Ben Bu Mücadele İçin Şunu Yaparım Yapabilirim ? ( Ciddi Değilsen Yazma )

Konu, 'İİBF Mücadele Forumu' kısmında Sedat tarafından paylaşıldı.

1. Sedat

Sedat % 100 Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    158
    Arkadaşlar;
    İş ve Meslek Danışmanlarının Başbakan ile görüşmesi hepimizde aynı soruyu akla getirdi biz neden böyle bir görüşme yapamadık,
    Öğretmenlerin mücadelesinede imrenerek bakanlar oldu. ( ben öyle bakıyor ve takdir ediyorum. )
    Hepimiz biliyoruz hak verilmez alınır ama çok pasif kalıyoruz ne yazık ki Kendi adıma kasımdan itibaren bi şeyler yapmaya çalışıyorum. ( Mail, Twitter )

Şimdi önümüzde Haziran ve 2014 sonrası İİBF Mücadelesi var. Şu an bazılarınız puanınız yüksek olduğundan (+85 +84 +83 )zaten haziranda atanırım diye (Öğretmenlere Şubatta 20 000 söylentisi başladı belki açıkta kalacaksınız. ) Bazılarınızda Puanım düşük diye misal 79 ve daha aşası daha çok çalışıp daha yüksek bir puan alalımda o zaman mücadele ederiz diyorsunuz. Fakat siz şu an mücadele edip kadro için savaşan arkadaşlarınızı küstüyorsunuz onlarda zor bela atanırsa nalet olsun İİBF deyip bu işin peşini bırakıyor. Bu bize zarar veriyor zaten parçalı alımlar olduğundan yani yıl içinde tek bir alımımız olmadığında mücadeleci kişilerin sayısı atanmalarla azalıyor. Şurda sendikaya gidecek adam bulamıyoruz ne yazık ki

Şimdi Ben diyorum ki;
    TC Çalışma ve Sosyal Çalışma Bakanı Faruk Çelik
    TC Maliye Bakanı Mehmet Şimşek
    TC Başbakanı Recep Tayip Erdoğan

Bu 3 ana hedefimiz olsun bi Randevu almaya çalışalım. Ankarada bulunan Arkadaşlar bu işte ben varım diyecek fazla değil 10 kişi lazım
    Herkes bi iş ucundan tutacaksanız başlayalım yoksa debelenmeye gerek yok.

Misal Bir Telefon ekibi kurulacak Randevu ayarlamaya çalışacak Bu ekip Ankara dışından olabilir.
    ikinci bi ekip olucak Bu da haber kanal ve Gazeteleri arayacak İİBF atanmama sorunu neden değerlendirmiyorsunuz vb haber yapcak
    üçüncü bi ekip Ankara ekibi Görüşme alındığında görüşecek tabi bu ankara ekibinde olacak kişiler daha önceden bi kendi aralarında zirve yapması lazım malum üç aşa beş yukarı ortak seylerden konuşmalıyız

Benim aklıma gelen seyler bunlar varsanız ya da şunlar da olmalı diyorsanız fikrinizi belirtin.

Ama başlığın altına PTT alım olcak mı ? ya da geyik vari şeyler yazmayın. Fikri olan yazsın Post sayısı kasmak için Yazı yazmayın !!!!

Evet Ne diyorsunuz ?

2. berçem

berçem Üye Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    8
    evet artık yüzyüze görüşmeler yapılması lazım hadi puanı yüksek olanlar neyse de 82 ve altı binlerce insan var onlar nasıl bu kadar rahat anlamıyorum hiçbir şey yapmayıp sadece uzaktan takip eden çok kişi var şahsen ben hakkımı helal etmiyorum onlara attığım her twit için.istanbulda oturuyorum görüşmelere veya basın açıklamalarına katılamam çünkü bayanım ve ailem asla izin vermez ama twit olsun mail olsun gidecek arkadaşların yol parası için destek olsun herşeye varım.inşallah görüşmeye gidebilecek 10 arkadaş çıkar vaktimiz daraldı

3. suhulet

suhulet Yeni Üye

Ödül Puanları:
    1
    Medyayı kulanmak iibf icin yarar saglamayacagi acık bu nedenle aktif olarak görüsmelerin yapilmasınin yarar saglayacagi düsüncesindym dernek ön plana çıkarilmali benim görüsm

