Bedelli askerlik önerisi: 25+15

Konu, 'İİBF Askerlik Şubesi' kısmında Mustor tarafından paylaşıldı.

1. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, bedelli askerlik konusunda yeni bir açıklama yaptı.

Kurtulmuş, "Benim teklifim, yaşın 25, bedelin ise 15 bin lira olması. Askerlik sisteminde yeniden yapılanmayı dile getirdim. Bunun bir parçası olarak belki son kez bir bedellinin gündeme gelebileceğini söyledim. Bunlar kişisel görüşüm. Bu Milli Savunma Bakanlığı'nın konusu" dedi.

BAKAN YILMAZ YANIT VERMEDİ

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ise bugün Ak Parti Grup Toplantısı'na geldiği sırada gazetecilerin bedelli askerlik sorularına yanıt vermedi.

Bozdağ: Bedelli çalışması yok

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un son kez bedelli askerliğin gelebileceği yönündeki sözlerine ilişkin, "Benim bildiğim böyle bir çalışma yok. Numan Kurtulmuş temennisini dile getirmiş olabilir" dedi.

2. Mustor

Mustor SMMM/PTT Yetkili Kişi Bölüm Yöneticisi

Ödül Puanları:
    588
    Eğitim:
    Lisans
    Üni:
    Sakarya Ünv.
    Bölüm:
    İşletme
    olaya bakın 15 bin nedir ki kimse gitmez askere ayda bin tl den çalışan uzun dönem bile çıkarır o parayı

3. rngl

rngl HEYHAT! Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    238
    Bölüm:
    İşletme
    sanmıyorum çıkacağını mustor. seçim öncesi sempatik gözükmek için açıklamalar bunlar. zaten diğer bakanlar çalışma yok, münferit açıklama demiş. çıksa bile 15 bin şaka gibi bi rakam aynen.

4. isletmeci1985

isletmeci1985 Firedi'nin Kabusu Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Garibanın çocuğu askere, zenginin çocuğu Laila'ya Reina'ya.

Hakkari'ye komando yapacaksın şu engeli olmadığı halde bedelli isteyenleri. Başına da benim gibi düşünen bir komutan olacak, kışın soğuk su, yazın kaynar su vereceksin(ben bu şartlarda askerdim BEDELSİZ ONBAŞI!), çamurun içinde süründüreceksin.

Vahşice gelebilir ama vatana ihanet olarak gördüğümden bedellileri sevmediğimden bu tepki.

erdemayaz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş