Başkan Erdoğan: Kamuya Alıma Frenleme Yapacağız

Rosa lux.

Buralar renklendi.
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
İktisat
İstanbulda yaşıyorum 2012 kpss den 81 almıştım bırak ilk alımı 2012 de hiçbir alımda sgk yada herhangi bir yer 78'e düşmedi. Gümrük muhafaza ve yanlış hatırlamıyorsam ilk gümrük alımında tamamen şansa gümrük döner sermaye 78 e düştü ( mülakatlı tabiki)
2012 den kastı 2010'un son atamasi hocam. 2012/1 gercekten o puanlarla kapatti.

incir reçelim

.
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Hocam bu eski girişler ne sınav var ne bir şey, lambur lumbur girmişler. Tanıdıkla falan iş yürütmüşler. İnsanın biraz da kendini geliştirmesi önemli. Tabiki genelleme öyle değil bütün emekliliği gelenler aynı değil ama içlerinde %3'ü kendini geliştirmiş ve günümüz çağına ayak uydurabiliyor. Mesela şuan emekliliği gelmişlerden çalışan beş kişi falan sayabilirim. Bak ben bile girdim lisans falan diye, şimdi yüksek lisans yapmaya çalışıyorum. O bitsin dil kursuna yazılayım diyorum. Ama bu gibi insanlarla çalışınca seni de etkilemeye çalışıyorlar. Ağızlarında tek bir laf ''YAV ŞİMDİ NE GEREK VAR!'' Yav şimdi ingilizceye ne gerek var? Yav şimdi excel kursuna ne gerek var? Yav zaten üni mezunusun yüksek lisans okuyacan da maaşın mı artacak ne gerek var? ağızlarına vurasım geliyor!

Önemli olan aldıklar maaşın hakkını verip vatana millete yararlı olmak.
O kesim hep var ama bu saatten sonra onları değiştirmek zor.

Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
İşletme
Hocam sizdeki keyfi Allah bize de görmeyi nasip edecek mi acaba emeklilik günlerini filan düşünmeyi :) atanmış olmak artık en büyük isteğim umarım olur.

ardiklar

İyi Bilinen Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Bülent Ecevit Ünv.
Bölüm
İktisat
Verdiğim bilgi
asgari ücret mi?? personele bakıyorum ben kurumda almış oldukları 52 günlük ikramiye ve diğer sosyal yardımlarla biz memurların maaşlarını geçiyorlar.. sayıda 170 bin değil kardeşim 1 milyona yakın belediyelerde durum farklı olabilir.
evet asgari ücret yılda iki defa yüzde 4 zam verilen haklar bunlar belediye ve il özel idareleri çalışan sayısı zaten
asgari ücret mi?? personele bakıyorum ben kurumda almış oldukları 52 günlük ikramiye ve diğer sosyal yardımlarla biz memurların maaşlarını geçiyorlar.. sayıda 170 bin değil kardeşim 1 milyona yakın belediyelerde durum farklı olabilir.
1 milyonun içinde belediyeler il özel idareleri kitde çalışan insanları da kattılar ve bu kurumda çalışanlar kadroya geçmedi bizim insanlarda bu yalanı yiyor ben sendikada görevliyim 170 değil yanlış yazdım 450 bin olucak diğerleri taşerona devam bunu herhangi bir internet sayfasında görebilirisiniz

Tbtbtt

Minimalist..
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
Diğer
Bizde kimse emekli olmaz
Çoçukları evlendireyim öyle emekli olurum kafası
Çoçuklar evlenir evde napcam devam
Emekli olur kurumda taşerondan devam en son taşeron artık yeter der çalışma azmi var amca durmaz özelde devam (ihtiyacı da yoktur) sonrada hastalık gelir şu dünyada hiç birşey görmeden göçer gider

Army..

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Anadolu Ünv.
Bölüm
İşletme
Bana emekli ol deseler ha şimdi olurum . Ne bekliyorlarsa . Bı kere maaşın belli bir kısmı iş için harcanıyor . Hiç iş yapmıyor bizim kurumdaki emekli zamanı gelmiş memurlar . Çay sigara kahve . Başka bişi yok.

BAHOZ

İyi Bilinen Üye
Bölüm
İktisat
170 değil 450 bin olucak kusura bakmayın diğerleri doğru bilgi
abi bu ülkede asgari ücret 1604 değil mi?? ben mi yanlış biliyorum. personel işlerine ben bakıyorum ve bordrolarda hiç bir zman o rakam yok kardeşim.almış oldukları 52 günlük ikramiye ve diğer sosyal yardımlarla memur maaşını geçtiği aylar oluyor...

Game Over

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Atatürk Ünv.
Bölüm
Kamu Yönetimi
Bana emekli ol deseler ha şimdi olurum . Ne bekliyorlarsa . Bı kere maaşın belli bir kısmı iş için harcanıyor . Hiç iş yapmıyor bizim kurumdaki emekli zamanı gelmiş memurlar . Çay sigara kahve . Başka bişi yok.
Aynen katılıyorum hocam hele kyk da bir dakika bile düşünmem. Genel Müdürlük aldığı kararların arkasında 1 gün durmuyor sıkıntısını memur çekiyor.