4. yedek sprey

yedek sprey Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    0
    basbakanı bilmemde diger ikisi iibf mezunu herseyi senden benden iyi iliyo iyi bildigi için bu haldeyiz siyaset degil kurumlarla görüsülmeli baslıgı acan arkadas.. neden dersen önlisaslar siyasetin s sini yapmadı kurumlar bizi degil onları seviyo üzgünüm bu yol yanlıs

5. Kardinal

Kardinal Çare Drogbaydı Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    88
  6. kutlukkagan

kutlukkagan Aktif Üye

Ödül Puanları:
    28
    benim çok canım sıkılıyor artık böyle tweet le filen olcak iş değil,bi kaç yüz kişi sokağa çıkamıyorsak bi cacık olmaz böyle

7. kpsszede

kpsszede Bu da mı Gol Değil Forum Yöneticisi

Ödül Puanları:
    68
    bence bakanların bürokratlarıylada görüşülmeli çoğu bakanın hangi kadro hangi koda verileceğiyle ilgileneceğini sanmıyorum

8. Azizshagrath

Azizshagrath Tonight is the night Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    28
    neresinden tutarsan tut değnek bi durum.Faruk Çelik le görüşüldü sonrası malum.4001 zarar veriyo dedi devam ettiler.Ben Ankara dışından biri olarak belirlenen kurumları arayan ekipten olabilirim.Bu arada tweet olayı da tutmuyor zaten en başından beri.Ankara da olan arkadaşlar da bi el atsalar iyi olur.

9. beterböcek

beterböcek beter1böcek Mücadele Grubu

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    sabahtan beri bu başlığa verilen cevap bu kadarsa biz hiçbir halta kalkışmayalim ya böyle mücadele olmaz olsun..ama eğer bir gram hakkım varsa yaptığım etkinliklerde seyirci olanlara helal etmiyorum hakkımi.

meacit, kpsszede ve isletmeci1985 bunu beğendi.
  10. beterböcek

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    evden olabilmek koşuluyla her etkinliği yaparım yeterki bir işe yarasın.

11. yedek sprey

yedek sprey Üyeliği İptal Edildi

Ödül Puanları:
    0
    ev 2 +1 mi 3+1 mi

Kardinal bunu beğendi.
  12. beterböcek

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    sabahtan beri bu başlığa verilen cevap bu kadarsa biz hiçbir halta kalkışmayalim ya böyle mücadele olmaz olsun..ama eğer bir gram hakkım varsa yaptığım etkinliklerde seyirci olanlara helal etmiyorum hakkımi.

13. beterböcek

Ödül Puanları:
    288
    Eğitim:
    Lisans
    Bölüm:
    İşletme
    Niye ?

14. meacit

meacit Üye

Ödül Puanları:
    8
    istediğiniz kurumu ararım istediğiniz yere mail ve tweet atarım. özellikle telefon işinde samuray gibi adamlar tanıyorum. ama az kişiyle işe yaramayacak. sürekli bir rahatsızlık sürekli bir taciz gerekiyor. malesef bizim işte bu devamlılık yok. ve olmayacağı yönünde de bir inanış var. geçen gün admin'e twitter hesabı açma çağrısında bulunalım dedik sağolsun adminde facebooktan gerekli duyuruyu yaptı. ama altına yazmadık şey bırakmadılar. yok burdakiler sadece kendi paçalarını kurtarmaya çalışıyormuşta hepsi +80 puanlıymışta falan filan. o zaman adama sorarlar +80 puanlılar bu kadar uğraşıyor siz +90 puanlı olduğunuz için mi bu kadar rahatsınız. bir kere facebook grubunu bu düşünceden kurtarmak lazım. benim bu ilk girişim olacak 2014 çalışıyorum ama 90 puanı aşamyacaksan bu yarışta, muhakkak mücadele etmek zorundasın. benim düşüncem bu şekilde çok uğraşacağız direk dava açalım. bunu yaparsak malum.net üyeleri, facebookcular, sendikalar ve tüm muhalefet vekilleri (M İNCE hariç ama belki oda insafa gelir) bizi destekleyecektir. haber sitelerinede hazır haber işte. 4001'in kökünü ancak bu şekilde kazırız. daha başka türlü baskı oluşturamıyoruz.

15. BlakeGrifin

BlakeGrifin Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    ayrıca aldıkları puandan ümitsiz olan arkadaşların unuttuğu bişey var atanamayan her İİBFli önümüzde ki sınavlarda karşılarına rakip olarak çıkacak yani herkesi ilgilendiriyor kadro oranları ... gerçi atanan iibflilerin de verilen kuş kadar kadronun içine nasıl sı..ları ortada bakalım bundan sonra neler olacak pusuya yatmış 85+ ve 91 puanlılar son atamada da hortlayacaklar mı...

