Belediyeler

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
657 sayılı Devlet Memurları kanuna Tabi memur ve vhki istihdam eder.

Belediyeler maaş konusunda b kadrolar içerisinde en iyi sayılabilecek kurumlar arasındadır.

Tayin:Belediyelerde tayin diğer kurumlara göre hem daha kolay hemde daha zordur.Çalıştığınız belediyede asaletinizini aldıktan sora eğer A belediyesine geçmek isterseniz ve orası da sizi kabul ederse tayininiz hemen olur.Yada Başkanla aranız iyi olacak hemen geçersiniz...Başkanın gönlü olmazsa da tayin imkansızdır..

Çalışma Hayatı:Belediyeler genel anlamda rahattır iş yönünden.Başkan nerede isterse orada başlarsınız göreve.açık olan yere verirler.Ancak küçük ilçelere atanan arkadaşların oradan kıpırdaması tayin alması biraz zordur.Belediyeler muhteviyatları gereği siyasetle iç içe olan yerlerdir.Başkan size takmazsa memuriyetiniz rahat olur, karşıt siyasi görüşteyseniz işiniz biraz zor angarya işlerde çalışırsınız tabi memuriyet sınırları içerisinde...Memur siyasini görüşünü ya gizlemeli yada başkandan taraf olmalı ( yağmur nereye yağarsa tarlayı oraya çekmeli )

Maaş: belediyelerde maaş yönünden iyidir.memur maaşı + sosyal denge tazminatı adı altında her belediye ödeme yapar.bu miktar belediyenin büyüklüğüne ve gelirine göre değişir...rakam verecek olursak 2000-2750 lira arasında maaşlar değişmektedir.

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
belediye maaşları düşük biliyordum ben 2000 2750 süpermiş

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
siyaset fazla etkindir.bi de tayin işi gerçekten zor adamın olmazsa..maaş çok iyidir belediyelerde.

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
bilgilere bakılırsa diğer kurumlarda da tayin olatı adamı olmayana zor :(

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
özür grubu harici illa tanıdık bulmak lazım.burası türkiye adamın olmazsa evinin önüne asfalt dahi dökmezler :)

fazla kötümser olmayın ama şunu bilin.bir yere atandıktan sora oradan kıpırdamak zordur.giderim bi yolunu bulur gelirim deyip gelemeyebilirsiniz.

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
haklısın ama herkesde bir şekilde kendine torpil arıyor bu ülkede böyle :(

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
şimdi şahıslar arıyorsa sende arayacaksın...şartlar sana uymuyorsa sen şartlara uyacaksın

tasvip etmediğim bir olay maalsef şartlar böyle.

doekmaent

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
aynen bende uyuz oluyorum ama gerekli olduğu zamanda uygulayacağım malesef

incir reçelim

Kısa bir mola
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
belediyeler ilk defa olan alımlarında artık kpss ile almayacak.