Bedelli askerlik müjdesi

Konu, 'İİBF Askerlik Şubesi' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal, bedelli askerlikle ilgili müjde verdi. Köksal, "Milli Savunma Bakanlığı, 'bedelli askerlik' konusunda Genelkurmay Başkanlığı ile temas halinde" dedi…

Türkiye,son bir kez daha bedelli için ayakta…Vatani görevini yapmamış olanların önemli kısmı bedelli askerlik beklentisi içinde...Araştırma şirketiORC'ninbin 320 kişiyle yaptığı ankette 'bedelli'ye destekyüzde 65.2çıktı."Yaşta alt sınır 25 olsun"diyenlerin oranıyüzde 64'ü buldu."Bedel ne kadar olmalı?"sorusuna katılanlarınyüzde 59'u"15 bin TL"cevabını verdi.

25 YAŞ İÇİN DESTEK ÇOK
    Ankette askerlik problemi olanlara sorulan,"Bedel ne kadar olmalı"sorusunayüzde 59,1oranında"15 bin TL",yüzde 32oranında"20 bin TL"veyüzde 8,9oranında"Farketmez"cevapları verildi. Katılımcılara bedelli askerlikte yaş sınırının kaç olması gerektiği de soruldu. Bu soruya cevap şöyle oldu:Yüzde 64oranında"25 yaş üstü",yüzde 26,5oranında"27 yaş üstü"veyüzde 9,5oranında"29 yaş üstü"…Bedelli konusunda da umutlu bir açıklamaTBMM'den geldi.

TBMM TATİLE GİRDİ
    TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal
    , bedelli askerlikle ilgili,"Daha önceden dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'bedelli askerlik düşünülebilir'şeklinde bir ifadesi oldu. Bu ifade üzerine Milli Savunma Bakanlığında bir çalışma başlatıldı. TBMM tatile girdiği için şu anda yapılacak bir şey yok. Milli Savunma Bakanlığı'ndaki çalışma Genelkurmay Başkanlığı ile temas halinde"dedi.

4 MİLYON KİŞİ BEKLİYOR800 bin genç ve aileleriyle birlikte 4 milyon kişinin büyük bir beklenti içinde olduğu bedelli konusunda, birçok grup kuruldu. Özellikle sosyal medyada çok aktif olan gruplar, kısa sürede seslerini duyurmayı
    başardı.

FİLMİ BİLE ÇEKİLECEKBedelli Askerlik Derneği'nin profesyonel bir yönetmenin desteğiyle 12 ilde bedelli askerlik konusunda film çekeceği açıklandı. Filmin ana temasının "neden" bedelli beklendiği olacağı belirtildi. Kısa filmde yer alacak detaylarda da sonagelindi.

haberlerde 20 bin 25 yaş olacağı söylendi...

2. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    arkadaşlar sizce yaş 25e çekilirse ücreti 15 yaparlarmı?hiç inandırıcı gelmiyor bana o rakam..

3. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    150000 yapsalar ödeyemezler o şehitlerin kanının bedelini. Türk çocuğu askerden kaçıyor, doğuda Kürtçe belediye tabelaları asılıyor, üç beş it sürüsü racon kesiyor yollarda kimlik soruyor, ne güzel ülke ya. :(

Milliyetçiliğin ayaklar altına alındığı, Atatürk'ün unutturulmaya çalışıldığı bir ülkede ne desek, ne yazsak, ne kadar sinirlensek az gelir. Ne halde olursa olsun umurumda değil askeriye, peygamber ocağıdır.

Dipnot: Tamamen ortayadır, hiçbir şahsa lafım olmaz 4001 olmadıkça.

san marinolu forvet bunu beğendi.
  4. incir reçelim

incir reçelim Forbidden Zone Kadrolu Üye

Ödül Puanları:
    738
    Eğitim:
    Yüksek Lisans
    Üni:
    Diğer
    Bölüm:
    İktisat
    25 e çekilirse kimse askere gitmez. 15000 lira para değil ki çalışan birisi için. hele uzun dönem çıkarsa bir de.

20 bin e fit etrafımdakiler.

5. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    sonuna kadar katılıyorum bu dediklerine ama bunların oluşması hükümet politikasının çarpıklığındandır sadece...neden bu zamana kadar böyle şeyler olmuyordu da son 3-5 senedir bu haberler gündemde???biz senelerdir türkü kürdü birlikte yaşarken ne oldu da millet sapıtmaya başladı??? onları yargılamak lazım öncelikle...ama çok derin konular ne sen ne de ben işin içinden çıkamayız.biz buz dağının üstünü görüyoruz sadece ya altı???

6. cenk coban

cenk coban VİP Üye

Ödül Puanları:
    318
    vallahı bedellıyı bekleyenlerde en cok a grubundan atanmıs elemanlar... zıraat bankasında bız askerlıgımızı yapacagız dıyorlar

isletmeci1985 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş