Belediyeler 23 Bin Memur-İşçi Alacak!

rngl

HEYHAT!
Forum Yöneticisi
Bölüm
İşletme
Seçim yarışından çıkan belediyelere hükümetten kadro müjdesi geldi. İstanbul,Ankara ve İzmir başta olmak üzere tüm il ve ilçelerin belediyelerine on binlerce yeni kadro verildi. Sadece bu üç şehirdeki memur ve işçi kadrolarının sayısı 22 bin 911 arttı. Böylece belediyeler tüm Türkiye’de yeni eleman alımına başlayabilecek. Belediyelerle ilgili Norm Kadro Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikler, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni yönetmelikle başta büyükşehirler olmak üzere, tüm il ve ilçelerin belediyelerine ek kadro verildi. Yönetmelikten en çok etkilenen İstanbul oldu.
ZABITA ALIMI OLACAK
Buna göre, İstanbul’daki 9 bin 882 olan memur kadrosu 19 bin 128′e çıkarıldı. 5 bin 882 olan sürekli işçi kadrosu toplamı da 9 bin 564′e yükseltildi. Böylelikle İstanbul’a toplam 13 bin 6 yeni memur ve işçi alınacak. En fazla alım, itfaiye erliği ile zabıta memurluğunda olacak.
İZMİR’E DAHA ÇOK
Ankara’da halen 4 bin 539 memur ve 2 bin 723 sürekli işçi kadrosu bulunuyordu. Yeni yönetmeliğe göre Ankara Büyükşehir Belediyesi’ndeki memur kadrosu 7 bin 579′a, sürekli işçi kadrosu da 3 bin 790′a çıkacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne alınacak 5 bin 801 memur ve sürekli işçi ile belediyenin kadrosu 9 bin 882′ye çıkacak.

Belediyeler 23 bin memur ve işçi alacak | Memurlar, memur, memur haberleri, memur, memurhaber, kpss

rngl

HEYHAT!
Forum Yöneticisi
Bölüm
İşletme
hocam yorumun ne bu konu için bu kadroları haziran ösym alımlarına mı eklerler?

eklenmesi de lazım zaten emek gösterip belli bi puan aldık çarpım tablosunu bile bilmeyen liselileri dayısı var diye almasınlar artık yazık olur.

rngl

HEYHAT!
Forum Yöneticisi
Bölüm
İşletme
hocam yorumun ne bu konu için bu kadroları haziran ösym alımlarına mı eklerler?
şimdi öğle yemeğindelermiş. saat 1 30 gibi izmir büyükşehir belediyesi İK daire başkanlığını arıycam net bilgi alırsam paylaşırım hocam.

şimdi öğle yemeğindelermiş. saat 1 30 gibi izmir büyükşehir belediyesi İK daire başkanlığını arıycam net bilgi alırsam paylaşırım hocam.
tmm hocam haber bekliyorum inşallah belediyenin alımlardan haberi vardır:) bu haberi takvim gazetesi çıkarmış inş balon değildir:)

desouza

Üyeliği İptal Edildi
"Diğer yandan, Memur sayısı artırıldığı için sözleşmeli çalıştırılabilecek personel sayısı da otomatik olarak artmıştır, zira sözleşmeli pozisyonlar memur kadrolarının karşılığı miktarında kullanılabilmektedir."

Benim anladığım; belediyeler isterse sadece sözleşmeli alıma da çıkabilir.Kimse de itiraz edemez.

rngl

HEYHAT!
Forum Yöneticisi
Bölüm
İşletme
tmm hocam haber bekliyorum inşallah belediyenin alımlardan haberi vardır:) bu haberi takvim gazetesi çıkarmış inş balon değildir:)
yok haber balon değil. rakamlar birebir dünkü resmi gazetede var. önemli olan detayları.

elif-selen-elif

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi

CANER

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
Çoğu belediye belki de ilk defa ,bu yönetmeliğin etkisiyle, merkezi alımla personel alabileceğinden göndereceğimiz mailler daha bir etkili olabilir.

arkadaşlar sadece maille felan kalmasın. her ilden ağzı laf yapan üç beş kişi gidip belediyelerin ik larıyla konuşsun. böyle internet başından olmuyor.

iibfzede

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
Torpillilere gun dogdu imzayi at 2500 u al

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
....net'in notu: Belediyeler açıktan ilk defa personel alımlarında, mevzuat gereğince memur alımlarını ÖSYM, işçi alımlarını İŞKUR aracılığıyla yapmaya mecburdur.

rngl

HEYHAT!
Forum Yöneticisi
Bölüm
İşletme
belediye sadece kadro tahsis edildiğini biliyoruz dedi. süreçle ilgili net bişi yok. aslında tam bizlik durum işte lehimize sonuçlanması için çabalamalıyız.

rngl

HEYHAT!
Forum Yöneticisi
Bölüm
İşletme
arkadaşlar olumsuz bişi yazmanın ne bize, ne sonuca, ne sürece hiçbir katkısı yok! tek dileğim bari şu başlıkta olumsuz hava estirmeyin. zaten uyuyan bir İİBF var, uyanması için çaba sarf ediyoruz. biraz olsun verilen emeklere saygı gösterin...

elif-selen-elif

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
Bide mail atmaliyiz onu yapmaliyiz gibi gelecege yonelik planlarla biyere varilmaz şuraya bugün mail attim belediyeye gittim gibi cümleler yazin artik da mücadele edenlerin arttigini görelim özellikle yeni isimler. Biz zaten atiyoruz aylardir her gün sonucu değiştirecek olan sizin de atmaniz.

desouza

Üyeliği İptal Edildi
....net'in notu: Belediyeler açıktan ilk defa personel alımlarında, mevzuat gereğince memur alımlarını ÖSYM, işçi alımlarını İŞKUR aracılığıyla yapmaya mecburdur.
iyi de işçi pozisyonunda alıp memurun koltuguna oturtabilir, yapmadıkları şey değil.O koltuklarda "sadece memurlar oturabilir" yazmıyor.

Bu alımlara olumlu tepki şu olabilir: gerçek Adalet için sözleşmeli almayın, kpss ile alın diye etkinlik yapmak..ancak bu sağlarıırsa haktan hukuktan bahsedilebilir.Hem sözleşmeli almak hevesi nedir ? Devletin kendi yaptığı sınava güvensizliği değil midir ?

iibfzede

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
iyi de işçi pozisyonunda alıp memurun koltuguna oturtabilir, yapmadıkları şey değil.O koltuklarda "sadece memurlar oturabilir" yazmıyor.

Bu alımlara olumlu tepki şu olabilir: gerçek Adalet için sözleşmeli almayın, kpss ile alın diye etkinlik yapmak..ancak bu sağlarıırsa haktan hukuktan bahsedilebilir.Hem sözleşmeli almak hevesi nedir ? Devletin kendi yaptığı sınava güvensizliği değil midir ?
hiç okumadım yazdğını boşver kaybedecek zincirlerimizden başka neyimiz var saldırın demiş ünlü alimin biri... sana yüz vermeyen defalarca tersleyen kıza tekrar tekrar teklif edercesine mail atalım bazen sarhoş bazen ayık bazen dumanlı kabul etmezse etmesin