısıcaz dedi.

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Hakli olabilirsin tabi ama suan pozitif düşünce salgilayamiyor vucut puanlar aciklandi ardından bu haber cikti ismi smdi yani.Karamsar oluyor insan
Yinede daha itidalli olmak lazım

Alperrkamuss

Site Müdavimi
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
İşletme
Yinede daha itidalli olmak lazım
Bence de hocam bi anda millet felaket tellaligi yapmaya başladı diğer forumlarda. Fakat mevcut hükümetin stratejisi, bişeyi olduğundan çok değerli göstermek ve puan kazanmak diye düşünüyorum. Önceki politikalarinda; bişeyleri yapamayız edemeyiz deyip veya vergi yükseltip tekrar indirmesi gibi insanlarda normalde olması gerekeni değerli göstermek ve oy devsirmek diye düşünüyorum.

Kısacası şuan atamalar zaten minimum düzeyde (2016 atamaları dahil) ve bu minimum düzeydeki atamaları bile fırsata çevirmek diye düşünüyorum. Puanım 85.6 stres basmadı diyemem ama böyle düşünüyorum. Hakkımızda hayırlısı.

Eğitim
Lisans
Üni
Gazi Ünv.
Bölüm
ÇEKO
Eger boyle giderse issiz genc yiginlari cok sert tepki verebilir .yoneticilee bunu da dusunmeli

Rosa lux.

Buralar renklendi.
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
Secim doneminde cbaskani ogretmen aliminin olmayacağını, ihtiyac da duyulmadigini soyledi her yerde. Hatta bunu gundeme getirenleri de azarladı. Sonra ne oldu 20 bin atama daha geldi yani bu tür söylemler cok oluyor. Iibf'nin kadrosu zaten az daha da kısabileceklerini sanmıyorum. Keske biz de öğretmenler gibi mücadele etmeyi becerebilsek.

Cansıkıntısı1

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Ondokuz Mayıs Ünv.
Bölüm
İktisat
Secim doneminde cbaskani ogretmen aliminin olmayacağını, ihtiyac da duyulmadigini soyledi her yerde. Hatta bunu gundeme getirenleri de azarladı. Sonra ne oldu 20 bin atama daha geldi yani bu tür söylemler cok oluyor. Iibf'nin kadrosu zaten az daha da kısabileceklerini sanmıyorum. Keske biz de öğretmenler gibi mücadele etmeyi becerebilsek.
Keşke dediğiniz gibi çıksa. Öğretmenlere kadro gelince sadece onlar yararlanıyor. Bize 4001 den kadro artsa onada atanıyorlar.

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Ben haberi okuyunca nedense pek karamsarlıga kapilmadim. Her zamanki soylemler olduğunu düşünüyorum.
Emin olun her zaman ki gibi bir açıklama değil. Bunu zamanla anlarız.

Taşeron olayı ve kamuda daralmaya gidilmesi bunun en önemli sebebi.
Önceki dönemlerde kurumlara resmi yazı gönderilmedi tasarruf için.

ezel28

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Celal Bayar Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Niye ki milyonlarca suriyeli ıraklı afgan pakistanlı koca koca adamlara parami yetmemiş..maşallah ülkemin heryerinde savastan kaçmış eli silah tutan delikanlı genç mülteciler cirit atıyor..hatta havuzlarda nargile keyfi yapip plajlarda karı kız kesiyorlar.. cok cesur adamlardir ülkelerini iyi savunuyorlar..
Basganıniza bir sorun bakayım
Dünyanın eşşeği biz miyiz ?

Cansıkıntısı1

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Ondokuz Mayıs Ünv.
Bölüm
İktisat
Emin olun her zaman ki gibi bir açıklama değil. Bunu zamanla anlarız.

Taşeron olayı ve kamuda daralmaya gidilmesi bunun en önemli sebebi.
Önceki dönemlerde kurumlara resmi yazı gönderilmedi tasarruf için.
Önceki dönemlerde kurumlara resmi yazı gönderilmedi tasarruf için derken nasıl yani?