Benim için son bir şans.. yardım..

CANER

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
GATA muhasebeci ilanından mülakata katılacağım, belirli (geçici) süreli bir iş ilanıydı bu sebepten ve askeriye ilanı olduğundan insanlar pek talep göstermemiş sanırım, 4 kişi katılacak mülakata, ben dahil 3 ü kpss li,en yüksek puan benim 81,2 , biri de önceliklilerden.
Mülakat için telefonla beni arayan kişiden sezdiğim kadarıyla bunlar sağlam bir muhasebeci arıyorlar. benim okul biteli zaten çok oldu, muh.deneyimimde anca ön muhasebe standartlarında.
Bunlar sözlü ve yazılı mülakatta muhasebeyle ilgili neler sorarlar.Sorma ihtimalleri en yüksek olan, genelde sordukları soruları belirleyip en azından onlara çalışıp öbür günkü mülakata o şekilde gidiym diyorum. taktik ve taksiyeleriniz varsa onlarıda yazın. Forumlarda aradım pek bir şey bulamadım.Yardımcı olursanız memnun olurum.
Malum 2014 kpss de iyi geçmedi, bunun benim için son fırsat olma ihtimali oldukça yüksek.

incir reçelim

Forbidden Zone
Kadrolu Üye
Eğitim
Yüksek Lisans
Üni
Diğer
Bölüm
İktisat
muhasebenin genel ilkelerini öğren
amortismanlara bak.
fifo lifo ya bak biraz.

bir de bir kaç islem sorarlar bunu nereye kaydedileceğini sorarlar. genelde muhasebe mülakatında sorular böyle oluyor. bunlar sorar mı bilemem tabi.

Mustor

SMMM/PTT
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Eğitim
Lisans
Üni
Sakarya Ünv.
Bölüm
İşletme
muhasebe programı sorarlar neleri biliyorsun diye excel bilgini test edebilirler düşeyara eğer vs. onun tahakkuk nasıl hazırlanır mutabakat nasıl yapılır bunları araştır eğer bilmiyorsan

samyelialttantire43

İİBF Uzman
Forum Yöneticisi
kdv ve muhtasar beyanname yapip yapmadigini sorarlar
personel islerinden sgk prim bildirgesi ise giris cikis bildirgesi
vizite giris bildirgesini sorabilirler
Bilanco nedir gelir tablosu nedir
Net maas nasil hesaplanir

CANER

VİP Üye
Mücadele Grubu
Eğitim
Lisans
Üni
Dumlupınar Ünv.
Bölüm
İktisat
Sağolun arkadaşlar, dedikleriniz üzerine yoğunlaşcam.