16. meacit

meacit Üye

Ödül Puanları:
    8
    işte iibf'nin zararı yine iibf'ye. kesinlikle destek gelmiyor. azıcık bir kadro içinde iibf'liler birbirini boğuyor. herkes kendi havasında imajı var şu anda. İİBF ile alakası olmayan Sayın Oğuzhan MÜEZZİNO ve onun gibi duyarlı bir kaç insan bile bizim iibflilerden fazla duyarlılık gösterdi. dediğim gibi bir dava falan açabilirsek 4001'ciler haricinde yanımıza alamayacağımız insan yok. o zaman bütün iibf bizimle olacak ve haber medyaya bir düştü mü öğrenci olanlar bile uyanacaklar. geçen gün bir yerde konusunu açtım hala okulu bitirdiğinde ne olacağını bilmeyen iibf'liler var. şu anda ayrı ayrı kaç cephede mücadele ediyoruz gerek tweetler, gerek insan tolamak olsun, gerek siyasilere derdimizi anlatmak, medyasıydı, emailiydi derken iş kopuyor. bir hukuk süreci bunların hepsini otomatiğe bağlayacak. aklınıza gelebilecek ve bize faydası olacak herkes durumdan en önemlisi gerçek bir mücadelemiz olduğundan haberleri olacak. bizde geriye yaslanıp seyredeceğiz kazanamamak için bir sebebimiz yok iddamız sağlam. elimizde mahkeme kararı oldu mu bakın bakalım bir tane 4001 idari kadroya girebiliyor mu? bu işin sonunda sadece haziran ve 2014 değil geriden gelen bütün iibf'liler kurtulacak.

17. meacit

meacit Üye

Ödül Puanları:
    8
    dediklerimi bir düşünün arkadaşlar sonuçta birde derneğimiz var ve yapacağımız iş hukuksuz değil siyasal değil. güzel bir iddanameyle bu işi koparırız davayı kazanamasak bile bişey kaybetmeyeceğimiz kesin. bimer demiyor mu gidin şikayet edin başlarından salmıyorlar bizi adamlar bize yol gösteriyor bu işin yolu bu zaten. toplanan gazete reklam paraları bence bu şekilde değerlendirilse daha uygun olur. hem bağış yapmayan kaç kişi bu sefer elini cebine atar göreceksiniz. tabi bunu gizli yapmak lazım 4001 daha uykudayken. iki üç medya kanalına ve gazeteyede haber veririz. bırakın haberi yapmayı bizzat dernekle röportaj falan yaparlar. tek tek adam toplamayla mail atmayla olmuyor bakın o zaman bütün twitterdeki iibfliler nasıl uyanıyor. bu işin mahkemesi nasıl olur bilmiyorum ama girebiliyorsak ben gelirim.

18. BlakeGrifin

BlakeGrifin Site Müdavimi

Ödül Puanları:
    43
    iyi söylüyorsun yalnız bunu araştırmak lazım çevresinde hukukçu tanıdığı olan varsa bu konuyla ilgili görüş almak lazım aslında böyle bir dava dikkatleri iibfnin üzerine çekebilir yansıması iyi mi olur kötü mü olur kestirmek zor...

meacit bunu beğendi.
  19. meacit

meacit Üye

Ödül Puanları:
    8
    aynen araştırmak lazım. aceleye getirmeden doğru bi şekilde yapmak lazım. gidip avukata sorarım ama adamlar soru sormaya ne kadar para istiyorlar bilmiyorum. hukuk forumları var ama orada da konuyu ifşa etmek doğru olur mu?

20. meacit

meacit Üye

Ödül Puanları:
    8
    idare mahkemesine dava açmamız gerekiyor. anladığım kadarıyla dava süreci kolay çetrefilli değil, kamu yararına dava açıyoruz. adamlar bireysel olarak açıyorlar davayı, biz üstelik topluluğuz. en iyi yol bu kurtulursak hep beraber kurtuluruz öyle parça parça kadro alarak sonuca gidemeyeceğiz belli, bu şekilde maksadımız herkesin kafasında netleşecek.

bir inceleyin
    İdari dava ücreti
    YÖK'ün esas ve usullerine dava açmak.
    http://www.memurlar.net/haber/449092/

İdare Hukuku

BlakeGrifin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş