Başkan Erdoğan: Kamuya Alıma Frenleme Yapacağız

Börükan

58'
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Tasarruf tedbirleri gelmeye başlamıştı üst üste kurumlara.Ancak emekli olan kadar alınacak gibi bir durum olamaz ihtiyaç varsa alınır.Merkezi atama düşük olmasına rağmen açıktan alımlar devam eder.

Tgbtgb

Aktif Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Her sey güzel olacak diye teselli ediyorum kendimi simdilik baya ise yaradi.

Tbtbtt

Minimalist..
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
Cozum calisan gencler yaslilara is yukleyin dayanamayip emekli olsunlar :cool:

ardiklar

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
İktisat
1 milyon taşeronu sorgusuz sualsiz kadroya alırken de bahsetseydiniz ya bu tasarruflardan. ne kadar boş adam var ise ilçe teşkilatında seçim dönemleri 2 bayrak asan adamları sorgusuz sualsiz memur yaptılar. kendi adamlarını doldurdular her yere.
Evet memur olamayacak olan insanları KPSS nin k sini duymamış ,bir kere bile sınava girmemiş olan insanlar kadrolu işçi oldu ama bu 1 milyon değil 170 bin kişi bunlarda asgari ücret alıyor. bu 1 milyon olayı yalan nerden biliyorsun diye soracak olursan ben de taşeronum belediyede ama bana da kadro gelmedi

BAHOZ

İyi Bilinen Üye
Bölüm
İktisat
Evet memur olamayacak olan insanları KPSS nin k sini duymamış ,bir kere bile sınava girmemiş olan insanlar kadrolu işçi oldu ama bu 1 milyon değil 170 bin kişi bunlarda asgari ücret alıyor. bu 1 milyon olayı yalan nerden biliyorsun diye soracak olursan ben de taşeronum belediyede ama bana da kadro gelmedi
asgari ücret mi?? personele bakıyorum ben kurumda almış oldukları 52 günlük ikramiye ve diğer sosyal yardımlarla biz memurların maaşlarını geçiyorlar.. sayıda 170 bin değil kardeşim 1 milyona yakın belediyelerde durum farklı olabilir.

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Emekliliği gelmiş memurlarla iş yapmak çok zor. Gelecek genç memurlar israf değildir, Asıl israf olan emekliliği gelmiş memurlara maaş ödenmesidir. Bu memurların kamudan derhal çekilmesi gerekiyor. Hala kara düzen iş yapıyorlar. Daha elektronik postayı bilmiyolar, tarayıcıdan kağıdı taratıp yazıyı gönderemiyorlar. Sistem üzerinden en basit yazıyı yazamıyorlar. Her sabah geleyim kahvaltı yapayım, oturup çay içeyim derdindeler.

S.R

VİP Üye
Kadrolu Üye
Emekliliği gelmiş memurlarla iş yapmak çok zor. Gelecek genç memurlar israf değildir, Asıl israf olan emekliliği gelmiş memurlara maaş ödenmesidir. Bu memurların kamudan derhal çekilmesi gerekiyor. Hala kara düzen iş yapıyorlar. Daha elektronik postayı bilmiyolar, tarayıcıdan kağıdı taratıp yazıyı gönderemiyorlar. Sistem üzerinden en basit yazıyı yazamıyorlar. Her sabah geleyim kahvaltı yapayım, oturup çay içeyim derdindeler.
Nasıl olacak bu işler muhti hocam?

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler
Hocam bu ülkede her şeyi yaptılar, isteseler bunu da yaparlar ama işlerine gelmiyor. Ekonominin şahlandığı zamanda parayı bilime,teknolojiye gömeceğine çimentoya,betona gömersen böyle olur işte. Bu dedikleri tasarrufun etkin bir şekilde yapılsa bile edeceği 3 milyar LİRA :) Bizim dış borcumuz 450 milyar DOLAR :) :) :)

Nasıl olacak bu işler muhti hocam?

Nanick

VİP Üye
Bölüm
İşletme
2012 ilk alimda 78 istanbul sgk kapatmıştı sene 2018 85 puan bile yetmeyecek :(
İstanbulda yaşıyorum 2012 kpss den 81 almıştım bırak ilk alımı 2012 de hiçbir alımda sgk yada herhangi bir yer 78'e düşmedi. Gümrük muhafaza ve yanlış hatırlamıyorsam ilk gümrük alımında tamamen şansa gümrük döner sermaye 78 e düştü ( mülakatlı tabiki)

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Hepsi öyle değil genelleme doğru değil. Bu türkiye şartlarında emekli olamaz kimse. Yarın o yaşlara gelince bunu çok daha iyi anlayacaksınız.

Kendi adıma 2008 öncesi herhangi bir sigorta girişim yok 8 yıldır kamudayım 25 çalışır emekli olurum diyordum şu şartlarda zaten ben 35 - 36 yıl çalışmadan zaten emekli olamıyorum.

Büyük laflar etmeyin sonra yaşıyorsunuz :)

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Bu bilgi doğru değil hocam

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
İstanbulda yaşıyorum 2012 kpss den 81 almıştım bırak ilk alımı 2012 de hiçbir alımda sgk yada herhangi bir yer 78'e düşmedi. Gümrük muhafaza ve yanlış hatırlamıyorsam ilk gümrük alımında tamamen şansa gümrük döner sermaye 78 e düştü ( mülakatlı tabiki)
Bu söylenene göre biz 2012 de 81 puanla atanmamak için elimizden geleni yapmışız sanırım demi @Nanick ???

beterböcek

beter1böcek
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Hepsi öyle değil genelleme doğru değil. Bu türkiye şartlarında emekli olamaz kimse. Yarın o yaşlara gelince bunu çok daha iyi anlayacaksınız.

Kendi adıma 2008 öncesi herhangi bir sigorta girişim yok 8 yıldır kamudayım 25 çalışır emekli olurum diyordum şu şartlarda zaten ben 35 - 36 yıl çalışmadan zaten emekli olamıyorum.

Sen bu tongaya nasıl düştün ? Neden yaptırmadın sgk girişini ?

Muhti

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Çanakkale 18 Mart Ünv.
Bölüm
Uluslarası İlişkiler

Hocam bu eski girişler ne sınav var ne bir şey, lambur lumbur girmişler. Tanıdıkla falan iş yürütmüşler. İnsanın biraz da kendini geliştirmesi önemli. Tabiki genelleme öyle değil bütün emekliliği gelenler aynı değil ama içlerinde %3'ü kendini geliştirmiş ve günümüz çağına ayak uydurabiliyor. Mesela şuan emekliliği gelmişlerden çalışan beş kişi falan sayabilirim. Bak ben bile girdim lisans falan diye, şimdi yüksek lisans yapmaya çalışıyorum. O bitsin dil kursuna yazılayım diyorum. Ama bu gibi insanlarla çalışınca seni de etkilemeye çalışıyorlar. Ağızlarında tek bir laf ''YAV ŞİMDİ NE GEREK VAR!'' Yav şimdi ingilizceye ne gerek var? Yav şimdi excel kursuna ne gerek var? Yav zaten üni mezunusun yüksek lisans okuyacan da maaşın mı artacak ne gerek var? ağızlarına vurasım geliyor!

Önemli olan aldıklar maaşın hakkını verip vatana millete yararlı olmak.