Bedelli askerlik

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Konuyu nereye açacağımı bilemedim kusuruma bakmayın.
Bedelli için param yok kredi va halletmeyi düşünüyorum ama bi yandan da 6 ay için bedelli yapılır mı diye düşünüyorum
Sizlerin bu konudaki düşünceniz nedir

Kardinal

Çare Drogbaydı
Mücadele Grubu
yapılmaz
üniversite mezunusun rahat bir askerlik geçirirsin

Jelibon

VİP Üye
Kadrolu Üye
Eğitim
Lisans
Bölüm
Kamu Yönetimi
Fiyatı belli oldu mu??Ve yaşınız uyuyor mu?Nişanlım da düşünüyor.

6 ayda bir iş yerinde çalışsan 1000 tl alsan 6000 kazanırsın bunun en az 3000 tlsi masraflarına gider. bedelli yaptığın zaman 20 bin istiyorlar yani aylık 3binden fazlaya geliyor. en güzeli git askere. 1000 tl cebine harçlık koy sana bol bol yeter bende 1400 tl ile gittim 400 tlsini 15 günlük acemi birliğinde harcadım 500 felanda usta birliğinde hacadım

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
benim bir çok arkadaşım düşünüyor .kısa dönem için değmez falan deniliyor ama düzenlerini bozmak istemiyorlar. 20 bin lirayı verip düzende bozulmaz mantığındalar.

şahsi düşüncem bende verirdim zira askerde 1 saat bile geçirilen zaman zulüm gibi. vatan bizim vatanımız ama ben askerde geçirdiğim zamanın kat ve kat daha fazlasını dışarda ülkeme hizmet ederek geçirebilirdim. acemilikte ot yoldurmaktan başka yaptığımız iş yok.

yaş 28 ve fiyat 20 bin deniliyor. normal geldi bana ücret.

gelırın 4 bın tl uzerıyse mantıklı,duz memursa gereksız bence hocam

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Şahsen hakkımı helal etmeyeceğim, zaruri durumlar hariç askerliğini yapmayan adam adam değil, bedelli yapacağım diyen insanla da ilişiğimi kesiyorum genelde. Erkeklik külfet geliyorsa Bülent Ersoy'un yolunu seçsinler, daha ucuz hem de! Korkmasınlar bu kadar, adamı yemiyorlar. Zengin veledi parayla gene yırtacak, gariban gene ezilecek, bu da ayrı bir boyutu.

Şehit olan dedelerinin yüzüne bakabilecekler mi o bedelliler çok merak ediyorum.

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Arkadaş senin bugün bedelli yapmak isteyenlere laf sokma günün falan heralde. askerde nasıl bi uygulamaya maruz kaldın da bu kadar hırçınsın anlamış değilim. özgür irademle gitmek istemiyorum bu kadar basit.bedelli için 15bin diyolar hakkımı helal etmiyorum demişsin demek ki hakkın 15binmiş. Burda bedelli yapmak isteyenleri değil de hükümeti sorgula.

1985

Firedi'nin Kabusu
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Bölüm
İşletme
Arkadaş senin bugün bedelli yapmak isteyenlere laf sokma günün falan heralde. askerde nasıl bi uygulamaya maruz kaldın da bu kadar hırçınsın anlamış değilim. özgür irademle gitmek istemiyorum bu kadar basit.bedelli için 15bin diyolar hakkımı helal etmiyorum demişsin demek ki hakkın 15binmiş. Burda bedelli yapmak isteyenleri değil de hükümeti sorgula.
İrade seninse kul hakkı da benim, helal ederim ya da etmem senin gibilere soracak değilim. Senin de adamlığın 15000 TL imiş o zaman ayrıca.

dpuzede

VİP Üye
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İşletme
Dostum ne hakkından bahsediyosun savaşa gittin de bedelliler mi gelmedi?? topladığın izmaritin hakkından mı bahsediyosun ?? Boş konuşma git çürük alan başbakanının çocuğuna söyle bunları...